Gan jaunie namīpašnieki, gan īrnieki un pat cilvēki, kuri savā mājoklī dzīvo jau ilgāku laiku, bieži sastopas ar vienu un to pašu problēmu – mājīguma trūkumu. Un kā izdevīgi, bet efektīgi atsvaidzināt interjeru? Ja vēlies uzlabot interjeru mājās vai vienkārši esi gatavs pārmaiņām, nomaini aksesuārus, jo tos vienmēr pamana pirmos.

Lai pamatotu šo apgalvojumu, Lietuvas populārā interjera dizainere un blogere Evelina Aleliūnienė ir radījusi trīs dzīvokļu interjerus, kuros ar dažādu aksesuāru un tekstilizstrādājumu palīdzību tika radītas trīs pavisam atšķirīgas gaisotnes. Visus fotogrāfijās redzamos dzīvokļus vieno mājīguma trūkums vai arī neizmantots potenciāls. Taču, liekot lietā dažādus aksesuārus, tekstilizstrādājumus, augus un mākslas darbus, šie interjeri atdzīvojas un kļūst omulīgāki.

Cilvēki bieži uztraucas, ka, algojot interjera dizaineri mājas interjera iekārtošanai, telpas pēc tam šķitīs svešas. Satraukumam nav pamata – kad konsultācijas, kā arī mēbeļu un telpas projektēšana būs galā, iekārtojumu varēs personalizēt ar pašu izvēlētām, nelielām detaļām. Sabojāt interjeru ar aksesuāriem ir daudz sarežģītāk nekā ar neveiksmīgu plānojumu.

Piemeklē aksesuārus pēc savas gaumes un savām vēlmēm. Pielāgo interjeru sev un piešķir tam autentiskumu. Dizainere uzskata, ka tieši trūkstošo aksesuāru piemeklēšanas process daudziem būs īpaši aizraujošs. Nomainot dažus sīkumus (piemēram, spilventiņus vai traukus), var pilnībā mainīt telpas gaisotni, lai pieskaņotu mājokļa interjeru jaunākajām tendencēm vai pat kādiem konkrētiem svētkiem. Smelies iedvesmu!

Pasteļtoņu atsvaidzināšana

Dzīvokļa interjers izskatās gaišs un viegls, tomēr tam trūkst pabeigtības sajūtas, sākotnējo interjeru raksturo dizainere. Lai to sasniegtu, tika izmantoti zilās krāsās elementi, kā arī zaļie toņi, kas telpai piešķir svaigumu. Aizstājot neitrāli pelēkos dienas aizkarus ar sulīgi ziliem nakts aizkariem, istaba ieguva jaunu raksturu un greznību.

Pēdējā laikā popularitāti ieguvis princips ''paklājs uz paklāja'', kas dizainā ievieš rotaļīgumu. Nedrīkst arī aizmirst par ēdamgaldu. Skaisti sakārtoti trauki izskatās estētiski un vienkāršas pusdienas padara par īpašu notikumu. Arī bez augiem šāds zili zaļš interjers nav iedomājams.

Tirkīza vēsmas spilgtākam iekārtojumam

Fоtо: Publicitātes foto

Vēl pirms aksesuāru izvietošanas ir skaidri redzams, ka zilās krāsas mēbeles interjeru ir padarījušas spilgtāku. Interjera materiālos dominē koks, tādēļ ar aksesuāriem pārspīlēt nav ieteicams. Šim interjeram vislabāk piestāv jau esošās krāsas, un to nevajadzētu papildināt ar jaunām, rekomendē dizainere.

Šis arī ir vēl viens piemērs, kurā aizkari ievērojami mainījuši istabas atmosfēru. Ja nevēlies telpu padarīt vizuāli mazāku, tumšu aizkaru vietā var izmantot vieglus, gaišus aizkarus – tie nenomāks kopskatu, un telpa izskatīsies plašāka. Neaizmirsti dekoratīvos spilvenus – tie palīdzēs viegli izmainīt interjeru, ierosina dizainere.

Kaislīgi sarkanais pamanāmākam interjeram

Fоtо: Publicitātes foto

Trešā dzīvokļa interjers ir kā balta papīra lapa, uz kuras iespējams attēlot jebko, kas ienāk prātā. Tas ir universāls, jo tajā iederas jebkādas krāsas aksesuāri. Šajā gadījumā izvēlēta spilgta un ugunīgi sarkana krāsa, kura šobrīd nepamatoti atstāta novārtā. Sarkanais tonis vislabāk sader ar melno, balto un pelēko toni.

Sarkanais sēžammaiss, kas novietots zemās sofas vietā, telpas interjeram piešķir rotaļīgumu un padara vieglāku tās nopietno raksturu. Pabeigtības sajūtu šajā dzīvoklī sniedz lielā, bagātīgā un spilgtā glezna. Dizainere arī vērš uzmanību, ka interjerā iekļaut abstraktu gleznu ir vieglāk nekā ainavu vai kluso dabu.

Raksts tapis sadarbībā ar ''Berry''.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !