Foto: Shutterstock

Celulīts ir problēma, ar ko saskaras neskaitāmas sievietes visā pasaulē. Jautājums, kā no tā atbrīvoties vai to noslēpt, nodarbina ļoti daudzu cilvēku prātus. Lai uzlabotu savu ādas stāvokli un izskatu, ir svarīgi saprast, kas tieši un kāpēc to pasliktina.

Iedvesmojoties no "Women's Health", piedāvājam iepazīties ar septiņiem faktiem par celulītu. Iespējams, šī informācija palīdzēs tev to samazināt.

Celulīts nav tauki

Nejauc šīs divas lietas. Celulīts ir kosmētiskais efekts, ko mēs redzam, ja tauki ir izvietoti tādās kā ādas kabatiņās. Jau rakstījām, ka celulītam ir vairākas stadijas, un ir svarīgi to neielaist. Šī problēma var skart gan vīriešus, gan sievietes, neatkarīgi no viņu ķermeņa aprisēm, jo celulīta izraisītāji var būt dažādi. Tie ir:

 • Hormonu ietekme,
 • Vairogdziedzera un/vai aizkuņģa dziedzera darbības traucējumi,
 • Olnīcu disfunkcija,
 • Venozā un limfātiskā mazspēja (tajā skaitā varikoze),
 • Nepareizs uzturs,
 • Stress,
 • Mazkustīgs dzīvesveids,
 • Grūtniecība,
 • Straujas svara svārstības,
 • Nekontrolēta medikamentu lietošana,
 • Atkarība no alkohola un cigaretēm,
 • Iedzimtība.

Tas nozīmē, ka celulītu var uzveikt vai mazināt, ja iespējams cīnīties ar tā izraisītāju. Lai arī uzturs ietekmē celulīta veidošanos, ar ēšanas paradumu maiņu vien var būt krietni par maz, lai no tā atbrīvotos.

Sievietēm to novēro biežāk nekā vīriešiem


Foto: Shutterstock

Tas var šķist netaisni, bet sievietēm celulīts patiešām novērojams krietni biežāk nekā vīriešiem. Tas saistīts ar to, ka sieviešu un vīriešu ādā kolagēns ir izvietots atšķirīgā veidā. Ņemot vērā, ka sieviešu ādā kolagēns ir izvietots paralēlās rindās, tas liek taukiem izvietoties nevienmērīgi un veicina bedrīšu veidošanos. Vīriešiem kolagēns ir izvietots rūtīs, neļaujot taukiem novietoties tā, ka uz ādas ir redzami nelīdzenumi un bedrītes.

Vēl viens iemesls, kāpēc sievietēm celulīts novērojams biežāk nekā vīriešiem, ir tas, ka viņām ap gurniem un vidukļa zonā parasti ir arī vairāk tauciņu, skaidro "Health". Tomēr nepārproti – arī vīriešiem var būt celulīts. Dzīves laikā ar to saskaras apmēram 10 procenti vīriešu.

Īpaši pretcelulīta krēmi var palīdzēt


Foto: PantherMedia/Scanpix

Protams, lai mazinātu celulītu, ir jāņem vērā ļoti plašs tā cēloņu skaits un jāmēģina novērst katrs no tiem. Brīnumlīdzekļa šīs problēmas novēršanai nav, bet to ir iespējams samazināt. Tev var palīdzēt krēmi un skrubji, kas satur retinolu vai kofeīnu.

Kofeīns līdzeklī nepieciešams asinsrites stimulēšanai. Tāpat tas liek tauku šūnām uz pavisam neilgu laiku sarauties. Pirms likt uz ādas kofeīnu saturošu līdzekli, uzklāj krēmu, kas satur retinolu. Speciālisti gan norāda, ka dažādi krēmi un skrubji var uzlabot ādas izskatu, bet tie pilnīgi noteikti neatbrīvos tevi no celulīta pavisam.

Celulīts ir ārstējams


Foto: Shutterstock

Mūsdienās ir atklāti līdzekļi celulīta ārstēšanai. Tie parasti ir dārgi, pieejami klīnikās un nodrošina vairākus gadus ilgstošu efektu. Tikai esi uzmanīga, ne visas metodes, kam piedēvē spēju ārstēt celulītu, to patiešām dara. "Prevention" norāda, ka lielākā daļa šo metožu ir neefektīvas.

Ar celulītu var cīnīties ar augstāko tehnoloģiju palīdzību, piemēram, lāzeru terapiju, auksto lāzeru masāžu, specializētām masāžas ierīcēm un injekcijām. Tiesa, injekciju efektivitāte cīņā ar celulītu nav zinātniski apstiprināta. Vislabāk cīņā ar celulītu palīdz kombinēta pieeja: dzīvesveida maiņa, celulīta izraisītāju novēršana un kosmētiskās procedūras ādas stāvokļa uzlabošanai.

Fiziskās aktivitātes var padarīt celulītu mazāk redzamu


Foto: Shutterstock

Patiešām! Šķiet, ka pietiekams fizisko aktivitāšu daudzums un rūpes par savu ķermeni ir risinājums ļoti daudzām veselības un kosmētiskajām problēmām – sākot no sirds un asinsvadu slimībām līdz pat celulītam. Pat, ja atbrīvošanās no liekā svara neatbrīvos no celulīta, to noteikti būs grūtāk pamanīt, jo tā vienkārši būs mazāk.

Vingrojumi kājām palīdzēs tev padarīt celulītu mazāk redzamu. Izpildot tos regulāri, uzlabosies muskuļu tonuss, tavas kājas kļūs slaidākas, kā arī celulīts kļūs mazāk izteikts. Tev palīdzēs izklupieni, kāju cilāšana, pietupieni un citi vingrojumi. To izpildei vari izmantot arī palīglīdzekļus, piemēram, fitnesa gumiju pretestības palielināšanai. Vairāk par vingrojumiem, kas var palīdzēt mazināt celulītu, lasi šeit.

Atbrīvošanās no liekā svara neliks celulītam pazust


Foto: PantherMedia/Scanpix

Tas ir pavisam vienkārši – jo vairāk tauku tev ir, jo labāk ir pamanāms celulīts. Tomēr tas nenozīmē, ka tava āda būs perfekta, ja atbrīvosies no liekajiem kilogramiem – tās bojājumi un strijas nekur nepazudīs. To, cik daudz celulīta tev ir, ietekmē arī ģenētika, iekaisumi un hormonu svārstības.

Tiesa, ir gadījumi, kad svara zaudēšana un nodarbošanās ar sportu var likt celulītam izskatīties izteiktākam. "Live Strong" to skaidro ar organisma atūdeņošanos un iesaka lietot vairāk šķidruma. Tad, kad tavai ādai trūkst ūdens, tauku šūnas paceļas tuvāk tās virmai. Celulītu mazāk redzamu padarīs tas, ja lietosi pietiekami daudz ūdens un izvairīsies no dzērieniem, kas satur kofeīnu.

Ultravioletais starojums celulītu var padarīt redzamāku


Foto: Shutterstock

Tāpat atceries, ka doties saulē bez īpašu aizsargkrēmu lietošanas ir kaitīgi ne tikai tāpēc, ka vari saslimt ar ādas vēzi, bet tas padarīs arī tavu celulītu daudz redzamāku. Ultravioletais starojums kaitē tavai ādai, un tas bojā arī kolagēnu, palielinot celulītu. Vienmēr, kad dodies saulē, lieto krēmu ar saules aizsargfiltru.

Jāpiebilst, ka celulīts nav vienīgais kosmētiskais defekts, ko rada ultravioletie stari. Ārsts un biedrības "Dermatologi pret ādas vēzi" valdes priekšsēdētājs Raimonds Karls skaidro, ka šie stari ietekmē procesus ādas dziļākajos slāņos, kas atbild par tās novecošanos. Uzturēšanās saulē bez aizsargkrēma veicina kapilāru izspiešanos, pigmentācijas pleķu un krunku veidošanos. Tāpat pārmērīga uzturēšanās saulē samazina ādas elastību un padara to nokarenu. Gadījumos, kad persona gūst saules apdegumus, krēmi, kas paredzēti lietošanai pēc sauļošanās, var uzlabot ādas stāvokli, bet tie nemazinās ultravioletā starojuma nodarīto kaitējumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!