Foto: F64
Latvijas simtgadei par godu taps iespaidīga sīpolpuķu dobe pie Brīvības pieminekļa, kur jau tiek uzsākti darbi, lai pavasarī varētu priecāties par krāsaino ziedoni.

Pēc idejas autora SIA "Onava" iniciatīvas topošais un "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" dārznieku īstenotais Latvijas dārznieku grupas dāvinājums Latvijas valsts simtgadē paredz veidot sīpolpuķu dobi 620 m2 platībā, kurā šoruden tiks stādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpoli un kura uzziedēs nākamā gada pavasarī. Brīvības pieminekļa kreisajā pusē sīpopuķes veidos rozā krāsas tulpju uzrakstu "ES mīlu LATVIJU" uz zilas krāsas muskaru 'Blue magic' fona, sirds formu veidojot no 1200 tulpju šķirnes "Latvija" ziediem. Bet pieminekļa labajā pusē viļņosies Latvijas karogs, kuru veidos triumfa grupas tulpes 'Pallada' un 'White dream' attiecīgi karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Tulpju šķirne "Latvija" ir veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, kā arī izceļot draudzības saites starp divām valstīm – Latviju un Nīderlandi. Oficiāli kā jauna tulpju šķirne reģistrēta 2015. gada 23. aprīlī. Triumfa grupas tulpes "Latvija" augstums ir ap 40 cm, ziedkāts un lapas stingras, zied intensīvi sarkanā krāsā maija pirmajā dekādē, kas sakrīt ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4. maijā.

Ideja par jaunas tulpju šķirnes veidošanu pieder Nīderlandes vēstniekam Latvijā Henkam van den Dūlam, kurš šīs dāvanas izveidi uzticēja pasaulē slavenam un godājamam Nīderlandes uzņēmumam "JUB". Arī dobes projekta autors ir Nīderlandes ainavu arhitekts Jans Guldemonds.

Šonedēļ tiks veikta esošo stādījumu izņemšana, plānotās dobes kontūras nospraušana dabā, dobes gultnes rakšana un pildīšana ar auglīgo augsni un bagātināto kūdru, kā arī paklājzāliena ieklāšana pie dobes. Savukārt nākamnedēļ sagatavošanas darbi turpināsies ar dobes zīmējuma – burtu un simbolu – nospraušanu dabā un teritorijas sakopšanu.

18. oktobrī pulksten 13 notiks dobes projekta atklāšanas svinīgais pasākums, tulpju šķirnes "Latvija" sīpolu stādīšana un informatīvās plāksnes izvietošana pie dobes.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!