Foto: Shutterstock
Modernās tehnoloģijas neapšaubāmi ir pārcēlušas ceļošanu jaunā līmenī, ļaujot vieglāk orientēties lētākajās biļetēs, apskates objektos, naktsmītņu atrašanā u.c. Tikai pāris klikšķi un telefonā tiek lejupielādēta konkrētā aplikācija, kura ceļotājiem dod daudz lielāku iespēju brīvību.

Protams, ja sanāk nomaldīties svešā zemē vai ir vēlme saprast, kur kas atrodas, visvienkāršākais veids ir vērsties pie vietējiem iedzīvotājiem. Taču šeit var arī rasties problēma ar valodu barjeru, tāpēc šādas aplikācijas nenāks par ļaunu nevienam ceļotājam.

Padomu aplikācija 'SAS Survival Guide'

Adrenalīna ķērāji un eksotisku vietu iekarotāji ne vienmēr izvēlas doties uz lielajām pilsētām, kurās ik uz soļa iespējams atrast visu izdzīvošanai nepieciešamo. Bet, ja nu tu nonāc vietā, kurā bez tevis vai tava ceļabiedra nav neviens cits? Vai tu zini Morzes kodu? Vai zini, kāds ir visvienkāršākais veids ugunskura iekurināšanā?

"Momondo" raksta, ka šādas situācijas it nemaz nešķitīs problemātiskas, ja telefonā lejupielādēsi aplikāciju ar nosaukumu "SAS Survival Guide". Tā lieliski spēs atbildēt uz jautājumiem, kuri var apgrūtināt dzīvi, ja esi kaut kur nedaudz tālāk no civilizācijas.

Starp citu, aplikācijā atrodamie praktiskie padomi noderēs ne tikai ceļojumiem ārpus Latvijas, bet arī tās robežās. Pat ja nav plānots doties nedaudz ekstrēmākā braucienā, bet palikt komfortablās viesnīcās, labāk ir nodrošināties pret neparedzētām dzīves situācijām.

Aplikācija pieejama angļu valodā.

Tuvāko vietu meklētājs 'AroundMe'

Foto: Shutterstock

Aplikācijas tulkojums latviešu valodā būtu "ManApkārt", kas diez gan skaidri pasaka, kāda informācija tajā būs atrodama. Tā, zinot tavu atrašanās vietu jebkur pasaulē, parāda, kas atrodas tavā apkārtnē. Tāpat arī pats ceļotājs var uzmeklēt to, kas konkrētajā brīdī nepieciešams, piemēram, tuvāko slimnīcu, degvielas uzpildes staciju, kino, lielveikalu, bāru, takšu stāvvietu u.c.

Šī aplikācija ne tikai uzrāda objekta precīzu adresi, bet arī atrašanos kartē, tāpēc iespējams viegli orientēties tuvākajos maršrutos. Svarīgi paturēt prātā, ka, lietojot aplikāciju, jāizslēdz opcija "AroundMe Wheather", jo tā var daudz ātrāk izlādēt telefona bateriju. Ja tas būs izdarīts, tad baterija turēsies ilgāk, jo aplikācija var noteikt atrašanās vietu arī tad, kad nav atvērta.

Aplikācija pieejama gan IOS, gan "Android" lietotājiem, kā arī piedāvā izvēlēties starp daudzām valodām, piemēram, angļu, portugāļu, krievu, franču, spāņu u.c.

Galamērķu analizētājs 'Hipmunk'

Foto: Shutterstock

Puse no veiksmīga ceļojuma uzvaras ir tā izplānošana – galamērķa atrašana, vietas izzināšana, plāna sagatavošana, atsauksmju lasīšana u.c. Par palīgu šajos darbos ņem aplikāciju "Hipmunk", kas var kalpot kā lielisks iedvesmas avots, raksta "CnTraveler".

Tajā tu varēsi atlasīt vietas un aktivitātēs, kādās plānots pavadīt laiku, piemēram, smilšainās pludmalēs, vislabākās slēpošanas trases, mūzikas koncerti vai pilsētas kņadas. Tāpat aplikācija piedāvā arī variantus biļešu iegādei, taču to cenas labāk pārskati un izanalizē arī citās mājaslapās.

Tāpat tu vari arī uzlikt atgādinājumus ar skaņas signālu, kuri paziņos, kad ir kāds jauns piedāvājums vai galamērķis pēc tevis izvēlētajiem kritērijiem. Vēl varēsi tajā atrast citu ceļotāju atsauksmes tieši par konkrēto vietu vai pakalpojumu.

Elektronisko lidojuma biļešu aplikācija 'Wallet'

Foto: Shutterstock

Vai vienmēr līdz šim lidojuma biļetes esat uzrādījuši izprintētā formā? Ja tā, papīru kalniem ir risinājums, jo telefonā iespējams lejupielādēt aplikāciju, kurā glabāt lidojuma biļetes elektroniskā veidā.

"Apple" produktu lietotājiem aplikācija saucas "Wallet", bet "Android" programmai tā slēpjas zem nosaukuma "WalletPasses". Biļetes ir pavisam vienkārši ielikt šajā "maciņā" – tev jālejupielādē konkrētās aviokompānijas aplikācija, kura piedāvā biļetes elektroniskā veidā ielikt tieši tur, ievadot lidojuma detaļas.

Šādā veidā tev vairs nebūs jāuztraucas par to, kur biļeti izprintēt, kā arī tās turēšanu rokās, kamēr gaidi "TaxFree" zonā. Pirms tam gan būtu vēlams izlasīt, vai aviokompānija obligāti nepieprasa biļetes uzrādīt papīra formātā.

Virtuālā tūre ar 'Detour'

Foto: Shutterstock

Protams, arī vienkārši staigājot krustu-šķērsu pa pilsētu ielām, iesējams atrast īstenus apslēptos dārgumus, taču ne vienmēr rezultāts var būt tik pozitīvs. Lai neapmaldītos starp mazajām ieliņām un masīvajām ēkām, aplikācija "Detour" piedāvā virtuāli apskatīt konkrēto galamērķi un kādu apskates vietu, ziņo "Telegraph".

Šī aplikācija palīdzēs saprast, vai tiešām vēlaties uz sevis izvēlēto vietu doties, vai arī palīdzēs orientēties, kā tur vislabāk nokļūt. Taču tas vēl nav viss! Aplikācija ne tikai vedīs virtuālā tūrē, bet tā papildināta ar verbālu informāciju par konkrēto vietu – ieliec austiņas un ceļojums var sākties!

Starp citu, "Apple" 2016. gadā šo nominēja kā vienu no 10 labākajām aplikācijām. Informācija tajā pieejama tādās valodās kā angļu, franču, spāņu u.c.

Naudas kontrolētājs 'Soulver' un 'CalcNote'

Foto: Shutterstock

Ceļojuma laikā svarīgi sekot līdzi savām izmaksām, lai beigu galā nevajadzētu lauzīt galvu un uzdod sev retorisko jautājumu: "Bet kur palika mana nauda?"

Lai no šādām problēmām izvairītos, IOS iespējams lejupielādēt aplikāciju "Soulver", kurā pārskatāmi varēsi sarakstīt savus izdevumus ceļojuma laikā. Tā automātiski izrēķinās iztērēto summu, tāpēc varēsi izplānot, kāda būs atlikušā ceļojuma "dienas nauda". "Android" programmā līdzīga aplikācija atrodama zem nosaukuma "CalcNote".

Aplikācijas darbojas gluži kā kalkulators, taču viss veicams vēl vieglāk un pārskatāmāk, jo, piemēram, summas nav jāatceras galvā, tāpēc visus aprēķinus iespējams redzēt vienu pēc otra.

IOS lietotājiem aplikāciju iespējams iegādāties par 2. 29 eiro.

Interneta meklējumos ar 'WifiFinder'

Foto: Reuters/Scanpix

Daudzi izvēlas doties ceļojumos, lai "atslēgtos" no visas pasaules, taču liela daļa tomēr izjūt vēlmi dalīties ar fotogrāfijām sociālajā vidē, kā arī sekot līdzi notikumiem mājās. Lai nebūtu jātērē savs interneta datu apjoms, aplikācija "WifiFinder" palīdzēs atrast vietas, kurās pieejams publiskais internets, atklāj "U.S.News".

Pilsētvidē šādas vietas ir diezgan daudz, piemēram, kafejnīcās un citos sabiedriskos centros, taču aplikācija palīdzēs orientēties interneta pārklājuma pasaulē daudz vieglāk.

Aplikācija piedāvā iespēju atrast tuvākos punktus, kuros "pieslēgties" internetam, dodot iespēju uzreiz arī apskatīt, kas tā īsti ir par vietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!