Foto: Sēlijas salas

Šajā sestdienā un svētdienā, 11. un 12. septembrī, Sēlijas salas aicina garšu ceļojumā uz "Mājas kafejnīcu dienām". Nedēļas nogalē savas durvis un dārzus visā Sēlijā vērs 13 saimniecības, kas tieši šai reizei sagatavojušas īpašu ēdienkarti un kultūras programmu.

Reiz senākos laikos sēļu zemes klāja vareni meži, vien zinātājam pārvarami purvi un dziednieciskām zālēm bagātas pļavas. Tās vietas, kur šajos plašumos bija apmetušies cilvēki, dēvēja par salām. Sēlija arī tagad palikusi mežu, purvu un neskartas dabas zeme.

Tālu no lielām pilsētām daba veidojusi arī cilvēku raksturu. Sēļi ir vienpatņi, mazliet naivi, mazliet skarbi, jo jāpaļaujas aizvien tik uz sevi un tuvāko kaimiņu. Noslēgti, piesardzīgi un kautrīgi, jo nav pieraduši būt uzmanības centrā. Bet vienmēr priecīgi pārsteigti par ceļotājiem, kas nokļuvuši šajā pusē. Sēlis virsū ar savu mīlestību nemāksies, bet laipnu roku vienmēr pasniegs, nedomādams, kas viņam par to būs.

Izzināt noslēpumaino zemi aicina "Mājas kafejnīcu dienas" Sēlijas salās, kad ar īpašu ēdienkarti gaidīs ciemos sēļi dažādās salās. Līdztekus gardai maltītei, dažādās vietās tiks piedāvāta arī kultūras programma. Aknīstes pagasta "Zāļu un pirts salā" varēs izzināt pirts rituālus un degustēt augu sīrupus, Raiņa muzejs "Tadenava" aicinās uz erudīcijas spēli ģimenēm ar bērniem, Subatē un Rubeņos notiks lauku labumu tirdziņš, bet Kalkūnu kultūrvietā "August platz" varēs pārbaudīt pirkstu veiklību sīpolu bizes pīšanas sacensībās.

Norēķināšanās kafejnīcās tikai skaidrā naudā. Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā Sēlijas mājas kafejnīcā atrodama kartē šeit, bet plašāk par akciju vari lasīt te.

Ceļotāju ievērībai:

  • Plānojot maršrutu, obligāti iepriekš piesakiet savu apmeklējumu!
  • Kontaktinformāciju atradīsiet Sēlijas salu mājas kafejnīcu kartē, atverot konkrēto piedāvājumu.
  • Pievērsiet uzmanību dalībnieku piedāvājuma datumam un laikam!
  • Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem!
  • Epidemioloģiskās situācijas dēļ iespējamas piedāvājumu izmaiņas, kuras var uzzināt, sazinoties ar dalībniekiem.
  • Sēlijā "Mājas kafejnīcās" norēķini būs iespējami tikai skaidrā naudā!

Kas ir ''Mājas kafejnīcu dienas''? Uz vienu vai divām dienām saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Katra lauku sēta ģimenes lokā vai/un ar draugiem sagatavo savu īpašo piedāvājumu: cienastu (plātsmaizi, kūku, sacepumu utt.) un kopā ar kafiju/tēju piedāvā apmeklētājiem. Katra saimniecība prezentē savas mājas – kafejnīcas nosaukumu, un arī piedāvātais produkts tiek pasniegts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu, tiek rīkotas dažādas kultūras aktivitātes: rokdarbi, spēles, mūzikas instrumentu spēlēšanu un citas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!