Foto: Shutterstock

Lai gan tieši ovāla sejas forma tiek uzskatīta par ideālu, arī nestandarta sejas tipa īpašnieces, piemēram, sievietes ar sirdsveida vai kvadrātveida seju, var izskatīties ne mazāk pievilcīgi, ja vien piemeklēta sejas formai atbilstoša frizūra, informē portāls Intensa.Pro, piedāvājot vadlīnijas, kam sekot, izvēloties optimālo matu griezumu.

Ovāla sejas forma

Foto: Reuters/Scanpix

Ovālas sejas īpašniecēm ir ļoti paveicies, jo viņām piestāv praktiski jebkura frizūra bez ierobežojumiem. Protams, pat ovālajai sejas formai var būt nelielas nepilnības. Piemēram, ja jums ir nedaudz sašaurināta piere, jums diez vai piestāvēs gluda frizūra ar taisno matu celiņu, bet ja ovālai sejai ir nedaudz izstiepta forma, labāk izvēlēties pagarinātās frizūras.

Šai sejas formai piestāvēs jebkuras frizūras: taisni mati vienā garumā, pakāpeniskie griezumi, piemēram, kaskādes griezums, pagarinātais karē griezums un klasiskais bobs.

Apaļa sejas forma

Foto: Reuters/Scanpix

Galvenais apaļas sejas formas frizūras uzdevums ir vizuāli pacelt pakauša augšdaļu un pagarināt seju, maksimāli pietuvinot tās formu ovālai.

Šīs sejas formas īpašniecēm jāizvairās no matu atglaušanas atpakaļ, taisnais matu celiņš seju padarīs apaļāku, ka arī būtu nevēlams biezais ponijs. Nepiestāvēs ķīmiskie ilgviļņi vai jebkuru frizūru ar apaļām līnijām lokas vai viļņi.

Lai maksimāli pietuvinātu apaļu sejas formu ideālai, derēs pakāpeniskie griezumi un frizūras ar apjomu pakauša augšdaļā.

Vizuāli seju pagarinās uz aizmuguri saņemti, augstā zirgastē sasieti mati.

Apaļas sejas īpašniecēm labākais variants ir īsais pakāpeniskais griezums. Ideāli piestāvēs garš karē bez ponija, īsais "bobs" vai "piksi" griezums.

Ja jums tomēr patīk ponija griezums, tad tām jābūt pakāpeniskam un asimetriskām. Jāizvairās no taisnajām malām un pārlieka kupluma.

Kvadrātveida sejas forma

Foto: AFP/Scanpix

Kvadrātveida sejas formas, līdzīgi ka apaļas sejas formas gadījumā, nepieciešams maksimāli piepacelt pieres līniju un mīkstināt zoda līnijas.

Šeit ir divi pamatnoteikumi, kurus nebūs grūti iegaumēt: īsiem griezumiem jābūt maksimāli kupliem un asimetriskiem, gariem matiem - viļņotiem vai ieveidotiem. Citiem vārdiem sākot, "nē" ideālajam matu gludumam un taisnam matu celiņam.

Taisnstūrveida sejas forma

Foto: Reuters/Scanpix

Galvenais taisnstūrveida sejas formas īpašnieču uzdevums – vizuāli samazināt sejas garumu. Panākt to palīdzēs sānos kuplas frizūras, piemēram, cirtas, lokas un sprogas, taču izvairieties no pārlieka kupluma pakauša augšdaļā.

Pievērsiet uzmanību ponijam, piestāvēs kupls īss un taisns ponijs, kas piesedz uzacis, vai beidzās zem vaiga kaula līnijas. Runājot par garumu, jāizvēlas vidēji gari vai ne pārāk īsi mati. Lielisks variants būs pagarinātais "bobs" ar kuplu poniju.

Trijstūrveida sejas forma

Foto: Reuters/Scanpix

Trijstūrveida sejas formas frizūrai jābūt trapecveidīgai, piemēram, lokas un karē ar ieveidotiem uz āru matu galiem.

Viennozīmīgi nepiestāvēs ļoti īss un plats ponijs, frizūras ar saķemmētām uz aizmuguri sānu šķipsnām un ļoti īsi matu griezumi.

Uzdevums – vizuāli paplašināt apakšējo daļu un sabalansēt to ar pieres zonu. Nav ieteicams izvēlēties vienāda garuma matus un uz aizmuguri saķemmētus matus, saņemtus astē. Izdevīgākais variants – pagarinātais karē griezums.

Gariem matiem vajadzētu piešķirt papildu kuplumu matu galos. Visveiksmīgāk izskatīsies lokas un viļņi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!