Foto: RIA Novosti/Scanpix
Lai arī zobu regulāras higiēnas nozīme tiek ikvienam mācīta jau no mazotnes, tomēr joprojām pietiekoši bieži cilvēki šim jautājuma pievēršas tikai tad, kad ir jau par vēlu, un neatliek nekas cits, kā slimā zoba izraušana, portālu "Delfi" informē zobārste/higiēniste Līga Štagere.

Regulāra mutes higiēna ir svarīga svarīga ne tikai tādēļ, lai tās neievērošanas gadījumā zobu kariesa dēļ nenāktos ciest neciešamas sāpes, bet arī, lai uzturētu veselu mutes dobumu, kas ir svarīgi svaigas elpas saglabāšanai.

"Mutes dobuma saslimšana var izraisīt nepatīkamus momentus ne tikai tam, kam ir ar to problēmas, bet arī tiem, ar kuriem šim cilvēkam ir jākomunicē, un tas visbiežāk saistīts ar nepietiekamu mutes higiēnu.

Lai arī visi itkā zinām, ka zobi jātīra divas reizes dienā, tie jādiego un regulāri jāapmeklē zobu higiēnists, to patiešām dara tikai salīdzinoši neliela daļa, un līdz ar to cilvēkiem var rasties problēmas ne tikai ar mutes dobumu, bet arī ar zobu vispārējo stāvokli.

Nereti tas var nonākt tik tālu, ka labākajā gadījumā tas beigsies ar neveselā zoba izraušanu, bet sliktākajā gadījumā tas viss var atstāt ļoti negatīvu iespaidu uz visu organismu, un tad, cilvēki, protams, nožēlo un saprot, cik muļķīgi ir bijis tas, ka nav ievērota kaut vai elementārākā mutes higiēna," stāsta Līga Štagere.

Visbiežāk izplatīto zobu slimību sauc par parodontītu. Tas rodas, kad toksīni, ko producē mīksto apgulšņu baktērijas ne tikai rada smaganu iekaisumu, bet pakāpeniski izraisa arī kaulu destrukciju.

Agrīnās slimības stadijās tas parasti noris bez kādām speciālām pazīmēm, bet tā rezultātā zobs ap sevi pamazām sāk zaudēt kaulu, kas to balsta, tad sāk kustēties, līdz izkrīt pats vai arī tas ir jāizrauj.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!