Foto: AFP/Scanpix
Bučiņas, apskāvieni, īsāks bruncītis – Latvijā tās ir pašsaprotamas lietas, lai kur atrastos, taču dodoties ceļojumā, ir vērts respektēt vietējās paražas. Labākais, kas ar jums var notikt, ir nosodoši skatieni, sliktākais – sods un izraidīšana no valsts.

Ēģipte – nē plikumiem

Foto: Reuters/Scanpix

Zemē Nīlas krastos eiropieši tiek sagaidīti ļoti viesmīlīgi, taču ārpus viesnīcām, kurās ir atļauts teju viss, jāģērbjas ir pieklājīgi, jo Ēģipte tomēr ir islāma zeme. Peldēties puskailiem vai kailiem ir liegts pat viesnīcu teritorijās, bet - ja to mēģina kādā vientuļākā pludmalē un policija pieķer, no naudas soda neizbēgt.

Dominikanas Republika – peldkostīmus novilkt aizliegts

Foto: AFP/Scanpix

Dodoties uz Dominikanas Republiku, noderēs ieteikums dāmām sauļojoties nenovilkt krūšturi. Dominikana ir katoļu valsts un puskailas, lai cik skaistas sievietes vietējie uzlūko ar aizdomām. Tāpat jāatceras, ka Domonikanas Republikā dakša un nazis pie vakariņu galda lietojami otrādi, nekā Latvijā pieņemts.

Grieķija – nodevīgie žesti


Esot Grieķijā, gan skaidrā, gan kunga prātā nav ieteicams ar rokām rādīt uzvaras zīmi. Jo grieķiem tā nozīmē nevis uzvaru, bet gan zīmi " Ej ellē!". Tāpat Grieķijā ir jāatturas no peldēšanās kailiem, jo tas ir aizliegts ar likumu.

Itālija – domā, ko ģērb!

Foto: AP/Scanpix

Itāļi ir nācija, kura ciena tradīcijas. Arī apģērbā. Ja dodaties uz Itāliju, atcerieties, ka peldkostīms un peldbikses ir apģērbs pludmalei, nevis pastaigai pa pilsētu. Venēcijā par došanos ekskursijā nepiedienīgi ģērbtiem, draud pat naudassods. Toties, ja vēlaties iemantot vietējo atzinību, vienmēr noder komplimenti par kultūru, krāšņajām celtnēm un gardo ēdienu. Itāļi to novērtēs!

Maldivu salas – nē "šopingam" piektdienās

Foto: AFP/Scanpix

Maldivu salas ir islāma zeme, piektdienas ir brīvdienas, tādēļ jāņem vērā, ka šajā nedēļas dienā iepirkšanās neizdosies. Ja vēlaties apskatīt kādu mošeju, atcerieties, ka matiem jābūt sakārtotiem, kājām basām, bet apģērbam pieklājīgam. Homoseksuālām personām ir jāizvairās no savstarpēju jūtu izrādīšanas, jo Maldivās par to var saņemt sodu.

Portugāle – aizmirsti par spāņu valodu

Foto: stock.xchng

Portugāļi mīl savu zemi, tradīcijas un mieru. Steiga Portugālē ir gandrīz lamuvārds. Un kāds karstasinīgāks portugālis par tādu var uzskatīt arī uzrunāšanu spāņu valodā. Jo Portugāle taču nav Spānija un sajaukt vietējos ar spāņiem nav labais tonis. Lai arī Portugāle ir viena no zemēm, kur peldēties bez krūštura dāmām ir ļauts, pavisam kailiem ūdens prieki ir atļauti vien dažās Algarves pludmalēs.

Spānija – siesta ir svēta

Foto: F64

Arī Spānijā steidzīgajiem nav vietas, īpaši, ja gribat no spāņiem iegūt kaut ko laikā, kad viņiem ir siesta. Jo siesta ir svēta un tā ir jāievēro. Jāievēro ir arī tas, ka restorānā jums atnesīs vienu rēķinu, pat ja maksātāji būs vairāki. Bet "Kolu" gan nevajadzētu pasūtīt. Jo par "Kolu" vienkāršrunā mēdz saukt arī vīrieša dzimumlocekli.

Tunisija – kreiļiem nelabvēlīga


Tunisijā tāpat kā daudzās citās islāma zemēs, jāēd ir ar labo roku, tādēļ īsteniem kreiļiem vajadzētu padomāt, vai spēsiet ievērot vietējās tradīcijas. Tāpat jāatceras, ka ramadana laikā ēst, dzert un smēķēt publiskās vietās ir aizliegts.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!