Foto: Shutterstock

Vasara ir populārākais atvaļinājumu un ceļojumu laiks. Tā kā liela daļa Latvijas iedzīvotāju savas brīvdienas pavada arī ārpus valsts robežām, arvien aktuālāks kļūst jautājums par to, kā sagatavoties braucienam, lai tas noritētu bez bēdu. Kā uzsver "Luminor" bankas eksperti, tā kā pēdējo divu gadu laikā ceļošanas iespējas ir bijušas ierobežotas, ir svarīgi atminēties vairākus priekšnosacījumus, lai atpūta izdotos patiešām finansiāli bezrūpīga, sagādātu tikai pozitīvas emocijas un būtu droša.

Veic rezervācijas drošās mājaslapās


Iegādājies aviobiļetes un veic naktsmītņu rezervācijas tikai tādās mājaslapās, par kuru drošību ir 100% pārliecība, lai izvairītos no iekļūšanas krāpnieku nagos un garantēti saņemtu savu iegādāto pakalpojumu. "Veicot maksājumus vai rezervācijas, būs jāievada maksājumu kartes dati, tāpēc jāizmanto vietnes, par kuru drošumu esi pilnīgi pārliecināts. Ja pastāv risks, ka ceļojuma plāni var mainīties vai ceļojums paredzēts pēc ilgāka laika, lidojumu vai viesnīcu ieteicams rezervēt ar iespēju to atcelt bez papildu maksas," rekomendē bankas biznesa attīstības vadītāja Baltijā Jekaterina Ziniča.

Karšu maksājumi ārvalstīs, kas neraksturīgi jūsu ikdienai


Dodoties ceļojumā, jo sevišķi uz tālākiem galamērķiem, un izmantojot maksājumu karti, ir svarīgi būt gataviem atbildēt uz bankas jautājumiem, lai pārliecinātos par to, ka maksājumu ir veicis kartes īpašnieks un nav noticis krāpnieciska rakstura darījums. Ja pēkšņi veiksiet maksājumus ar norēķinu karti kādā reģionā, kas nav jums tipiska atrašanās vieta, bankai šie maksājumi var šķist jums neraksturīgi un aizdomīgi, īpaši, ja tie ir par lielākām summām, nekā jums ierasts norēķināties. Šādā gadījumā banka, lai izvairītos no iespējamas krāpniecības riska, iespējams, var atteikt maksājumu vai bloķēt maksājumu karti līdz brīdim, kad izdosies sazināties ar klientu.

Nodrošinies ar maksājumu karti un skaidru naudu


Pirms ceļojuma pārliecinies, vai savu maksājumu karti varēsi lietot ārzemēs, un bankas cenrādī noskaidro, kāda ir komisijas maksas par tās izmantošanu ārpus Latvijas. Tā kā ne visās valstīs norēķini ar bezskaidru naudu ir plaši pieejami, reizēm ir svarīgi nodrošināties arī ar kaut nelielu skaidras naudas summu.

Norēķini ar maksājumu kartēm ir drošākais norēķinu veids, dodoties uz ārzemēm, taču ir ļoti svarīgi noskaidrot, kādi ir kartes lietošanas nosacījumi ārvalstīs, iespējams, pirms ceļojuma jānoformē jauna maksājumu karte, kas sniedz plašākas izmantošanas iespējas ceļotājiem. Ja līdzpaņemtās skaidrās naudas apjoms ir izrādījies nepietiekams, pirms naudas izņemšanas no bankomāta, jānoskaidro, vai tiks iekasēta komisijas maksa.

Izvēlies maksājumus vietējā valūtā


Ja dodaties uz valsti, kurā nav eiro valūtas un ceļojuma laikā jānorēķinās maksājuma terminālī, tad maksājot ieteicams izvelēties vietējo valūtu, lai par katru maksājumu netiktu piemērota komisijas maksa.

Iegādājies ceļojumu apdrošināšanu


Uztraukums, kas saistīts ar neparedzētiem medicīnas izdevumiem, nozaudētu bagāžu, saskrāpētu nomas auto, var sabojāt iecerēto atpūtu, tāpēc jau laikus ir jāiegādājas ceļojumu apdrošināšanu. Šobrīd viens no ērtākajiem apdrošināšanas produktiem ir maksājuma karte, kurā iekļauta ceļojumu apdrošināšana.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!