Foto: PantherMedia/Scanpix
Pašmasāža ir mājās lietojamo līdzekļu pamats, jo ikviens profilakses vai ārstēšanas līdzeklis ir jāiemasē, tas arī palīdz apasiņot ādu. Pašmasāžu vēlams lietot gan dušā, gan veidot pīlingu, gan iemasējot pretstriju līdzekļus. Tomēr jāņem vērā, ka ar strijām jāstrādā ļoti uzmanīgi, jāizvairās no spēcīgas masāžas, kas var radīt traumatismu, īpaši masējot jaunas strijas.


Kas ir pašmasāža?


Pašmasāža nav tikai ekstra vai īpašs sevis lutināšanas veids. Jebkuru kosmētisko līdzekļu lietošana ir efektīva tikai tad, ja tos iemasē ādā, tas palīdz ādu arī apasiņot. Pašmasāžu var veikt gan dušā uzklājot dušas želeju, gan lietojot skurbi, gan iemasējot pretstriju un pretcelulīta līdzekļus.

Striju izmasēšana
Kaut gan bieži ir dzirdēts, ka strijas ir tikpat kā neārstējams kosmētisks defekts, tomēr to kopšanai jābūt īpaši piesardzīgai. Masāžai šajās ķermeņa daļās jābūt ļoti maigai, jo spēcīgi pieskārieni audus var tikai papildus traumēt, īpaši masējot jaunas strijas.

Kā veikt pašmasāžu?
Sevi izmasēt var gan ar rokām, gan izmantojot dažādus palīglīdzekļus kā masāžas sukas, cimdus, speciālus masierīšus u.c. Katru striju var izmasēt maigi ar pirkstiem, bet, piemēram , kājas var masēt ar masāžas suku.

Atceries!
Pašmasāžā ļoti svarīgs ir virziens, kādā tiek izdarītas masāžas kustības. Augšstilbus jāmasē masēt virzienā uz augšu, gurnus un sānus - apļveida kustībām, centrējot uz cirksni, vēderu - pulksteņrādītāja virzienā, krūtis - centrējot uz padusēm. Tomēr ar krūšu masāžu jābūt ļoti uzmanīgai. Pirms to uzsāc, noteikti konsultējies ar savu ginekologu!

Cik bieži un cik ilgi?
Lai pretstriju līdzeklis tiktu iemasēts ādā un tā tiktu apasiņota, katru dienu nepieciešama 10 - 15 minūtes ilgs masāžas "seanss".

Pašmasāža celulīta profilaksei un novēršanai
Celulīts ir bieža problēma pēcdzemdību periodā, jo grūtniecības laikā ir radies liekais svars, tomēr, izrādās, ka celulīts nav tikai pirmā liekā svara pazīme. Celulīts norāda, ka organismā šajās vietās ir uzkrājušās kaitīgas vielas un tauki. Tādēļ celulīts var veidoties pat kalsniem cilvēkiem.

Kā novērst celulītu?
No fiziskajām aktivitātēm, celulīta novēršanai ļoti palīdz riteņbraukšana un skriešana. Vēl viens veids, kā cīnīties ar celulītu, ir pašmasāža, jo tā uzlabo asinsriti, sasilda ķermeni, relaksē muskuļus, palielinās ādas tonuss, tiek veicināta limfrite, ar kuras palīdzību aizvadās dažādas organismam nevajadzīgās vielas.

Svarīgi ir arī pareizi lietot pretcelulīta līdzekļus. Tie ir jāiemasē ādā, lai veicinātu ķermeņa spēju tos uzsūkt.

Piemērota vide
Nav arī mazsvarīgi, vai pretcelulīta masāža notiek piemērotā vidē, vai steigā pie televizora vai brokastu galda kaut kas tiek ātri uzziests uz ciskām. Lai iegūtu maksimālu masāžas efektu, vislabāk to veikt siltā telpā tūlīt pēc dušas vai vannas, kad ādai vieglāk uzņemt dažādas vielas, kuras tiek uzklātas uz tās. Masāža jāveic nesteidzīgi, tai jābūt atslābinošai un patīkamai.Instrukcija pretcelulīta masāžai
* Sāc ar gurniem un dupsi. Iezied tos ar pretcelulīta līdzekļiem, virzienā uz augšu un masē, knaibot un pavelkot uz augšu ādu vispirms ar vienu, tad ar otru roku. Jācenšas izmasēt visas tās vietas, kur ādu var saņemt pirkstos.
* Izmasē kāju no ceļgala līdz augšstilba augšai un no ceļa locītavas iekšpuses līdz dibenam. Tāpat izmasē arī otru kāju. Ievēro pareizu masāžas virzienu - visu masē virzienā no kājas pēdas uz augšu.
* Knaibot masē augšstilbu no ceļgala virzienā uz augšu gan no priekšpuses, gan aizmugures. Dziļi saspied ādu un pavelc to uz augšu. Šāda masāža stimulē asinsriti un limfvadu darbību. Tāpat masē arī otru kāju.
* Ar abām rokām aptver kāju tieši virs ceļgala un pavelc ādu uz augšu gurnu virzienā. Tāpat izmasē arī otru kāju.

Pēc masāžas
Ieplāno laiku tā, lai pēc masāžas varētu silti sasegties un vismaz stundu atpūsties!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!