Foto: Shutterstock

Mūsdienās āderu noteikšana vairs nav tik aktuāla, kā tas bija agrākos laikos, tomēr speciālisti joprojām iesaka tās pārbaudīt. Par to, kas īsti ir āderes, kā tās var ietekmēt cilvēkus un kāpēc to klātbūtnei jāpievērš uzmanība, portālam Tavamaja.lv skaidro pieredzējušais arhitekts Valdis Liepa.

Par āderēm un to ietekmi mūsdienās nerunā daudz, tāpēc vispirms vaicājam pašam arhitektam, vai šī tēma mūsdienās vēl ir aktuāla un vai cilvēki tam pievērš uzmanību. Kā izrādās, tad, lai arī par to daudz apkārt skaļi nerunā, tomēr lielākoties visi cilvēki painteresējās par āderēm un to esamību vietās, kur tiek būvēta māja vai arī jau esošajos mājokļos, ja ir šaubas par to, ka āderes varētu ietekmēt ikdienu. Zeme ir dzīvs organisms un arī tai ir savi asinsvadi un artērijas, kas vada organismu, gluži tāpat, kā tas ir ar cilvēkiem. Ja cilvēks respektēs dabu un Zemi, tad viss būs kārtībā, bet, ja apzināti vai neapzināti tas netiek ievērots, tad āderes nelabvēlīgi ietekmē cilvēku, un tas var izpausties dažādi, skaidro speciālists.

Nelabvēlīgās āderes

Lai arī ir iespējams noteikt daudz un dažādas āderes, visizplatītākās, kas attiecas tieši uz mājas būvniecību un to ietekmi uz cilvēka veselību, ir ūdens un uguns āderes. Ūdens āderu enerģijas plūsma ir vērsta no Zemes centra uz ārpusi, un tās saistītas ar tektoniskiem Zemes iežu lūzumiem un nosēdumiem, savukārt uguns āderes ir enerģijas starojuma plūsma, kas vērsta no debesīm uz Zemi. Āderu pazinējs skaidro, ka cilvēkiem ūdens āderes ir nelabvēlīgākas, turklāt tās var mainīt savu atrašanās vietu, gluži tāpat, kā upes, savukārt uguns āderes nemaina savu atrašanās vietu.

Kā āderes var ietekmēt cilvēku?

Foto: Shutterstock

Visbiežāk cilvēka organisms jau pasaka priekšā, ka kaut kas nav tā, kā vajadzētu būt. Neskatoties uz to, ka tiek ievērots veselīgs dzīvesveids, pietiekamos daudzumos ievērotas fiziskās aktivitātes un arī miega režīms ir sabalansēts, vienalga cilvēki mēdz sūdzēties par bezmiegu, sliktu pašsajūtu, sāpēm un citām vainām, un šādos gadījumos patiesi vainojamas ir āderes, lai arī kā daudzi tam negribētu ticēt. Svarīgi, lai nelabvēlīgās āderes nebūtu vietās, kur cilvēki uzturas visbiežāk un visilgāk, piemēram, guļamistabā, viesistabā un virtuvē. Tāpēc ir svarīgi pareizās vietās novietot gultu, galdu, dīvānu vai ierīkot kādu citu atpūtas zonu. Piemēram, ūdens āderes ir ļoti nevēlamas guļamistabā, darba vietās un pie pusdienu galda, savukārt koridoros, kāpņu telpās un garderobē tās var atrasties, jo cilvēks tur neuzturas ilgi.

Kā stāsta arhitekts, tas attiecas ne tikai uz mājas dzīvi, arī birojos vietām var būt labvēlīgākas vietas strādāšanai un citur ne tik piemērotas, tāpēc būtu jāveic āderu noteikšana ne tikai mājās, bet jāparūpējas arī par labvēlīgu vietu darbā. Var pat būt tā, ka cilvēkam darba vieta atrodas vietā, kur darbi sokas labi un panākumi tiek gūti, taču cilvēks cieš no darbaholisma, un arī šādos gadījumos pie vainas var būt āderu klātbūtne, kas rada cilvēkam nepārvaramu vajadzību visu laiku strādāt.

Pat tad, ja māja uzbūvēta, bet āderes iepriekš nav noteiktas, visu var vērst par labu. Ja vien meklē, tad vienmēr var atrast izeju pat no vissarežģītākajām un nelabvēlīgākajām situācijām. Lai to izdarītu, nepieciešams noteikt āderes, un saistībā ar tām, veidot mēbeļu izvietojumu, un mēbeļu pārvietošana ir iespējama jebkurā mājoklī.

Iespējams, daudzi ir ļoti skeptiski pret āderēm un to ietekmi uz cilvēku, tomēr ir neskaitāmi piemēri tam, ka cilvēkiem pēc āderu ievērošanas uzlabojas veselības stāvoklis un pašsajūta, turklāt mūsu senči savulaik ļoti nopietni ņēma vērā āderu izvietojumu un neviens nesūdzējās par veselības problēmām, kā tas ir mūsdienās ar jauniem cilvēkiem, stāsta speciālists.

Kā var noteikt āderes?

Foto: Shutterstock

Vislabāk un profesionālāk āderes spēs noteikt šīs jomas speciālisti – rīkstnieki. Visbiežāk šādu pakalpojumu piedāvā arhitekti vai būvkompānijas, jo arī mūsdienās ikviens ar mājas būvniecības procesu saistīts cilvēks ieteiks tās noteikt un zinās, pie kā vērsties.

Dzirdēts, ka cilvēki pašrocīgi var noteikt āderu atrašanās vietu un šajā jautājumā speciālists skaidro, ka iespējas, kā to izdarīt ir dažādas. Viens no veidiem ir sieviešu intuīcija. Nereti tik tiešām sievietes intuitīvi jūt, kur labāk novietot gultu un kur labāk nē, un šādās reizēs vajag paļauties uz sajūtām, jo visbiežāk tās pasaka priekšā arī labvēlīgāko risinājumu, ievērojot āderu atrašanās vietu. Vēl var ievērt gredzenu diegā vai ķēdītē un nekustinot to, pārbaudīt, kā reaģē gredzens. Ja tas kustās virzienā pret cilvēku, tad vieta ir labvēlīga, bet, ja sāk kustēties pretēji jeb paralēli cilvēkam, tad šajā vietā labāk ilgstoši neatrasties.

Vēl kāds interesants novērojums, pēc kā var prognozēt āderu klātbūtni, ir mājdzīvnieku iecienītākās vietas. Suņi visbiežāk izvēlas arī cilvēkiem labvēlīgas vietas, tāpēc nereti var būt tā, ka suns ne par ko neguļ izveidotajā būdā un iznes savu mīksto matraci ārpus tās – tas nozīmē, ka iekšpusē var būt nelabvēlīgi apstākļi gulēšanai. Ja mājoklī suns vienmēr grib gulēt saimnieku gultā vai dīvānā, tad šeit ir laba vieta. To gan nevarētu teikt par kaķu iecienītākajām vietām mājoklī. Gadījumā, ja kaķis regulāri izvēlas gulēt kādā konkrētā vietā, visticamāk, tur ir negatīvs starojums, kas nav labvēlīgs cilvēkam.

Starp citu, mēdz teikt, ka arī vietās, kur neaug puķes vai grieztie ziedi ļoti ātri novīst, atrodas āderes vai to krustpunkti, arī šādus novērojumus var ņemt vērā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!