Foto: DELFI
No 23. līdz 26. martam Ķīpsalā norisināsies būvniecības izstāde "Māja I 2023", kur vienuviet varēs konsultēties gan ar jomas profesionāļiem, gan izvēlēties būvniecības materiālus, tehniku, instrumentus vai pat atrast uzņēmumu, kuram uzticēt savas mājas tapšanas stāstu – no sapņa līdz atslēgai, vēsta izstādes rīkotāji.

Četrās dienās divās hallēs un āra ekspozīcijā savus aktuālos piedāvājumus prezentēs vairāk nekā 350 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Apvienotās Karalistes un Rumānijas.

Būvē, remontē pats vai uztici to citiem


Kā sola rīkotāji, piedāvājumā būs viss, kas nepieciešams mājas būvniecībai vai remontam, –būvmateriāli un apdares materiāli, siltumtehnika un ventilācijas iekārtas, instrumenti, darba apģērbi un apavi, elektroinstalācijas un gaismas tehnika, santehnika, durvis, logi, jumta segumi, attīrīšanas iekārtas, vārti, žogi, pirtis, apzaļumošana un vēl daudz kas cits.

Tie, kuru izvēle krīt par labu gatavajām mājām, izstādē klātienē varēs iepazīties ar dažādiem ražotājiem, saņemt atbildes uz saviem jautājumiem, uzzināt par izmantotajām tehnoloģijām, materiāliem un salīdzināt piedāvājumus, kā arī apskatīt vairākas gatavās mājas.

Izstādes dalībnieku vidū būs gan vadošie zīmoli, gan tiešie piegādātāji, gan lielākie tirgotāji.

Finansiālā puse


Mājas būvniecība vai iegāde ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem pirkumiem katra cilvēka dzīvē, tāpēc īpaši būtiski ir būt zinošam par savām finansiālajām iespējām. Izstādē uz vietas varēs konsultēties ar "Luminor" un "SEB" banku finanšu jomas speciālistiem.

"Luminor" mājokļu konsultācijās varēs noskaidrot pareizu soļu secību ceļā uz savu privātmāju. Uzzināsiet, kādas ir finansējuma iespējas, kā sakrāt līdzekļus pirmajai iemaksai, kādas ir "ALTUM" atbalsta programmas un kā tās darbojas, kā arī citus būtiskus aspektus, kurus ir vērts zināt un apdomāt pirms zemes iegādes un mājokļa būvniecības. Bankas pārstāvji konsultēs arī par atbalsta iespējām mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai vai saules paneļu uzstādīšanai.

Savukārt apdrošināšanas kompānija "BTA" sniegs bezmaksas konsultācijas par jebkura veida apdrošināšanu, polises segumiem un riskiem, ko iekļauj apdrošināšana. Tāpat "BTA" izstādē informēs par saules paneļu apdrošināšanas iespējām.

Ēku atjaunošana un energoefektivitāte


Jau tradicionāli Ekonomikas ministrija un kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneri izstādē informēs namu pārvaldītājus, dzīvokļu īpašniekus un privātmāju īpašniekus par kvalitatīvu ēku atjaunošanu, dažādiem energoefektivitātes risinājumiem un ieguvumiem, kā arī ēku uzturēšanu pēc atjaunošanas. Varēs uzzināt arī par pieejamo Eiropas Savienības fondu un valsts atbalstu ēku atjaunošanai.

Foto: DELFI

Četras dienas stendā "Dzīvo siltāk" varēs sastapt Ekonomikas ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Latvijas Vides investīciju fonda, AS "Sadales tīkls", "Elektrum" Energoefektivitātes centra un arī attīstības finanšu institūcijas "Altum" ekspertus.

Tāpat varēs aprunāties arī ar būvniecības nozares nevalstisko organizāciju pārstāvjus no Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijas, Būvmateriālu ražotāju asociācijas un Latvijas Jumiķu apvienības.

23. un 24. martā varēs konsultēties arī ar Klimata un enerģētikas ministrijas ekspertiem, bet 24. martā ar "Latvijas standarts", publisko aktīvu pārvaldītāja "Possessor" un Valsts ieņēmuma dienesta ekspertiem.

Semināri un prezentācijas


Paralēli daudzveidīgajam un plašajam piedāvājumam izstādē norisināsies arī vairāki semināri un prezentācijas.

24. martā pulksten 10 Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija un Ekonomikas ministrija aicina namu pārvaldniekus un dzīvokļu īpašniekus uz semināru "Iespējas daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes paaugstināšanai un aktualitātes namu pārvaldīšanā".

Lai palīdzētu izprast siltumsūkņu uzstādīšanu, "Apkures kalti" izstādes pirmajā dienā, 23. martā, rīkos divas prezentācijas, kurās izies cauri visam procesam – pieslēgšanai, palaišanai un ekspluatācijai.

24. martā pulksten 12 notiks "Kronospan", Latvijas Dizaineru savienības un "Attēls R" kopīgi rīkotā prezentācija par šī gada "Kronospan" jauno dekoru kolekciju un interjera dizaina tendencēm.

Savukārt svētdien, 26. martā, pulksten 12 Izglītības, kultūras un inovatīvo projektu asociācija rīko semināru "Videi un cilvēka veselībai draudzīga apkure: praktiski padomi par apkures iekārtu un kurināmā izvēli, pareizu iekārtu ekspluatāciju un iespējām saņemt līdzfinansējumu apkures iekārtu nomaiņai".

Visu izstādes programmu vari aplūkot, klikšķinot šeit. Savukārt ar dalībnieku sarakstu vari iepazīties šeit.

Izstādes darba laiks:

  • 23.–25. marts no pulksten 10 līdz 18;
  • 26. marts no pulksten 10 līdz 17.


Ieejas biļešu cenas:

  • Ieejas biļete – 5 eiro;
  • Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 4 eiro;
  • Skolēniem – 3,50 eiro;
  • Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni līdz 18 gadu vecumam; vai 1+3) – 13 eiro;
  • Autostāvvieta – 5 eiro.


Biļetes var iegādāties arī internetā, klikšķinot šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!