Foto: PantherMedia/Scanpix
Bieži vien pēc krāpšanas sekss attiecībās vairs nav tāds, kāds reiz bijis. Mēdz būt arī tā, ka sievieti, kuru nodevis partneris, vīrieši pārstāj seksuāli interesēt vispār. Turpinājumā daži varianti no Krievijas interneta resursu dzīlēm, kā atgriezties pie prieka seksuālā dzīvē pat tad, ja esi bijusi piekrāpta.

Tipisks stāsts

31. decembra vakarā Ļena gatavoja jaunā gada vakariņas. Boriss, Ļenas vīrs, aizkavējās, un viņa sāka satraukties. Plkst. 23.30 viņš ienāca dzīvoklī, nolika somas koridorā un nenoģērbies iegāja istabā. Apsēdās uz krēsla, paņēma pārsteigtās Ļenas roku un teica: "Piedod, bet es esmu iemīlējies citā sievietē un aizeju pie viņas! Pēc šiem vārdiem viņš aizgāja no Ļenas dzīves uz visiem laikiem. Vismaz toreiz viņa tā domāja. Krāpšana bija kā sitiens pa muguru: viņas attiecības ar Borisu bija gandrīz ideālas, un neviens neparedzēja tādu finālu. Nevienam nevar uzticēties! - Ļena toreiz nolēma.

Pēc pusgada asaru, aizvainojuma, vienaldzības pret dzīvi un sevi kā personību Ļenai tomēr izdevās "atdzīvoties". Vīra nodevība bija izsitusi jauno sievieti no dzīves tik ļoti, ka viņa pārstāja uzticēties vīriešiem un pilnībā koncentrējās uz bērna audzināšanu. Ļena sāka strādāt un tur, pēc draudzenes vārdiem, bija "daudz cienījamu kandidātu vīra vai mīļākā lomai". Ļena patika vīriešiem, un viņi par meiteni interesējās, lūk, tikai Ļenu tas pilnībā nesatrauca. Kaut arī viņa centās atriebties vīram un uzsākt kādu romānu, nodarbojoties ar seksu ar kādu citu vīrieti, viņa neko nejuta. "Vīrieši aizgāja no manas dzīves uz visiem laikiem. Viņiem nevar uzticēties, jo pats labākais no viņiem var nodot!" viņa teica. Taču kādu dienu atnāca viņas vīrs un teica, ka nožēlo to, kas noticis, ka mīl Ļenu un viņu kopīgo dēlu un vēlas atgriezties. Padomājusi, Ļena secināja, ka bērna dēļ piekritīs atjaunot attiecības.

Veselu gadu viņa godīgi mēģināja sākt visu no sākuma, bet, lai kā necenstos, uzticēties vīram vairs nespēja. Viņa visu laiku gaidīja, ka viņš viņu atkal apkrāps un piemānīs. Un vēl - viņš vispār viņai vairs nebija pievilcīgs kā mīļākais. Viņai pat bija nepatīkami skūpstīties ar viņu, kur nu vēl nodarboties ar seksu. Nevarot izturēt tādu dzīvi, Ļena pielika punktu visām attiecībām - tagad jau pati. Tagad viņai ar vīru ir lietišķas attiecības un viņi kontaktējas tikai saistībā ar bērnu. Ļena apprecējās otrreiz un ir laimīga, bet, lai no jauna izjustu dzīves garšu, kaisli un vēlmi mīlēt un būt mīlētai, viņai vajadzēja divus gadus.

Pēc tuva cilvēka nodevības ir ļoti grūti piespiest sevi no jauna izjust pret viņu maigas jūtas un kaisli. Aizvainojums un bailes no jauna tikt piekrāptai tiek pārnestas uz citiem cilvēkiem, īpaši, ja krāpšana bijusi tik melīga, piemēram, kā tas bija Ļenas gadījumā. Daudzos gadījumos pat pēc salabšanas pāra attiecības - īpaši seksuālas - pasliktinās. Kāpēc tā notiek? Jo grēkāzis visu ir nožēlojis, viņam tika piedots, uzvedas pieklājīgi un visādi cenšas izlīdzināt savu vainu ar ideālu uzvedību un dāvanā, bet....

Iemesls № 1. Aizvainojums un uzticības zudums.

Tā nu sievietes ir veidotas, ka seksuālo uzbudinājumu un baudu izjūt tikai tad, kad uzticas cilvēkam, ar kuru gatavojas nodarboties ar seksu. Krāpšanas rezultātā uzticība ir zudusi - bieži vien ne tikai pret konkrētu cilvēku, bet pret visiem vīriešiem. Diemžēl, laimīgas attiecības nevar izveidot, ja izjūt bailes to priekšā. Jebkuras attiecības - tas ir risks, jo mēs nekad nezinām, kāds būs to fināls.


- Pirmais solis. Piedot viņam


Pats pirmais, ko vajag izdarīt, piedot pāri darītājam. Vecajām emocijām uz mums ir ļoti liela ietekme, bieži vien traucē iet uz priekšu. Nevar vienlaikus dzīvot un stāvēt uz vietas. Tas nozīmē, ka jūs atbrīvojat sevi no aizvainojuma slodzes un atbrīvojat telpu jaunām attiecībām. Vai nu ar šo cilvēku, vai kādu citu. Krāpšana var kalpot arī kā signāls, ka ir pienācis laiks saknē mainīt sevi un attiecības ar šo cilvēku - var gadīties, ka tas pat ir grūdiens ģimenes situācijas uzlabošanai.

Bet, kā piedot, ja aizvainojums un izmisums grauž dvēseli? Piedošanai vienotas receptes nav, tā būs jāatrod pašai.

- Otrais solis. Runāt
Pat ja aizvainotājam ir piedots, ar uzticēšanos viss ir daudz sarežģītāk. Kā lai tic cilvēkam, kas jūs ir nodevis? Ja jūs tomēr esat nolēmusi saglabāt attiecības ar nodevēju, bez sarunas nekas nenotiks.
Galu galā, krāpšana - tā ir kaut kādas ilūzijas iegūšana, kas mums pietrūkst. Tas ir, cilvēki krāpj tad, kad kaut kādas viņu vajadzības nav apmierinātas. Bet šīs vajadzības ir tik svarīgas, ka ir gatavi spert tādu riskantu soli. Godīga saruna palīdzēs noskaidrot, kas galu galā notika un ļaus saprast, vai ir vērts reanimēt attiecības un uzticēties šim cilvēkam turpmāk. Dzīvojot laulībā ilgus gadus, cilvēki tik ļoti pierod viens pie otra, ka savstarpējās attiecības attīstās pēc inerces. Dažkārt krāpšana ir tas satricinājums, kas ļauj ar svaigu skatienu paskatīties uz sevi un laulību, pieņemt lēmumu, kuru jūs iespējams ilgi esat atlikuši.

Iemesls № 2. Vainas apziņa un pašcieņas sagraušana.

Ļoti bieži krāpšana visstiprāk ietekmē pašvērtējumu. Izrādījās, ka kāda par jums ir labāka. Tātad jūs esat sliktāka par kādu? Rodas jautājumi pašai sev: kur ir mana vaina? Vai tiešām esmu tik slikta? Ar ko gan viņa ir labāka par mani? Tāda attieksme traucē attīstīties attiecībām - tāpat kā aizvainojums. Patiesībā krāpšana - tā ir tikai cilvēka reakcija uz attiecībās esošajām problēmām. Tā vietā, lai tās risinātu, viņš izvēlas laika kavēkli savām neapmierinātajām vēlmēm (ne obligāti seksuālām).

- Pirmais solis. Piedot sev
Piedot sev un kļūt neatkarīgai, pirmkārt, jau no citu vērtējuma. Attiecībās piedalās divi cilvēki, un, ja jūs kaut ko izdarījāt nepareizi, iespējams, ka citos apstākļos būtu rīkojusies citādi. Jūs esat dzīvs cilvēks un nevarat pastāvīgi realizēt reklamas kampaņu, atbalstot pati savu personu. Tāpēc piedodiet sev visu, kur jūs sevi vainojat. Te var palīdzēt neliela meditācija, runājot ar sevi: "Es piedodu sev visu, kas notika. Šajā gadījumā nav manas vainas, es uzvedos cienīgi ".

- Otrais solis. Kļūt par pašpietiekamu personību
Ja jūsu dzīve būs aizpildīta ar jums interesantām un svarīgām lietām un negriezīsies tikai apkārt attiecībām, kuras, kā izrādās, ir tik smalkas, visi likteņa pagriezieni būs pārdzīvojami vieglāk. Ja jūs veidojat savu pasauli apkārt sev pašai, nevis tikai attiecībām, tad varat attiekties filozofiski pret jebkuru attīstību un nolemt, cik tas, kas notika, iederējās jūsu pasaules uzskatā.

Atcerieties, ka jebkurām attiecībām ir sākums, attīstība un, diemžēl, dažkārt arī beigas. Attiecības beidzas, kad cilvēki vairs nevar dot viens otram neko, tad attiecību attīstība beidzas. Bet, ja reiz  kaut kas beidzas, rodas vieta kam jaunam. Ne jau vienmēr attiecību beigas nozīmē pasaules galu: bieži vien dzīvē dāvā iespēju iepazīt patiesu laimi un mīlestību, pārdzīvojot krīzes mirkļus.

Vienkārši pasakiet sev: viss notiek tieši tā, kā tam jānotiek. Esiet gatavi tam, ka attiecības mainās. Baudiet tagad esošo, nedzīvojiet nepamatotās bailēs!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!