Foto: Delfi DEKOR/ sergeizjuganov.com; Terje Ugandi/moodnekodu.delfi.ee
Koka mājas allaž ir bijušas lielā cieņā, un tās nezaudē savu aktualitāti arī mūsdienās. Šoreiz "Tava Māja" piedāvā doties virtuālā ekskursijā uz kaimiņzemi Igauniju, lai aplūkotu ļoti omulīgas koka mājas, kas pārsteidz ar mūsdienīgām interjera vēsmām.

Maldinošs ir priekšstats, ka koka mājas nevar iekārtot gaumīgi un mūsdienīgi. Tas ir iespējams! To pierāda arī mūsu kaimiņi. Šie mājokļi viennozīmīgi būs visām gaumēm – gan skandināvu stila tīkotājiem, gan košu akcentu mīļotājiem. Turklāt katrā mājā ir sava mūsdienīguma "piešprice", jo vienam tā izpaužas apgaismojuma izvēlē, bet citam mēbeļu izvēlē.

No šīm mājām viennozīmīgi var aizlienēt arī kādu ideju savam interjeram, piemēram, romantiskās mājiņas saimnieki Pērnavā savā guļamistabā kā neparastu akcentu ir izvēlējušies vecas koka durvis, bet Hademestē mājoklī kā sienas akcents ir izvēlēti akmeņi.

Zemāk vari aplūkot stāstus un fotogrāfijas, kurās redzami pieci omulīgi koka namiņi Igaunijā!

Māja, kas saņēmusi apbalvojumus: skandināvu dizaina pērle Igaunijā

Foto: Terje Ugandi/moodnekodu.delfi.ee


No mūsu kaimiņiem igauņiem var smelties lielu iedvesmas devu mājokļu iekārtošanā, un arī šoreiz kaimiņzemes portāls "Delfi MoodneKodu" nav licis vilties – kolēģi iepazīstina ar modernu skandināvu stila pērli, kas ir saņēmusi arī apbalvojumus konkursā!

Atsaucoties uz portālu "Kinnisvara24", kaimiņzemes medijs ziņo, ka šo dizaina mājokli var iegādāties savā īpašumā par 256 tūkstošiem eiro. Skaistais mājoklis atrodas Igaunijas ziemeļos esošajā Kili apkaimē. Mājas interjera dizainu veidojusi Kadi Jairiga, turklāt gaumīgais mājoklis "Kodukiri" pagājušā gadā rīkotajā konkursā ieguvis balvas kategorijā viesistaba un vannasistaba, vēsta "MoodneKodu".

Lasīt vairāk

Skandināvu stila pērle – omulīgā koka māja Igaunijā

Foto: Kinnisvara24.ee


Savu otro elpu piedzīvojusi kāda koka lauku māja Lāhemā, kura kļuvusi par īstu skandināvu stila pērli, kurā sadzīvo lauku romantisms un mūsdienīgās vēsmas.

Kā raksta "Delfi Dekor", romantiskā māja celta astoņdesmitajos gados. Šeit tradicionālā igauņu arhitektūra ir veiksmīgi apvienota ar mūsdienās iecienīto skandināvu stilu, kuram raksturīgs minimālisms. Plašuma sajūtu mājoklī sniedz augstie griesti, bet īpašā mājas "odziņa" ir griestu sijas un koka sienas, kas veiksmīgi ir sakombinētas ar balto krāsu.

Lasīt vairāk

Foto: Koka māja kā svaiga gaisa malks iesmakušajā ekoglamūra pasaulē

Foto: Kinnisvara24.ee


Vien 45 minūšu brauciena attālumā no Igaunijas vasaras galvaspilsētas Pērnavas, Hademestē ir kāda ievērības cienīga māja. Tā būvēta no veciem, rūpīgi atjaunotiem baļķiem un ir kā svaiga gaisa malks apkārt valdošajā ekoglamūra pasaulē, raksta "Delfi Dekor".

Šī ir māja tiem, kas augstu vērtē ekoloģisku materiālu skaistumu, dabas tuvumu un piejūras gaisu. Mājas iekārtojums rūpīgi pārdomāts līdz pat sīkākajai niansei, apdarei izmantoti tikai dabas materiāli – koks, akmens, siltināšanai – dabiska vilna.

Dzīvojamās istabas interjerā ļoti organiski iekļaujas rotanga mēbeles – tās harmoniski saskan ar koka virsmām

Lasīt vairāk

Foto: Melnā pērle Igaunijā — moderna koka māja, kuras pagalmā mīt melns gailis

Foto: Delfi DEKOR/"НАШ ДОМ 2018" / sergeizjuganov.com


Vien pāris kilometru braucienā no Igaunijas galvaspilsētas Tallinas, Uesalu ir kāda ievērības cienīga koka māja, kurā dominē tumšie toņi. Tai ir ne tikai melna fasāde un interjers, bet arī tās pagalmā dzīvo melns gailis un vistiņa, raksta "Delfi Dekor".

Melnā koka pērle ir mājvieta ģimenei, kurā ir četri cilvēki. Kā atklājusi saimniece, melnā krāsa viņas ģimenei asociējas ar prieku, mieru un inteliģenci. Ģimenes locekļiem galvenais ir tas, lai šajā ēkā valda harmonija ne tikai vienam starp otru, bet arī apkārtējā vidē. Mājokļa īpašnieki ir iegādājušies arī mājputnus, kas lieliski saskan ar viņu dzīvesvietu, jo tie ir melnā krāsā.

Lasīt vairāk

Foto: Iespējams, košākā un romantiskākā koka mājiņa Pērnavā


Foto: Pindi Kinnisvara

Par Igaunijas vasaras galvaspilsētu dēvētā Pērnava lepojas ne tikai ar daudzajiem spa centriem un viesnīcām, tajā ir arī ļoti skaista koka arhitektūra. Pilsētas centrā atrodas arī kāda ļoti mīlīga un omulīga koka villa, kura var lepoties ar, iespējams, košāko un skaistāko interjeru pilsētā, raksta "DELFI Dekor".

Līdz sīkākajai detaļai pārdomātā un ar mīlestību un īpašu rūpību iekārtotā māja piesaista uzmanību ar savu neparasto apdari un dizainu. Viesistabai īpašu efektu piešķir tapetes ar ziedu motīviem, kā arī košie dīvāna spilveni. Visi aksesuāri šajā interjerā ir drosmīgi izvēlēti, nebaidotie pārkāpt kaut kādu iedomātu robežu.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!