Foto: Privātais arhīvs

(Ziņa papildināta 13:43) Vairākas foto aģentūras no savām datubāzēm izņēmušas Velsas princeses ģimenisko attēlu, jo atklājies, ka tas, visticamāk, ir pārveidots, vēsta medijs "Variety". Vairākas pazīmes liecina, ka attēls varētu būtu veidots ar fotošopa palīdzību. Pirmdienas pēcpusdienā hercogiene pati uzņēmusies atbildību par notikušo misēkli.

Daudzviet pasaulē publika seko līdzi ziņām par Keitu Midltoni, jo kopš vēdera operācijas viņa publiski vairs neparādās.

Ziņu aģentūras "Reuters", "Associated Press" un "Agence France-Press" izņēmušas pirmo oficiāli uzņemto Keitas fotogrāfiju pēc viņas vēdera operācijas. Mediji skaidrojumā min, ka attēlā redzamas vairākas nesakritības, kas liecina, ka kadrs ticis pārveidots ar fotošopa palīdzību.

Fotogrāfijā redzama Keita Midltone ar saviem trīs bērniem – princi Džordžu, princesi Šarloti un princi Luisu. Iepriekš ziņots, ka princis Viljams uzņēmis šo attēlu 10. martā, lai atzīmētu Mātes dienu.

Foto: Privātais arhīvs

Fotogrāfija tika publicēta karaliskā pāra oficiālajās sociālo mediju vietnēs svētdien. Pēc tam tā, kā ierasts, tika izsūtīta dažām preses aģentūrām. Taču jau pēc pāris stundām aģentūras to izņēma no savām datu bāzēm un pieprasīja arī klientiem tās izņemt no publikācijām.

Aģentūra AP kā iemeslu minēja aizdomas, ka "avots ir manipulējis attēlu", AFP paziņoja, ka tā ir "rediģēšanas kļūme", bet "Reuters" izņēma bildi ar paskaidrojumu "pēc-publicēšanas pārskatīšana". Arī sociālo tīklu komentētāji ģimenisko kadru kritizēja.

Jo sevišķu interesi tas izraisīja karaļnama fanos, jo šī bija pirmā fotogrāfija kopš Ziemassvētkiem, kad hercogiene pēdējoreiz izgāja plašākā sabiedrībā. Sociālo mediju komentētāji attēlā saskatīja veselas četras neatbilstības – princeses Šarlotes jaciņas piedurkne esot caurspīdīga vietā, kur tai bija jāturpinās rozīgā krāsā, Keitas rāvējslēdzējs vietām ir manāmi gaišāks nekā citur, Šarlotes mati pāri plecam kreisajā pusē ir daudz īsāki nekā labajā, un Šarlotes svārku mala esot bijusi "rediģēšanas kļūme".

Pirmdienas pēcpusdienā raidorganizācija BBC vēsta, ka hercogiene Katrīna atvainojusies par radušos misēkli. "Kā jau daudzi amatieri, arī es eksperimentēju ar rediģēšanu," atbildību par notikušo uzņēmusies viņa.

Janvārī Keitai tika veikta vēdera operācija, kopš tā laika valda visai liela neziņa par viņas gaitām šobrīd. Toreiz tika vēstīts, ka hercogiene savus karaliskos pienākumus atsāks pildīt pēc Lieldienām. Arī BAFTA kino balvas pasniegšanas ceremoniju princis Viljams apmeklēja viens pats.

Pagājušajā nedēļā tika uzņemta paparaci fotogrāfija, kurā Keita redzama pasažiera krēslā savas mātes vadītajā automašīnā, taču tā nepalīdzēja kliedēt sabiedrības bažas. Velsas princese izlaidīs vairākus svarīgus pasākumus, un tas vēl vairāk pastiprina sabiedrības satraukumu par viņas veselības stāvokli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!