Foto: F64
Garīgās veselības atbalsta biedrība "Saules zīmes" aicina cilvēkus ar depresiju pievienoties pašpalīdzības atbalsta grupai. Tikšanās notiek katru svētdienu Rīgā, Elizabetes ielā 31, 3. stāvā, pulksten 11. Grupā esot aptuveni 10 cilvēki - gan sievietes, gan vīrieši dažādā vecumā, stāsta biedrībā "Saules zīmes".

Pēc statistikas datiem Latvijā ik gadu ar depresiju sirgst 115 tūkstoši cilvēku. Depresija ir nopietna un garīgi mokoša saslimšana. Cilvēki, kuriem ir depresija, kļūst apātiski, rodās pesimisms, pavājinās koncentrēšanās spēja, parādās miega, ēstgribas traucējumi. Depresija ietekmē cilvēka spēju veikt savus ikdienas pienākumus, samazinās darbspēja, tāpēc smagos gadījumos cilvēks nespēj vairs strādāt. Cilvēkiem, kuriem ir depresija, bieži ir pašnāvības domas, un smagākos gadījumos pašnāvība arī tiek realizēta. Latvijā joprojām ir viens no augstākajiem pašnāvību rādītājiem Eiropā.

Pašpalīdzības grupas ir viens no palīdzības veidiem cilvēkiem ar depresiju. Ārzemēs šādas atbalsta grupas ir ļoti izplatītas. Piemēram, Lielbritānijā ir organizācija, kura apvieno veselu šādu grupu tīklu. Pašpalīdzības grupas parasti vada brīvprātīgie ar personisko pieredzi depresijā.

Ko var dot atbalsta grupa:

  • Satikt cilvēkus ar līdzīgām problēmām;
  • Atklāti runāt un dalīties par savu pieredzi un uzzināt citu cilvēku pieredzi;
  • Uzzināt ko jaunu par depresiju, palīdzības iespējām;
  • Saņemt morālu atbalstu un iedrošinājumu;
  • Rast spēku un cerību mainīt esošo situāciju;
  • Kopīga brīvā laika pavadīšana, ik pa laikam tiek organizēti dažādi pasākumi, ekskursijas.

Grupu vada biedrības "Saules zīmes" vadītāja Kristīne Leja un topošā psihoterapeite Ulrika Plotniece.

Ieeja par ziedojumiem. Iepriekš gan obligāti jāpiesakās: e-pasts: sauleszimes.lv@gmail.com vai tel.: 26123019.

Garīgās veselības atbalsta biedrība "Saules zīmes" izveidota 2013. gadā, lai palīdzētu un atbalstītu cilvēkus ar garīgās veselības problēmām. Biedrībā apvienojušies cilvēki ar depresiju, t.s. veģetatīvo distoniju, miega un ēšanas traucējumiem, šizofrēniju. 2014. gadā biedrībai piešķirta arī sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Biedrību izveidoja un vada Kristīne Leja. Kristīne personiski saskārusies ar depresiju. Pirms neilga laika portāls rutks.lv arī publicēja Kristīnes stāstu "Depresijas posts: Katru dienu gribējās raudāt, bet manī tupēja tāds kamols, ka nenoritēja ne asara".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!