Reizēs, kad pāri izlemj šķirties, nereti sākas karš sociālajos tīklos – viens par otru raksta ķengas un mālē bijušo partneri kā slikto. Gadījumos, kad šķiras publiski zināmi cilvēki, ir vēl trakāk: tauta naski seko līdzi publiskotajiem jaunumiem un nostājas viena vai otra strīdnieka pusē. Raidījumā "Par TO pašu" runājam, kā spēt izšķirties glīti, – viss raidījums noskatāms tikai "Delfi" satura abonentiem.

Šķiršanās, protams, sāp. Īpaši, ja vēl dalāmi bērni un īpašumi. Sabiedrībā zināmu cilvēku laulības krahs parasti nepaliek nemanīts plašai auditorijai, un karstākie ir tie gadījumi, kad bijušie lauleņi viens otram velta publiskus apvainojumus. Šāds piegājiens nav pieņemams politiķei Anitai Muižniecei, kura pauž neizpratni: kāpēc pieaugušie nepadomā par to, ka internets taču neko neaizmirst. "Tā pēda paliek uz visu dzīvi, pēc tam mazbērni redzēs," digitālā laikmeta mīnusus ieskicē viņa.

"Tas ir tikai un vienīgi ego. Es gribu parādīt, ka esmu labāks, tas otrs ir slikts. Jā, tā ir atbalsta meklēšana, bet vai tas ir pareizi? Tie ir pieauguši egoisti, kuriem neinteresē, kā jutīsies mans bērns, izlasot žurnālā vai ziņās, ka tētis vai mamma ir sliktais," spriež Muižniece, kurai pašai gan izdevās izšķirties salīdzinoši rāmi. Viņas bērniem nākotnē nenāksies lasīt vecāku savstarpējo ķengāšanos, jo tādas nemaz nebija.

Etiķetes ekspertei Aijai Strautmanei pēc atbildes kabatā nav jāmeklē, proti, publiska netīrās veļas mazgāšana raksturīga nepieaugušiem cilvēkiem. "Pieaudzis cilvēks nespēj "feisbukos" salikt vis kaut ko," uzskata viņa.

Raidījumā viesojas arī uzņēmēja un seksa koučs Elīna Zesere. Viņas ģimenes dzīves modelis pēc publikācijas "lsm.lv" pamatīgi sašūpoja sociālo tīklu konservatīvāko daļu. Zesere dzīvo atvērta tipa attiecībās un spējusi saglabāt lieliskas attiecības ar šķirto vīru. Viņa un esošais vīrs mēdz iziet uz randiņiem ar citiem cilvēkiem, bet bērnus visi audzina kopīgi – gan eksvīrs ar savu draudzeni, gan Zesere ar savu vīru. Elīna raidījumā stāsta, kā tas ir: sadzīvot ar to, ka pār tevi veļas tik daudz dažādu viedokļu...

Pilns raidījums "Publisku cilvēku šķiršanās skandāli" noskatāms "Delfi" satura abonentiem šeit.

Raidījumu klausies arī "Apple" un "Spotify" platformās!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!