Foto: Shutterstock
Ja arī tavā mājoklī ir malkas apkure vai arī ik pa laikam tiek iekurināts kamīns, tad jautājums par malkas uzglabāšanu ikvienam ir aktuāls. Lai arī daudziem šķiet, ka malka ir jānoslēpj, patiesībā ar to var papildināt interjeru, tādā veidā apvienojot nepieciešamību ar gaumīgumu.

Pīti grozi

Ja kurināšana mājoklī jāveic regulāri, tad jāatrod praktiskākais risinājums, kas ļauj pietiekami lielā daudzumā uzglabāt malku, un viens no tiem ir grozi. Tos var pieskaņot pēc krāsas, dažādiem pinumiem un arī grozu formas. Grozi ir arī labākais risinājums, ja lielais malkas daudzums atrodas šķūnī, pieliekamajā, garāžā vai kādā citā ārpus mājokļa telpā, tāpēc ar groziem to būs ērti pārnest uz dzīvojamo zonu. Tāpat malka vienmērīgi izžūs, ja uzglabāsi to pītā grozā.


Starpsiena

Ja kādreiz malkas glabāšana iekštelpās šķita kaut kas bezgaumīgs un neiespējams, tad tagad tā ir kļuvusi par modes tendenci, ko izmanto pat tie, kam nemaz nav malkas apkure. Un ne bez iemesla – tas izskatās gaumīgi un piešķir romantisku noskaņu jebkurā interjerā. Ja arī tavā mājoklī ir kāda brīva, neizmantota starpsiena vai sprauga, izkārto tajā malkas pagales. Ja uztraucies par to sabojāšanos, tad tam nav ne mazākā iemesla, jo malka vienmērīgi žūs un tai nekas nevar notikt, uzglabājot šādā veidā.

Ja tavā interjerā nav tikušas izveidotas starpsienas šādiem nolūkiem, vari izmantot plauktus, kas lieliski pildīs savu funkciju šādām nepieciešamībām. Šādus plauktus var ierīkot tad, ja telpa to tik tiešām ļauj, un atliek vieta arī citu priekšmetu uzglabāšanai, ne tikai malkai. Šādā gadījumā plaukti ir atbilstoši jāapstrādā vai jāpapildina ar pārklājumu, lai malka nesabojātu mēbeles.

Pie kamīna

Ja mājoklī tiek izmantots kamīns, kas nereti tiek arī iekurināts, tad tajā bieži vien ir izveidota speciāla novietne malkai vai skaidu briketēm. Šādi izveidotiem kamīniem nav nepieciešamība papildus ierīkot grozus vai kastes, jo malku var izkārtot speciālās vietās, turklāt, tādā veidā kopskats būs gaumīgs un arī malkas izmantošana būs praktiska.

'

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!