Foto: Shutterstock
Vieni svētku galda klājumu īpaši pārdomā jau krietnu laiku iepriekš, citi par noformējumu atceras vien svētku dienā, tāpēc šoreiz esam sagatavojuši idejas steidzīgajiem, kam skaists galda klājums, neskatoties uz laika trūkumu, arī ir ļoti nozīmīgs.

Lielāks vai mazāks galds, šī ir viegli īstenojama un skaista ideja jeburai mēbelei. Ar garajiem galda paklājiņiem var radīt dažādus noformējumus - izklāj to pa virsu galdautam vai neapklātam galdam, saglabājot tā dabisko izskatu. Uz paklājiņa izliec svečturus, izkārto egļu zarus, saliec tajos pāris rotājumus, čiekurus, pārber pāri mākslīgo sniegu, ja tāds glabājas mājās, un svētku galda noformējums gatavs!

Foto: Shutterstock

Ja nav šādi galda paklājiņi, tad galda vidū, ja ir tik daudz vietas, izkārto vates pikučus, kas savelti kā sniega bumbas – šāds sniegots noformējums noteikti izgreznos jebkuru svētku galdu. Skaisti izskatīsies, ja galda vidū izliksi mandarīnus starp egļu zariem.

Ja mājās ir daudz sveces, tad tās visas vari salikt kādā lēzenā traukā vai arī izkārtot gareniski galda vidū, un tās visas aizdedzināt maltītes ieturēšanas brīdī. Skaisti izskatīsies, ja galda vidū noliksi kādu kūku šķīvi, tam pa vidu izkārtosi sveces, bet apkārt tam gar malu izkārtosi bārbeļu ogu zarus, čiekurus, sūnas vai egļu zarus. Vairākstāvīgais kūku statīvs var tikt izmantots arī eglīšu bumbu izkārtošanai – ja saliksi bumbas un citus rotājumus katrā nodalījumā, iegūsi elegantu noformējumu, ko pasniegt galda vidū.

Foto: Shutterstock

Sveču izkārtošanai var izmantot arī stikla burciņas – saliec tajās sūnas, ieber mākslīgo sniegu vai nelielus skuju koku zariņus, pa vidu ieliec sveci un papildini galda klājumu ar šādiem dekoriem. Savukārt, egļu vai citu skuju koku zariņus var vienkārši pielikt pie šķīvja, piederumiem vai ar to noturēt aizlocītu galda salveti. Šāds noformējums tiešām neprasīs daudz laika, bet gala rezultāts gan attaisnos visas cerības.

Foto: Shutterstock

Gadījumā, ja kāda ēdiena gatavošanā bija nepieciešamas dzērvenes un tās palikušas pāri, tad ņem vairākus stikla traukus, ieber tajos dzērvenes, pārlej ar ūdeni, iepeldini kādu egļu zariņu, peldošo sveci un servē galdā rotājumu. Dzērvenes var savērt nelielā drāts posmā, galus sapīt kopā un šādu gredzenu izmantot galda salvešu pasniegšanai.

Foto: Shutterstock

Dažkārt Ziemassvētku noskaņai patiesi vajag ļoti maz. Uz šķīvja uzliec kanēļa standziņu, kurai piesiets čiekurs vai piparkūka, mazāku posmu var piesiet pie glāzes kājiņas vai arī papildināt galda salvetes gredzenu ar aromātisko kanēļa miziņu. Piparkūkas vienmēr piestāvēs svētku galdam – tās vari izkārtot galda vidū, uzlikt katram uz šķīvja vai piesiet pie salvetes, ja piparkūkai ir caurumiņš.

Tiem, kam saglabājušās vecmāmiņu tamborētās galda salvetes vai dekori, tad izmanto tās galda klājumam. Izkārto uz šķīvjiem vai paliec apakšā galda piederumiem vai glāzēm.

Foto: Shutterstock

Neparastu galda noformējumu var panākt, ja uzklāts galdauts, galda vidū salikti stikla trauki un tajos iekšā balti zefīri, eglīšu rotājumu bumbas, čiekuri ar skuju zariem vai kas cits, pieskaņots Ziemassvētkiem, un kas pieejams daudz, lai trauki būtu piepildīti. Starp citu, eglīšu mantas var salikt arī glāzēs, kā dekorus, pirms tajās tiek lieti dzērieni.

Foto: Shutterstock

Ziemassvētkiem noteikti piestāv viss greznais un spožais, tāpēc galda vidū vari izkārtot pērļu virtenes, pie šķīvjiem pielikt apzeltītas salvetes, bet ap glāžu kājiņām vai piederumiem apsiet zelta lentītes, kas noformējumu uzreiz padarīs krietni svinīgāku.

Foto: Shutterstock

Daži iedvesmas foto svētku galda klājumam:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!