Fоtо: Shutterstock

Kas nekļūdās – tas nedara. Šo frāzi var attiecināt arī uz mājokļa iekārtojumu, jo arī tur mēs mēdzam pieļaut misēkļus, kā rezultātā telpas interjers neizskatās pilnīgs. Par to, kādas ir izplatītākās kļūdas dzīvojamās istabas iekārtošanā, "Tava Māja" padomos dalās "Design Therapist" interjera dizainere Annija Leimane.

Kā atgādina dizainere, dzīvojamā istaba ir mājokļa zona, kurā mājās tiek pavadīts ilgākais laiks. Tāpēc viņa mudina to iekārtot tā, lai dzīvojamā istaba sniegtu pēc iespējas vairāk prieka.

Leimane arī iesaka padomāt par telpas plānojumu, jo tā ir viena no pamata lietām, kam nepievēršot pietiekamu uzmanību, telpa nefunkcionēs labi. Protams, nereti nevar mainīt pašu sienu izvietojumu, taču mēbeļu izvietojumu gar var mainīt, tāpēc vēlams laicīgi un pārdomāti novietot mēbeles telpā.

Rakstā tālāk vari lasīt Leimanes uzskaitītās kļūdas un ieteikumus to novēršanai, kā arī aplūkot attēlus, kuros redzami veiksmīgi dizaina risinājumi.

Neatdalītas un nesakārtotas telpas zonas. Kā skaidro speciāliste, tieši tās rada lielākās problēmas telpas plānojumā. Nesakārtotas telpas zonas rada arī juceklīgu un haotisku sajūtu telpā. Lai no tā izvairītos, dizainere iesaka jau sākuma posmā saprast, kādas funkcijas telpa pildīs – vai tā tiks apvienota ar ēšanas zonu, vai ir paredzēts uzņemt ciemiņus, atvēlēt vietu bērnu radošām izpausmēm un citām nodarbēm. Vēlams arī sagrupēt šīs lietas prioritārā secībā, jo tad varēs izveidot organizētāku telpu.

Leimane iesaka telpas zonas atdalīt ar dažādiem interjera elementiem, piemēram, lielformāta paklājiem vai vieglien, caurskatāmiem telpu dalītājiem.

Telpu var atdalīt ne tikai ar stikla sienu vai kādu plauktu, bet arī ar paklājiem.

Pārlieku pārblīvēta ar mēbelēm un dažādiem elementiem. Telpu iekārtošanā dizainere atgādina zelta likumu – mazāk ir vairāk. Viņa gan atzīst, ka cilvēkiem ir tendence laika gaitā "apaugt ar lietām", bet, lai to novērstu, telpās jāizvairās izvietot pārlieku daudz dažādu elementu, kas telpu padarīs neviengabalainu. Šo principu Leimane mudina ievērot arī sienu dekorāciju izvēlē (gleznu un bilžu piestiprināšanā). Tā vietā, lai izvietotu sienas ar sienas ar daudz dažādām mazām bildēm, kas telpu padarīs sadrumstalotu, labāk izvieto dažas lielformāta bildes.

Nepareizs, neatbilstoša izmēra dīvāns un neatbilstošs tā novietojums – arī šis var būt viens no klupšanas akmeņiem, kas pieskaitāms pie kļūdām dzīvojamās istabas iekārtošanā. Ja tam telpā nav atvēlēta īstā vieta, tas var izskatīties kā iespiests, mazs vai arī pārlieku liels. Kā atgādina Leimane, labs un kvalitatīvs dīvāns ir investīcija interjerā, to ir vērts atcerēties.

Viņa iesaka rūpīgi izvēlēties dīvāna novietojumu telpā, lai tas neizskatās kā iespiests mazā stūrī vai arī kā pazudis lielajā telpā. Dīvānus var likt ne tikai telpas stūrī, bet tos droši var novietot arī telpas centrā, ja to atļauj telpas platība un iekārtojums. Kā iedrošina dizainere, telpās var izmantot arī liektu formu mēbeles, jo tās istabas centrā būs mājīgs galvenais akcents, ap ko pulcēties ģimenei.

Mazāk izmantoto zonu piemiršana. Tā vietā, lai par tām neliktos ne zinis, izmanto tās savā labā! Leimane uzskaita, ka pie mazāk izmantotajām zonām ir pieskaitāmas arī logu daļas un palodzes. Viņa mudina tās apspēlēt un iekārtot mājīgi – kā daļu no dzīvojamās telpas, piemēram, pārvēršot palodzes zonu par mājīgu lasīšanas stūrīti.

Netiek pievērsta pietiekama uzmanība dabīgajam un mākslīgajam apgaismojumam. Nepietiekams vai nepareizi izvēlēts apgaismojums dzīvojamo telpu pārvērtīs par vietu, kas var būt grūti apdzīvojama dažādām aktivitātēm. Viņa atgādina, ka telpā svarīgi ir izvietot dažādu līmeņu apgaismojumu, kas derētu gan mierīgiem vakariem pie televizora ar fona apgaismojumu, gan izvietot sienas lampas lasīšanai ar tiešo gaismu.

"Tā kā dzīvojamā istaba ir teju vai mājokļa sirds, jo īpaši svarīgi, lai tā mums būtu patīkama un sakārtota vide, kurā ar prieku uzturamies," piebilst Leimane, "to nosaka pareizs plānojums, rūpīgi izvēlētas mēbeles, kas novietotas tām atbilstošās vietās, noskaņa, ko veido pielāgojams apgaismojums un stila tīrība, vijoties caur telpai."

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !