Foto: Mark Litvyakov

7. oktobrī ar semināru par ilgtspējību dots starts šī gada Rīgas modes nedēļas (Riga Fashion Week, RFW) rudens sesijai, kura pievērsīsies apzinīgai, uz nākotni vērstai un ētiskai modei. Galvaspilsētas stila svētkus atklāja kolekciju prezentācija no "QooQoo" un "One Wolf", modes gardēžu svētki turpinājās "Grand Hotel Kempinski Riga" telpās, bet noslēdzās ar "Anna Led" modes šovu franču kafejnīcas atmosfērā.

Šosezon pasākumā pārstāvēti vairāk nekā 20 dizaineri, starp kuriem ir arī ārvalstu debijas un vietējie ekozīmoli. Kas interesanti, šosezon arī bērnu mode tiek prezentēta starptautiskā formātā – aktuālās kolekcijas prezentē lietuviešu zīmols "Julija Dremiene" un latviešu "Paade Mode", "Tiny Bunny", kā arī "Rock and Mouse".

Uz galvenās skatuves "Hanzas Peronā" 10. un 11. oktobrī savas kolekcijas skatītājiem piedāvās "Selina Keer", "Collected Story", "Amoralle", "Natalija Jansone", "Iveta Vecmane" un "Nolo", bet ārvalstis pārstāvēs Igaunijas zīmoli "Diana Arno" un "Ivo Nikkolo".

Turpinājumā piedāvājam atskatīties, ko jaunu un interesantu atnesa RFW rudens sesijas pirmā diena!

"Grand Hotel Kempinski Riga" telpās jau pēcpusdienā interesentu acis tika pavērstas labi zināmu zīmolu virzienā – "QooQoo" un "One Wolf". "QooQoo" ir brīvību mīlošs zīmols, kas kopš 2010. gada rada nepieradinātas un inovatīvas drēbes drosmīgiem un radošiem cilvēkiem, savukārt "One Wolf" kolekcijas "Uniform 2" stāsts par mūsdienu lielpilsētas cilvēka ikdienu, kur universālai pieejai apģērba izvēlē ir liela nozīme. Šīs kolekcijas valkātājs nevēlas spilgti atšķirties no citiem. Viņš apzināti izvēlas funkcionālus un neuzkrītošus apģērbus, tādējādi reaģējot uz modes pārsātinājumu, ko provocē arvien straujāk mainīgās modes tendences, vēsta zīmola pārstāvji.

"Qooqoo":

"One Wolf":

Unattached

Foto: Mark Litvyakov

Kā pirmais no sezonas debitantiem savu veikumu atrādīja zīmols "Unattached" un tā dizainere Una Pūpola. Iepriekš Una 20 gadu garumā darbojusies finanšu nozarē un banku sektorā, taču šobrīd viņa ļāvusies sapņa piepildīšanai – rada apģērbus drosmīgām sievietēm, vēstīts zīmola mājaslapā. Vērts piebilst, ka Una saņēmusi arī "Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes skates 2021" specbalvu. Toreiz tika vēstīts, ka "dizainere strādā, vadoties pēc principa: "Pērc mazāk, izvēlies labi un padari to ilgtspējīgu.""

Kolekcijas "Unattached office" ir stāsts par bailēm un drosmi. Vēstīts, ka no bailēm nevajag baidīties. Tās vajadzētu piedzīvot kā brīnišķīgu sākumu jauniem sasniegumiem.

Szczygiel-

Foto: Mark Litvyakov

"Apzinīgumam apģērbu ražošanā ir jāsākas ar dizaineri, viņa redzējumu un dzīvesveidu. Tas galvenokārt ir darbs ar sevi, un tam seko dažādas secīgas darbības arī darbā – soli pa solim. Uz ekoloģiju vērstas iniciatīvas jaunajiem dizaineriem ir svarīgas, jo tā ir viena no kolonnām, uz kuru balstās visa modes industrija," norāda Anna Šīgela, zīmola "Szczygiel-" dizainere, kura 7. oktobrī seminārā runāja par materiālu un ražotnes izvēli no ekonomijas un efektivitātes viedokļa.

Kolekcijas "Silent" iedvesmas avots ir Londona – tās ielas, arhitektūra, skulptūras u.c. Tā piedāvā ceļojumu laikā uz deviņdesmitajiem gadiem. Lūk, kādus tērpus, salikumus un variācijas sanākušajiem atrādīja sezonas debitants – poļu zīmols!

Volga Vintage

Foto: Mark Litvyakov

Kā ziņo organizatori, šogad pirmo reizi norisinājās "Hot Couture" vakarkleitu skate, un to piedāvāja "Volga Vintage". Laikā un telpā "Volga Vintage" atrodas kaut kur starp deviņdesmitajiem un divtūkstošo sākumu, starp noplukušām piecstāvenēm un glancētu podiumu – tā portāla "Delfi" intervijā 2019. gada nogalē rakturots zīmols.

Gaidot šovu Rīgas modes nedēļas ietvaros, tā pārstāvji "Instagram" kontā rakstījuši: "Pietiek visjaukākās drēbes nostumt skapja tālākajā stūrī! Katrs mirklis ir iespēja "nozagt šovu" un atkal pasaulei atrādīt tūkstošiem pērlīšu, spīguļus, bantes un siltuetus."

Noslēgumā piebilsts, ka šogad zīmols godina Francijas augstās modes guru veikumus.

Anna Led

Foto: Toms Norde

Zīmolu "Anna Led" Anna Ledskalniņa izveidoja 2000. gadā, un tas uzskatāms par Latvijas lepnumu un mūsdienīgā Latvijas dizaina paraugu, vēstīts modes nedēļas mājaslapā. Tam raksturīgi dabīgi materiāli un gaumīgi piegriezumi, neuzkrītošs šiks un elegance, kā arī uzmanības vēršana detaļām.

Annas Ledskalniņas mīlestība ir arī dažādu faktūru savienošana vienā tērpā, kā arī pieklusinātu krāsu izmantošana, ļaujot izcelties kādai detaļai. Jaunajā kolekcijā "The Baltic Dawn Landscape" varam ieraudzīt zīmola tradicionālās vērtības, proti, ērtumu un eleganci. Kas interesanti, to iedvesmojis izcilais latviešu ainavists Vilhelms Purvītis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!