Foto: Shutterstock
Iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem un sākot veidot svaigas attiecības, ikviens no mums vēlas atstāt to labāko iespaidu. Nereti sanāk aizrauties un, stāstot par saviem sasniegumiem, sākam izskatīties pēc iedomīgiem lielībniekiem, bet, cenšoties būt atklāti, – pēc čīkstuļiem. Lai izvairītos no nepatīkama iespaida radīšanas pirmajā randiņā, piedāvājam iepazīties ar vairākām lietām, ko neteikt uzreiz pēc iepazīšanās.

Protams, nekas nav akmenī kalts, un reizēm tieši tēmas, par ko iesaka nerunāt attiecību sākumā, ir tās, kas var palīdzēt saprast, ka jums ir daudz kopīgu interešu un līdzīga pasaules izpratne. Tomēr, ja bailes un apjukums ņem virsroku un tu randiņā jūti satraukumu un neziņu par to, ko teikt, lūk vairāki "Bustle" attiecību ekspertu ieteikumi par lietām, ko labāk nepārrunāt.

Ieskaties arī dažu "Viņa" lasītāju pieredzē par to, kādas sajūtas radījuši otra cilvēka mēģinājumi runāt par kādu notiktu tēmu.

Sarunas par izirušām attiecībām un ģimenes problēmām

Protams, mūs interesē potenciālā partnera iepriekšējā pieredze, tomēr šo sarunu labāk atstāt tālākai nākotnei. Ja pirmajā tikšanās reizē klāstīsi, cik sliktas vai labas bijušas tavas iepriekšējās attiecības, pastāv ļoti liela iespēja, ka aizbiedēsi otru cilvēku. Sarunas par to, ko kāds iepriekš ir vai nav darījis, neliks otram justies labi, turklāt atceries – tas var radīt iespaidu, ka neesi gatava jaunām attiecībām. Ja tomēr nevari atturēties no iepriekšējo attiecību ķidāšanas, varbūt ir vērts sev uzdot jautājumu – kāpēc tā. Iespējams, tev vēl ir nepieciešams kāds laiks, ko pavadīt vienatnē, pirms ķeries pie jaunas savienības būvēšanas.

Pirmajā randiņā pastāstīt par savu ģimeni, māsām un brāļiem nebūt nav slikta doma. Tomēr arī šajā jomā ir ierobežojumi. Otram cilvēkam nav jāzina, kā tavs tēvocis un tante sakašķējās mantojuma dēļ, vai visas tavu vecāku nepatīkamās šķiršanās detaļas. Ģimenes drāmas un ar tām saistītos pārdzīvojumus atstāj kādam no nākamajiem randiņiem. Patiesībā šos jautājumus labāk pārrunāt ar cilvēku, ko pazīsti jau diezgan labi un kam uzticies, nevis ar kādu, par kura spēju uzklausīt un lojalitāti tev nav pārliecības.

Pasaule griežas ap mani

Foto: Shutterstock
Protams, pirmais randiņš ir domāts tam, lai jūs viens otru labāk iepazītu, tāpēc ir būtiski runāt vienam ar otru un pastāstīt par sevi. Tomēr nevajadzētu pārspīlēt. Ļauj runāt arī otram. Tu taču arī vēlies kaut ko uzzināt par otru cilvēku, ne tā? Galvenais pirmā randiņa uzdevums ir nedaudz iepazīt vienam otru, runājot pamīšus un abpusēji daloties. Ja runāsi tikai par sevi, ne tikai daudz pastāstīsi, bet arī, ļoti iespējams, atstāsi augstprātīga un egocentriska cilvēka iespaidu.

Nevienam nepatīk pārlieku negatīvi cilvēki, pat viņiem pašiem nē. Seko līdzi, lai ikdienas komunikācijā pārāk daudz nesūdzētos un neizteiktu neskaitāmas negatīvas piezīmes. Tas var likt aizdomāties par to, kāds ir cilvēks tad, kad viņš ir sliktā garastāvoklī, ja uz randiņu viņš ierodas tik negatīvs.

Lelde stāsta, ka viņa vairākkārt ir pieņēmusi lēmumu nemēģināt iepazīt tuvāk cilvēku, kas ir ļoti negatīvs: "Atceros randiņu ar vienu puisi, kura laikā viņš nepārtraukti sūdzējās par savu darbu un to, cik daudz viņam ir jāstrādā. Sapratu, ka noteikti neatradīsim kopīgu valodu. Man bija ļoti garlaicīgi, turklāt radās sajūta, ka, esot attiecībās ar viņu, man būs vienai jātiek galā ar savām problēmām un mani nekad neuzklausīs, kā arī man būs jāiedziļinās un jārisina visi viņa pārdzīvojumi. Nē, paldies! To es nevēlos."

Pārāk daudz informācijas pārāk agri

Foto: Shutterstock
Tas nav nekas slikts, jau pirmajā randiņā pārrunāt savas nākotnes ieceres. Ja viens no jums vēlas trakulīgu dzīvi, ceļojot pa pasauli, bet otrs sapņo par klusu ikdienu mazpilsētā vai Latvijas laukos, ir svarīgi to zināt jau pašā sākumā. Tāpat nav nekas slikts atklāt, ja nākotnē vēlies kāzas un ģimeni. Problēmas rodas tad, ja tu visu izklāsti līdz pēdējam sīkumam.

Ja tu pirmajā randiņā nosauc visu savu iedomāto bērnu vārdus, atklāts pārāk daudz. Tāpat arī pirmais randiņš ir krietni par agru, lai apspriestu, kāda būs kāzu diena un ar kādiem ziediem tiks dekorēta svinību vieta.

Tāpat arī pirmajā randiņā vajadzētu izvairīties no pārmērīgas vārda "mēs" lietošanas. Mums vajadzētu pamēģināt šo, mums vajadzētu izdarīt to. Ja sāksi par sevi un otru cilvēku runāt "mēs" formā, tas var šķist biedējoši, jo būtībā jūs esat tikko satikušies. Arī pārāk tālus kopīgās nākotnes plānus pirmajā randiņā kalt nevajadzētu. Ja tiekaties pirmo reizi, nepiedāvā braukt kopīgā atvaļinājumā pēc gada. Tas patiešām var otru nobiedēt.

Vija atceras gadījumu, kad puisis pirmajā randiņā daudz runājis par to, kā viņi abi varēs organizēt kopīgu dzīvi un kuram no viņiem būs jāatsakās no savas dzīvesvietas. "Viņš bija kādus astoņus gadus vecāks par mani, un man uzreiz bija skaidrs, ka viņš grib pēc iespējas ātrāk "nobāzēties". Mani tas ļoti nobiedēja, un es uzreiz pateicu, ka šoreiz nekas nesanāks, jo es neesmu pārliecināta, par to, ka esmu gatava nopietnām attiecībām. Bet varbūt labi, ka tā. Vismaz neizniekoju viņa laiku ar savu nepastāvību."

Vēlmes guļamistabā

Foto: Shutterstock
Protams, ir ļoti svarīgi, lai pāris savā starpā varētu brīvi runāt par jautājumiem, kas saistīti ar seksu. Tomēr paturi prātā, ka pirmajā randiņā jūs vēl neesat pāris. Dodoties uz pirmo romantisko tikšanos, var diezgan droši pieņemt, ka ar otru cilvēku kopīga seksuāla pieredze nākotnē ir iespējama. Tomēr tas nenozīmē, ka tev uzreiz ir jāstāsta, kāda ir tava iecienītākā poza un tieši kādas darbības palīdz tev sasniegt orgasmu.

Protams, arī šajā ziņā ir izņēmumi. Netrūkst cilvēku, kas uz randiņiem dodas, lai atrastu partneri vienas nakts sakaram. Ja tiekaties pirmo reizi un abi esat vienisprātis, ka uzreiz jānododas mīlas priekiem, nenāks par sliktu, ja izrunāsiet, ko vēlaties piedzīvot, bet ko nē. Tomēr citās reizēs labāk neaizrauties ar savu vēlmju izklāstīšanu.

Visa centrā – nauda

Foto: Shutterstock
Sarunas par naudu ļoti daudziem var likt sajusties neērti. Šos jautājumus cilvēki nereti pārrunā tikai ar saviem tuvākajiem, tāpēc pirmais randiņš nebūt nav tā piemērotākā reize, lai apspriestu savus ienākumus, gaidāmo algas pielikumu vai to, cik grūti tev ir samaksāt ikmēneša rēķinus. Arī šajā jautājumā varbūt izņēmumi, piemēram, ir tikai normāli apspriest, kā dalīsiet rēķinu, ja pirmajā randiņā dodaties uz restorānu, kino vai kādu citu vietu, kur izdevumi ir neizbēgami.

Sintija atceras, ka reiz viņa satikās ar puisi, kas ļoti daudz runāja par naudu. Turklāt tas notika jau pirmajā tikšanās reizē. "Tā bija ļoti nogurdinoša saruna par to, kā bankrotējis viņa tēva uzņēmums, bet kā viņš joprojām dzīvo neticami greznā mājā, ar cik lielisku mašīnu viņš braukā un ar kādu vērienu dzīvo. Tā bija tāda kā lielīšanās un taisnošanās vienlaikus. Jutos nedaudz aizvainota, jo ne jau nauda ir tas, ko meklēju otrā cilvēkā. Bet, ja nauda ir vienīgais, ko viņš uzskata par vērtību, ko iespējams sniegt otram, tad mums noteikti nav pa ceļam," viņa atklāj.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!