Foto: Shutterstock

Latvijas galvaspilsēta Rīga ieguvusi augsto piekto vietu sacensībā par prestižo Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb "European Best Destination" titulu 2018.gadā. Par Eiropas labāko tūrisma galamērķi šogad atzīta Polijas pilsēta Vroclava.

Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā iekļuvušas Bilbao, Kolmāra, Hvara un Rīga, bet par uzvarētāju atzīta Vroclava. Kopumā visas 20 konkursa dalībvalstis saņēmušas vairāk nekā 320 tūkstošus balsu no 162 dažādām valstīm. Par Rīgu balsojuši gandrīz 30 tūkstoši vietējo un ārvalstu iedzīvotāju.

"Latvija uz citu konkursa dalībvalstu fona ir salīdzinoši maza ar nelielu skaitu iedzīvotāju, tādēļ būt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā mums ir liels panākums. Lai balsotu par Rīgu, apvienojās gan Rīgas iedzīvotāji, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, mūsu partneri un tūrisma nozares pārstāvji. Ievērojamu atbalstu, 64 procenti balsu, Rīga saņēmusi no balsotājiem ārvalstīs, kas liecina, ka tūristiem Rīga ir iecienīts un aizraujošs galamērķis jau šobrīd. Būt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā nozīmē ievērojamu publicitāti un atbalstu Rīgas popularizēšanai ārvalstīs 2018.gadā, kas ir īpaši zīmīgi šogad – Latvijas simtgades jubilejas gadā," stāsta Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Šogad uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu pretendēja 20 Eiropas pilsētas: Vroclava, Lisabona, Vīne, Rīga, Londona, Atēnas, Milāna, Prāga, Budapešta, Parīze, Bilbao, Amsterdama, Kotora, Edinburga, Hvar sala, Berlīne, Barselona, Brisele, Kolmāra un Bohiņa.

Eiropas labākais galamērķis tika noteikts devīto gadu pēc kārtas, un Rīga balsojumā tika iekļauta otro reizi. Konkursu rīko Eiropas organizācija "European Best Destinations", kas izveidota kultūras un tūrisma veicināšanai Eiropā. Latvijā konkursu atbalsta Rīgas Tūrisma attīstības birojs sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, Latvijas Institūtu, nacionālo lidsabiedrību "airBaltic" un citiem partneriem.

Ja plānojat apskatīt šī gada konkursa labākos galamērķus, lūk, vairāk informācijas par to tūrisma objektiem un vietām.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!