Foto: Unsplash
Pirms sociālo saziņas līdzekļu dzimšanas, vienīgais veids, kā komunicēt ar draugiem un ģimeni, bija tālruņa zvani un vēstules uz papīra lapas. Nenoliedzami, sociālie tīkli ir palīdzējuši atrast domu biedrus, mīlestību un stiprināt attiecības (ar regulārāku kontaktu uzturēšanu), tomēr eksperti apgalvo, ka internetā ievietotās partnera un ideālās pāra bildes, par attiecībām pasaka vairāk nekā vārdi. Visbiežāk – ne to labāko.

"Nepārtraukti demonstrējot fotogrāfijas kā liecības par "ideālām" attiecībām, sekotājos tiek veicināta spriedze, ka pašu reālā dzīve neatbilst slavenību, influenceru un citu noteiktajiem, smieklīgajiem standartiem," izdevumā "Brides" skaidro attiecību konsultants Džonatans Benets. Un šis esot iemesls, kādēļ daudziem šķiet, ka zāle citur ir zaļāka un ka vienmēr ir iespējams vēl "ideālāks" partneris. Tas, kā mēs rādām vai pretēji – nerādām – savu attiecību stāvokli sociālajos medijos, daudz liecinot par to statusu, dinamiku un pat problēmām.

Nepārtraukti eksponētas attiecības

Ja sociālie mediji kļūst par vietu, kur atklāt savu attiecību problēmas, priekus, notikumus visas pasaules apskatei, viedokļiem un kritikai, tas var slikti atspēlēties, brīdina eksperti. Partnera "atkailināšana" un publiska dalīšanās ar personiskiem, privātiem notikumiem ne tikai mazina tuvību, bet rada neērtības otrajai pusītei, un šādu robežu trūkums apdraud attiecības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!