Foto: Shutterstock
Grūti iedomāties vēl kādus svētkus, kas būtu tik vizuāli krāšņi kā Ziemassvētki. Ir pienācis pēdējais laiks, lai svinīgo noskaņu ienestu arī savos mitekļos. Ja nezini, ar ko sākt, iedvesmu rodi šajos piecos pavisam vienkāršajos ieteikumos, kā bez lielas piepūles radīt svētku sajūtu ne tikai sev, bet arī apkārt esošajiem.

Ar glanci, bet videi draudzīgi

Gatavojoties Ziemassvētkiem, ikvienam ir iespēja rīkoties atbildīgi, samazinot ietekmi uz dabu. Veidu, kā to izdarīt, ir daudz – sākot no otrreizēji pārstrādātu svētku kartīšu vai ietinamā papīra izmantošanas, beidzot ar praktisku dāvanu pasniegšanu, iesaka "Bonava Latvija" eksperti.

Papīrs ir viens no tiem materiāliem, kas lieliski atbilst teju visiem videi draudzīga dizaina kritērijiem. No tā darinātus rotājumus var izmantot dažādos svētkos un sezonās, kā arī tos ērti iespējams pielāgot vajadzīgajam stilam.

Izvēloties galda dekorus, dod priekšroku dabīgiem materiāliem, piemēram, stiklam, akmenim, linam, kokam un korķim. Tie ne tikai padarīs iekārtojumu interesantāku, bet arī kalpos vairākus gadus.

Foto: Shutterstock

Košas krāsas un gaismas – visur

Viena no populārām Ziemassvētku tendencēm šogad visā pasaulē ir košas krāsas. Iedomājies toņus, kuri tev asociējas ar vasaras festivālu – sarkans, rozā, oranžs, neona zaļš vai violets. Šī varavīksne skaisti izskatīsies arī eglītē kopā ar papīra lukturiem un citiem izteiksmīgiem rotājumiem.

Arī uz galda vari ievīt šīs notis, bagātinot svētku klājumu ar krāsainām svecēm un to turētājiem, kā arī košām salvetēm. To visu lieliski papildinās dažādu krāsu glāzes un trauki. Tos vari iegādāties antikvariātos vai lietoto preču veikalos, kur nereti izdodas atrast īstas "pērles".

Vai eglītē un telpu rotājumos tu parasti izmanto dzeltenās vai baltās lampiņas? To vietā izmēģini varavīksnes krāsu lampiņas, ko ne tikai ielikt eglē, bet arī apvīt ap durvju rāmi, plauktiem vai pat lielajiem telpaugiem. Brīnišķīgs veids, kā radīt patīkamu atmosfēru un ienest mājoklī gaišumu šajā tumšajā laikā.

Ārdurvju šarms

Bieži vien, rotājot mājokli, piemirstam par ārdurvīm. Skaists noformējums priecēs ne tikai pašus, nākot mājās no darba vai skolas, bet arī pozitīvi pārsteigs kaimiņus. Neatkarīgi no tā, vai mitinies dzīvoklī, vai privātmājā, tu vari radīt svinīgu noskaņu ar savu ārdurvju noformējumu.

Sāc ar durvju vainaga dizainu, pielāgojot to iekštelpu noformējuma stilam. Tas var būt raibs un košs, vienkrāsains, dabas motīvos vai kādā citā stilā veidots. Papildus tam padomā arī par durvju rāmja izrotāšanu, piemēram, ar skuju vītnēm, dekoratīvajām egles bumbām, konfekšu spieķīšiem, žāvētiem augļiem un lentēm.

Foto: Publicitātes foto

Šīs durvis izcelsies starp visu kaimiņu durvīm un, iespējams, radīs pat vēlmi pie tām uzņemt skaistas svētku noskaņas bildes.

Melnbaltā klasika

Lai arī melns un balts ne vienmēr saistās ar svētkiem, tieši šis krāsu salikums derēs tiem, kas vēlas palikt pie klasiska, eleganta, bet vienlaikus arī mūsdienīga mājokļa iekārtojuma svētkiem.

Šo krāsu salikumu raksturo trīs vārdi – minimālistisks, moderns un izsmalcināts, tāpēc tas labi izskatīsies jauna mājokļa dekorācijās, piemēram, skandināvu stilā. Turklāt melnbalts lieliski sader ar siltiem koksnes toņiem vai smagnējāka stila mēbelēm.

Foto: Shutterstock

Ne tikai eglīte

Katru gadu Eiropā tiek nocirsti vairāki miljoni Ziemassvētku eglīšu, tādēļ, domājot par ietekmi uz vidi, liekam lietā radošumu un atrodam alternatīvus veidus, kā rotāt mājokli. Vai esi iedomājies tradicionālās eglītes vietā izmantot ko citu?

Izvēlies, piemēram, nolūzušu koka zaru, lielu telpaugu vai no kartona izgrieztu eglītes repliku. Pilnīgi jebko var izmantot kā svētku kociņu, izrotājot to ar bumbiņām, lampiņām un citiem ornamentiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!