Foto: stock.xchng
Māte Daba nestrādā pēc noteikta plāna, tādēļ reizēm dažādu sakritību rezultātā tai izdodas radīt pārsteidzošus brīnumus. "Delfi Ceļojumi" piedāvā 8 pasaules neparastākos dabas "brīnumdarbus", kas jūs pārsteigs, samulsinās un, iespējams, papildinās jūsu sapņu ceļojumu sarakstu.

Retba ezers Senegālā


Šī ezera otrais nosaukums ir Lac Rose, kas franču valodā nozīmē "rozā ezers", un ne bez iemesla – ezera ūdens tik tiešām ir rozā krāsā! Uztraukumam gan nav pamata – ezers nav nedz piesārņots, nedz cilvēkiem bīstams. Retba ezerā lielā daudzumā mīt īpaša aļģu suga, kas rada sarkanu pigmentu, lai piesaistītu saules gaismu un tā rezultātā iekrāso ezera ūdeņus maigi rozā tonī. Sausuma sezonā no novembra līdz jūnijam rozā krāsa ir īpaši izteikta.

Nāves ieleja Kalifornijas štatā ASV


Vietā ar šausminošo nosaukumu atrodams periodiski izžūstošs ezers, ko sauc arī par "Sacīkšu trasi" (Racetrack Playa). Šajā pilnīgi plakanajā, mālainajā ezera dibenā ir novērojams patiesi neparasts dabas fenomens – akmeņi, kas pārvietojas! Ezera sausajā gultnē var vērot kā dažāda izmēra akmeņi ir pārvietojušies un aiz sevis ir atstājuši garas sliedes, turklāt tuvumā nav redzamas ne cilvēku, ne dzīvnieku pēdas. Zinātnieki uzskata, ka akmeņu pārvietošanos izraisa spēcīgi vēji. Lai arī šis fenoments tika atklāts jau 20. gadsimta sākumā, neviens joprojām nav īsti redzējis, kā patiesībā notiek akmeņu pārvietošanās.

Salar de Uyuni Bolīvijā


Šajā vietā vārdi "debesis sajaucas ar zemi" ir realitāte. Salar de Uyuni ir pasaulē lielākais sāls līdzenums, kura platība sasniedz 10 582 kvadrātkilometrus. Reiz šajā vietā atradās vairāki aizvēsturiski ezeri, kas nu ir kļuvuši par milzīgu klajumu, kuru klāj pāris metrus bieza sāls garoza. Šī ir arī neticami plakana vieta, jo visā plašajā laukā augstums mainās vien metra robežās. Debesis virs šī līdzenuma praktiski vienmēr ir skaidras, tādēļ vietās, kur to klāj ūdens, Salar de Uyuni pārvēršas par milzīgu spoguli, kurā debesis saplūst ar zemi.

Vilnis (The Wave) Arizonas štatā ASV


Šis neparastās smilšakmens klintis izskatās kā veidotas no milzīgas izkusušu karameļu masas. Uz šo vietu brauc ceļotāji un fotogrāfi no visas pasaules, lai iemūžinātu klinšu spilgtās un viļņveidīgās formas, kas veidojušās jau Juras periodā, klinšu erozijas rezultātā.

Šokolādes kalni Boholas salā Filipīnās


Vietējie iedzīvotāji ar šiem kalniem tik ļoti lepojas, ka tos ir iekļāvuši pat savas provinces karogā. Aptuveni 50 kvadrātkilometru lielā teritorijā cieši viens pie otra atrodas vairāk kā 1200 nelieli konusveidīgi pakalni, kas ir paliekas no seniem koraļļu rifiem. Šokolādes nosaukums kalniem ir dots tādēļ, ka sausajā sezonā parasti zaļo pakalnu veģetācija nokalst un tie iegūst brūnu krāsu.

Medūzu ezers Eil Malk salā Palau


Ezers, kurā peld miljoniem medūzu, izklausās pēc ļauna murga. Tomēr realitāte nav tik drūma. Eli Malk salā, kas ir daļa no nelielās Klusā okeāna salu valstiņas Palau, atrodams neliels ezers, kurā ceļotāji var izpeldēties kopā ar miljoniem medūzu. Šis ezers reiz bija savienots ar okeānu, tomēr, kad ūdens līmenis okeānā nokritās, ezers ar tajā esošajām medūzām tika nošķirts no ārpasaules. Laika gaitā šīs radības turpināja vairoties un galu galā zaudēja arī savu spēju iedzelt. Ik dienu šeit var vērot, kā medūzas peld no viena ezera gala uz otru.

Sokotras arhipelāgs Jemenā


Nonākot šajās salās, sajūta ir kā esot uz citas planētas. Arābu jūrā esošās Sokotras salas ir pilnībā izolētas no ārpasaules, tādēļ šeit ir sastopamas aptuveni 700 dažādas augu un dzīvnieku sugas, kas nav atrodamas nekur citur pasaulē. Šajās salās apskatāmi gurķu koki, milzīgi pudeļkoki un pūķa asins koki, kas izdala asinssarkanas sulas un atgādina milzīgus lietussargus.

Roraimas kalns Dienvidamerikā


Šis pavisam noteikti ir viens no neparastākajiem kalniem uz zemes. Roraimas kalns atrodas uz Brazīlijas, Gajānas un Venecuēlas robežas un tā augstums sasniedz 2810 metrus virs jūras līmeņa. Tieši kalna forma ir vispārsteidzošākā – tā virsotne ir gandrīz pavisam plakana un tā malas ir pilnīgi vertikālas. Šis ir viens no vecākajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem uz zemes, jo tā vecums tuvojas 2 miljardiem gadu. No visām pusēm kalnu ieskauj 400 metrus augstas klintis, tādēļ nokļūšana tā virsotnē ir neiedomājami sarežģīta. Interesanti ir arī tas, ka kalna virsotnē sastopamas tādas augu sugas, kas nav atrodamas nekur citur pasaulē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!