Foto: Shutterstock
Patiesībā jau skapja izmēram nav nozīmes, jo visbiežāk jebkurš no tiem būs par mazu. Bet, ja mazais skapis ir krietni par mazu, iespējams, neesi izmantojis visas iespējas tur kompakti glabāt mantas. Dažas idejas, kā panākt, ka tomēr visam ir vietas un skapja saturs neveļas ārā pa durvīm, iesaka ''Apartment therapy''.

Ģenerālā tīrīšana

Visupirms jātiek vaļā no liekajām mantām. Ja skapī joprojām glabājas drēbes vai apavi, kas simtu gadu nav izmantoti un krāj arvien biezāku putekļu kārtu, tie noteikti nav pelnījuši vietu jau tā mazajā skapī. Atbrīvoties no mīļām lietām nav viegli, tomēr jābūt godīgam pret sevi un jāapzinās, kas joprojām tā arī paliks skapī stāvot un kas tomēr tiks izmantots.

Palīgrīki kārtībai skapī

Parasti ar skapi asociējam vien pakaramos un atvilktnes, taču skapis būs kompaktāks, ja izmantosi arī veļas grozus, kur glabāt neburzīgu apģērbu, apakšveļu, zeķes, zeķubikses. Lai biezie džemperi neaizņemtu visus plauktus, kaut kur piestiprini kādu pakaramo – tas noderēs arī rīta halāta pakarināšanai. Rūpīgi izvērtē, kas pietrūkst, lai skapi izmantotu pilnvērtīgi – varbūt tā būtu vēl viena stanga pakaramajiem, āķīši, kastes vai grozi.

Garderobe

Pakaramais vairākām drēbēm

Visbiežāk katra drēbe pakarināta uz sava pakaramā, bet vērts iegādāties arī tādus, uz kuriem var uzkārt divas vai trīs bikses vienlaicīgi. Tādā veidā ietaupīsi vietu no liekiem pakaramajiem. Kas attiecas uz pakaramajiem, izvēlies visus vienādus, arī tādā veidā ietaupīsi vietu, vai arī katrai drēbei izvēlies piemērotāko. Piemēram, žaketei lielāku un ar stingrāku plecu daļu, savukārt plānajām blūzītēm derēs arī pavisam tievs pakaramais, jo apģērbs nemainīs formu.

Kurpju kastes

Kurpes var glabāt kastēs. Lai saprastu, kur kas glabājas, uz tām var uzlīmēt bildīti ar konkrēti iemūžināto apavu pāri. Kastes, protams, aizņems daudz vietas, tāpēc ir alternatīva. Ja kurpes ir daudz un vietas maz – iekārt stangu, aiz kuras tad aizāķēs augstpapēžu kurpes un zābaciņus. Protams, ja šādai ekstrai ir vietas. Stangu var ērti izvietot skapja apakšā, kur bieži vien vieta tāpat netiek izmantota.

Children

Izmanto tukšās vietas

Ja skapja iekšpusē ir kāda neizmantota virsma, piemēram, siena, atrodi tai pielietojumu. Tur var pielikt āķīšus un karināt plānākas drēbes, var iekarināt rotaslietas, uz grīdas var salikt grozus, kastes vai kādu plauktiņu. Augšējos plauktos liec mantas, kas ikdienā nav tik bieži nepieciešamas, piemēram, nesezonas drēbes, gultas veļu, segas, biezākas jakas, kurpju kastes utt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!