Foto: Shutterstock
Tumšas koka grīdas var kļūt par skaistu interjera akcentu un mitekli padarīt elegantu un atšķirīgu no ierastā. Tajā pašā laikā ar tām jābūt īpaši uzmanīgiem – ar nepareizi izvēlētām pārējām istabas krāsām un mēbelēm, grīdas var izskatīties smagnējas un padarīt vidi drūmu un nomācošu. Par to, kā nepieļauj šādas kļūdas, raksta portāls "Houzz", sniedzot vērtīgus padomus un piedāvājot mājokļa iekārtošanas variantus tumšo grīdu īpašniekiem.

1. Baltas sienas un gaišas koka mēbeles

Lai vide veidotos harmoniska, mēbeles izvēlies tajā pašā krāsu gammā, bet dažus toņus gaišākas. Piemēram, pelēcīgām vai melnām vecināta koka grīdām izvēlies siltas, piesātinātas krāsas mēbeles ķiršu koka vai sarkankoka toņos. Šādas mājīgāku toņu mēbeles, balti mīksti paklāji un tīri baltas sienas dos nepieciešamo kontrastu, nepadarot kopējo iespaidu smagnēju.

2. Mēbeļu "kājiņas" pieskaņo grīdām

Ne viemēr labākais risinājums ir kontrasts – ja iegādājies vai pasūti izgatavošanai jaunus krēslus vai ēdamistabas galdu, centies šiem elementiem "kājiņas" pieskaņot pēc iespējas tuvāku toni grīdas tonim. Tādējādi telpa izskatīsies saskaņota un "plūstoša". Ja visas mēbeles izvēlēsies grīdas toņu gammā, tad noteikti jāpiedomā par gaišākām sienām, turklāt tām krietni jāatšķiras no pārējā interjera, lai neradītu nomāktības atmosfēru.

3. Ņem piemēru no dabas

Ieskaties meža biezoknī – tur dažādu toņu dabiskās krāsas organiski saskaņojas viena ar otru, veidojot kopīgu veselumu. Vari izvēlēties sekot šādam principam arī savās mājās. Ja ēdamistabas tumšajām grīdām pieskaņosi tumša koka galdu, tad krēslus noteikti izvēlies ievērojami gaišākā tonī, kam savukārt atrodi piemērotu apgaismojuma ķermeni. Dabas toņu gammai lieliski piestāvēs gaišas sienas un daudz zaļo istabas augu.

4. Spilgta sienu krāsa un austrumniecisks paklājs

Ja esi spilgtu krāsu mīļotājs, tad ej citu ceļu – izvēlies sienām bagātīgu, siltu krāsu toni. Grīdas daļu nosedz ar austrumniecisku rakstainu paklāju. Tas radīs rotaļīgu un mājīgu iespaidu, novēršot centrālo uzmanību no tumšajām grīdām, tai pašā laikā atvēlot tām pienācīgu vietu kā audeklam, uz kura izceļas pārējais interjers. Ja vēlies pret šādi spilgti krāsotu sienu izvietot savu mājas bibliotēku, pasūti grāmatu plauktus bez aizmugures daļas – tad sienas krāsojums vietām būs redzams, radot interesantu kontrastu.

5. Tumšs paklājs, gaišas sienas

Tumšas krāsas paklājs ar ornamentu tumšākos toņos padarīs kopiespaidu elegantu. Arī šajā gadījumā jāatceras par kopējo iespaidu telpā – sienu krāsojums ieteicams gaišs un tīrs. Ja tomēr nevēlies atteikties no krāsas, izvēlies pavisam bāli zilu toni vai gaišu lavandas toni.

6. Tumša grīda virtuvē

Marmors, balts, bronza un koks – visi šie elementi ir uzmanīgi jāsaskaņo, ņemot vērā katras virsmas praktisko nozīmi, kas virtuvē ir divtik svarīga. Ja tavu virtuves grīdu sedz tumša koka grīda, neuztraucies – nepieciešamo kontrastu vari panākt ar baltu virtuves iekārtu un sienām, bronzas toņiem interjera elementos un traukos, kā arī izvēlēties kontrastējošu koka toni, piemēram, virtuves darba virsmai.

7. Kombinācija: baltais un spilgtais

Ja tev melnbalts vai vienas krāsu gammas interjers šķiet garlaicīgs, varbūt tev jāņem talkā viena no spilgtākām krāsām un jāpadara tā par telpas vadošo krāsu. Liec dzīvojamās istabas centrā spilgti zaļu vai sarkanu paklāju, kam pieskaņo citas nelielus interjera priekšmetus. Bet neaizraujies – vairāk par vienu spilgtu akcenta krāsu modernā mitekļa iekārtojumā nevajadzētu izvēlēties, pretējā gadījumā kontrasts būs pārāk spēcīgs un telpa kļūs vizuāli pārblīvēta. Sienas šādā scenārijā krāso mierīgos toņos.

8. "Dubļu toņi" un daudzslāņu tekstūras

Ja dzīvo pilsētā un tev tuvs ir modernais stils, sava mitekļa iekārtošanā vari izmanto tekstūru spēli – āda, samts, biezi paklāji. Īpaši elegantu iespaidu radīs savstarpēji tuvu toņu izvēle – pelēks, netīri bēšs un citas līdzīgas toņu nianses. Mēbeles izvēlies tumšos koka toņos ar metāla, t.sk., matēta metāla elementiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!