11. maijā Rīgas ostā savā pirmajā vizītē piestāja kruīzu kompānijas "Holland America Line" kuģis "Rotterdam". Uz Rīgu tas atveda 2457 pasažierus no vairāk nekā 40 pasaules valstīm, no kuriem gandrīz puse ir ASV pilsoņi. Tāpat ievērojams skaits pasažieru ir no Nīderlandes, Kanādas, Austrālijas un citām valstīm, informē Rīgas brīvostas pārvalde.

"Rotterdam" ir 299 metrus garš kuģis, kas palaists ūdenī 2020. gada rudenī, taču pandēmijas dēļ pirmajā kruīzā tas devās vien 2021. gada rudenī. "Rotterdam" ir luksusa klases kruīza laineris, tam ir 12 klāji, uz kuģa ir seši restorāni, spa centrs, plašas sporta un rekreācijas zonas, bibliotēka, mākslas galerija, teātra un koncertu zāle un citas atpūtas iespējas kuģa pasažieriem.

Kuģis Rīgā ieradies no Rostokas un tālāk dosies uz Tallinas ostu. 14 dienu kruīzs Baltijas jūrā sākās un arī noslēgsies Amsterdamā.

Šī ir pirmā kuģa "Rotterdam" vizīte Rīgas ostā, kas šodien tika atzīmēta ar īpašu ceremoniju, Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietniekam Edgaram Sūnam un kuģa kapteinim Bas van Dreumelam uz kuģa komandtiltiņa apmainoties ar piemiņas zīmēm. Šogad Rīgas ostā "Rotterdam" redzēsim divas reizes. Otrā vizīte plānota 28. septembrī, un tā noslēgs 2023. gada kruīzu sezonu.

Šis gads kruīza līnijai ir īpašs. 2022. gada 15. oktobrī "Rotterdam" rekonstruēja kruīzu kompānijas "Holland America Line" pirmo maršrutu, lai atzīmētu kompānijas 150. gadadienu. 1872. gada 15. oktobrī notika pirmais "Holland America Line" kruīzs, kas sākās Roterdamā un noslēdzās Ņujorkā. Kuģa "Rotterdam" krustmāte ir Nīderlandes princese Margrieta.

Šajā sezonā Rīgas ostā kopumā pieteiktas 63 kruīza kuģu vizītes. Rīgu apmeklēs 22 dažādu kruīza līniju flotes kuģi, to vidū arī divas līdz šim Rīgā nebijušās kruīza kuģu līnijas – "Ambassador Cruise Line" no Lielbritānijas un "Vantage Travel" no ASV. Septiņi kuģi Rīgu apmeklēs pirmo reizi. Sezonas laikā paredzētas 14 vizītes, kas ilgs divas dienas (angliski – "overnight"). Visu pieteikto kuģu maksimālā kapacitāte ir vairāk nekā 88 tūkstoši pasažieru.

8. maijā Rīgas ostā pirmoreiz piestāja arī kruīza līnijas "Fred. Olsen Cruise Lines" kuģis "MS Bolette" ar 995 pasažieriem, savukārt 13. maijā pēc vairāku gadu pārtraukuma Rīgas ostā atkal piestās ekspedīciju kruīzu flagmanis "National Geographic Explorer".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!