Fоtо: Shutterstock

Bieži vien stila vēsmas līdz mums Latvijā nonāk vēlāk vai arī aktualitātēm ir vajadzīgs ilgāk laiks, lai mēs tās pieņemtu. Tomēr ir dažas garderobes detaļas, no kurām bez žēlastības pavasara lielajā tīrīšanā var atbrīvoties. Kurus apģērba gabalus atstāt 2016. gadā? Skaidro modes blogere Agnija Grigule.

Žņaudzējlentītes – chokeri

A post shared by A I M E E (@aimee_louise_3) on Apr 11, 2017 at 3:40am PDT

Šis ir trends, kas bija aktuāls tieši gadu atpakaļ. Sākotnēji modē bija pītās 90. gadu stila žņaudzējlentītes, bet tad parādījās dažādas tā variācijas. Šo lentīšu nēsāšanai ir arī ēnas puses, piemēram, tās neizskatīsies sevišķi pievilcīgi tad, ja kakls nav garš un kalsns. "Ja žņaudzējlentīte ir par ciešu, tā spiežas kaklā un beigās tu vari izskatīties pēc pārbarota mājdzīvnieka ar iespiestu kakla siksniņu," skaidro Agnija.

Tā vietā lieliski tēlu iespējams papildināt ar smalkiem lakatiņiem, kas izskatīsies sievišķīgi un nedaudz stilā atgādinās īstenu francūzieti.

A post shared by a g n i j a (@agnijagrigule) on Jan 3, 2017 at 6:47am PST

Mokasīni ar kažokādu

A post shared by J U L I E (@lapetillante_ju) on Apr 10, 2018 at 7:40am PDT

Tās, kuras ik uz soļa neseko līdzi modei, iespējams, pat nepamanīja, ka drosmīgākie un modīgākie ļaudis saviem izteiksmīgajiem tērpiem bija pieskaņojuši čībiņas ar kažokādas iekšpusi. Tiesa, nu jau gan ir par vēlu, lai šo aktualitāti izmēģinātu arī uz savas ādas, jo, kā skaidro Agnija, šī aktualitāte jāatstāj pagājušajā gadā!

"Daudzi apavu internetveikali par zemām cenām ir saražojuši šos pakaļdarinājumus, kas nozīmē, ka uz ielām šajā sezonā mūsu acīs vēl rēgosies šīs čības ar kažokādas iekšdari un, ļoti iespējams, ka arī ar ne pārāk patīkamu aromātu aiz tiem," skaidro blogere, piebilstot, ka labāk tādā gadījumā iegādāties apavus, kas ir atbilstoši un aktuāli šai sezonai.

Tīkliņzeķbikses

"Cilvēks, kas modes trendus var ievest sociālajos tīklos visātrāk, noteikti ir Kima Kardašjana. Neilgi pirms liktenīgās nakts, kurā Kima tika apzagta savos apartamentos Parīzē, viņa ievietoja savā instagrama profilā visai pikantu fotogrāfiju, kurā ir redzams tikai viņas rumpis, atvērtas "mom jean" tipa bikses un tīkliņzeķubikses uzvilktas līdz krūtīm. Protams, ar to vien pietika, lai modes pasauli pārņemtu haoss par šo visai pikanto trendu, kas bija ļoti aktuāls deviņdesmitajos un laika posmā no 2000. līdz 2005. gadam. Es ieteiktu šosezon šo aktualitāti nenēsāt, it īpaši tāpēc, ka tuvojas vasara – iesauļot tīkliņzeķbikses nebūtu visai gaumīgi.

Ja tomēr ir vēlme arī siltajā sezonā nēsāt zeķbikses, es ieteiktu izvēlētie tādas, kas ir ļoti košās krāsās. Tā kā šosezon nav vienas tādas aktuālās (must have) krāsas, tad var rotaļāties ar krāsām pēc sirds patikas," stāsta Agnija.

Pieguļošas bikses (Skinny Jeans)

"Manuprāt, pieguļošas bikses jau sen vairs nav aktuālas. Paldies Dievam, ka pieguļošās bikses nav modē, jo tas pārtrauca meiteņu slimīgo badošanos," skaidro Agnija. "Tā vietā es ieteiktu nēsāt, "mom jeans", "boyfriend" tipa džinsus, "cigarette trousers", kulotes. Kopumā, arī šāda veida bikses izskatās sievišķīgāk uz sievietes silueta. Protams, ir tāds trends sieviešu vidū, ka viņas vēlas izcelt savas ķermeņa aprises gurnu daļā, tam es ieteiktu nēsāt augstas jostasvietas bikses, papildinot to ar kādu jostu viduklī, kas lieliski akcentēs gan gurnus, gan vidukli."

Melnas hūtes

"Šis ir viens no visbēdīgākajiem trendiem manā skatījumā. Tas bija aktuāli pāris gadus atpakaļ un ir pieejamas tik daudz un dažādu veidu hūtes – salmu, zilas, sarkanas, ar lentītēm utt., ka pilnīgi pat roka neceļas uzlikt galvā melnu hūti," tā Agnija.

Modes blogere stāsta, ka melnā krāsas var būt arī visai nepateicīga – uz cepures bieži vien salīpot mati, ko iespējams labi pamanīt, kā arī reti kad iespējams iegādāties melnu, stingra auduma cepuri, kas tiešām izskatītos eleganti.

A post shared by a g n i j a (@agnijagrigule) on Apr 8, 2017 at 5:59am PDT

Vienveidīgie apģērbi: balta, pelēka un melna krāsa

"Dzīve ir pārāk īsa, lai neeksperimentētu. To pašu var attiecināt arī uz krāsām apģērbā. Protams, Latvijai ir ļoti tuvs skandināviskais minimālisms, un tu nekad nenošausi greizi, ģērbjoties šajās trīs iepriekš minētajās krāsās. Kaut arī iepriekšējās sezonās un augsto modes namu defilē pārsvarā dominēja šīs krāsas, pēc pēdējo dizaineru snieguma ir pavisam skaidrs, ka modē ir krāsas! Pasaulē jau tā notiek daudzas dažādas problēmas un ikdienā ir gandrīz visi saskaras ar hronisku stresu un spriedzi. Es arī biju vienu brīdi tikai šo trīs krāsu nēsātāja, jo ar tām ir grūti nošaut greizi, bet tikko kā sāku ieviest krāsas savā garderobē, tā automātiski arī uzlabojās mana garīgā veselība un uzreiz bija pavisam citādāka sajūta. Man ģērbšanās ir sava veida meditācija, un eksperimentēšanu ar krāsām apģērbā es pat mazliet pielīdzinu gleznošanai. Nav nekādu konkrētu un speciālu krāsu salikumu, kas būtu jāievēro," eksperimentēt pamudina Agnija.

A post shared by a g n i j a (@agnijagrigule) on Mar 16, 2017 at 3:12am PDT

Apģērbs bez apdrukas

"Turpinot iepriekšējo, lai cik skandināviskais minimālisms mums būtu mīļš kā ziemeļeiropiešiem, es ieteiktu nēsāt daudz dažādu fasonu, printu apģērbu. Nav tā, ka mode būtu tikai punktiņi, svītriņas, vai rūtis, tagad dizaineri arī piedāvā apģērbu ar gleznojumiem, augļiem, daudz dažāda veida apdruku. Es iesaku izvēlēties visatbilstošāko printu sev, kas ir pievilcīgs tavai figūrai, jo bieži vien var nošaut arī greizi, izvēloties ķermenim neatbilstošu drēbes apdruku," tā Agnija.

A post shared by a g n i j a (@agnijagrigule) on Mar 27, 2017 at 10:31am PDT

Bailes

"Bailes nekad nav bijis nekas labs. Ļoti bieži vien sevi cilvēki ierobežo apģērbu izvēlē, jo viņiem uzreiz šķiet, ka viņu uzskatīs par traku, nojūgušos vai izsalkušu pēc uzmanības. Mēs tomēr dzīvojam tikai vienreiz. Cilvēki arī vispirms cilvēku novērtē pēc vizuālā tēla un tikai tad pēc prāta, sirds utt. Lai arī daudzi uzskata, ka cilvēki no modes industrijas ir infantili vai pat ar zemu IQ, tomēr mēs velkam apģērbu, jo uz ielas tu nevari iziet kails. Esmu dzirdējusi ļoti daudz laba no sievietēm, ka viņas apbrīno, kā es varu savilkt apģērbus un vienmēr izskatīties labi.

Es šajā sezonā iesaku nomainīt bailes pret pašpārliecinātību, jo bailes apstādina cilvēku sapņus un tas var novest līdz garīgām slimībām, apātijas. Tāpēc šajā sezonā es iesaku vilkt, ko vien vēlies! Iepriekš minēju trendus, kas, iespējams, nav īsti tik ļoti aktuāli, bet es uzskatu, ka tagad vairs nav likumu modē, ko vilkt un ko nē. Pats galvenais ir pašpārliecinātība. Kā dzīvē, kā darbā – tā arī modē," rezumē Agnija.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !