Foto: AP/Scanpix

Alus dzeršana, tāpat kā siera ēšana un vainadziņa pīšana, daudziem ir neatņemama Līgo svētku sastāvdaļa. Tomēr, vai tu zini, kādu ietekmi uz tavu organismu atstāj šī rūgtenā dzēriena lietošana? Lielos daudzumos alus nenāk par labu ne tavai veselībai, ne figūrai. Tomēr pastāv arī citi veidi, kā šo dzērienu izmantot.

Alus ir alkoholisks dzēriens, kas satur daudz kaloriju, tāpēc to noteikti nevar pieskaitīt pie veselīgākajiem produktiem, bet tā pielietošanas iespējas skaistumkopšanā ir ļoti plašas. Ja alu nedzersi, bet lietosi ārīgi, tas var palīdzēt uzlabot matu un ādas stāvokli, kā arī atvēsināt un nomierināt nogurušas kājas pēc garas darbadienas.

Alus pozitīvā ietekme uz veselību ir mīts


Foto: Shutterstock

Lai noteiktu alus ietekmi uz veselību, ir jāvērtē produkts kopumā, nevis dažādas tā īpašības atsevišķi, uzsver uztura speciāliste Eva Kataja. "Piemēram, ja pasaka, ka alus satur B grupas vitamīnus, dažs to uzreiz uztver kā veselīgu produktu, kas apgādā organismu ar konkrētajiem vitamīniem. Taču, tā kā alus satur alkoholu, tas arī traucē B grupas vitamīnu uzsūkšanos organismā. Alū ir procentuāli mazāk alkohola nekā citos grādīgajos dzērienos, taču tas maz ko dod, ja vienā vakarā izdzer trīs vai vairāk alus pudeļu (0,5 l)."

Lai arī kādi vitamīni vai citas vielas, kas organismam nepieciešamas, alū nebūtu, to nav ieteicams uzlūkot kā veselīgu produktu. Speciālisti ar to neieteiks papildināt veselīgu uzturu. Tāpat nevajag uzskatīt, ka mājās gatavots dzēriens noteikti ir veselīgāks, nekā veikalā nopirkts dzēriens.

Jāpiebilst, ka tad, ja vakara gaitā cilvēks izdzer vienu vai divas pudeles alus, veselībai īpašs ļaunums nodarīts netiek, bet, ja izdzer vairāk, organisms par to noteikti nebūs pateicīgs. Atceries, ka arī, malkojot alu, ik pa laikam ir nepieciešams padzerties ūdeni. Rūgtenajam dzērienam piemīt urīndzenoša iedarbība, kas nozīmē – tā lietošana liek zaudēt gan šķidrumu, gan organismam nepieciešamos mikroelementus un citas vērtīgas vielas.

Dzēriens, kas var likt pieņemties svarā


Foto: Reuters/Scanpix

Neskatoties uz to, ka alus ir alkohols un alkoholiskie dzērieni ir kaitīgi veselībai, joprojām netrūkst cilvēku, kas šim rūgtenajam dzērienam piedēvē veselību veicinošas īpašības, tomēr par tā negatīvo ietekmi uz figūru zina teju ikkatrs. Kurš gan nezina, ka alus vēdera veidošanos veicina tieši miestiņš? Turklāt tas, ka alus palielina aptaukošanās risku un neļauj iegūt slaidu vidukli, ir arī zinātniski pierādīts.

Alū ir salīdzinoši daudz alkohola un ogļhidrātu, bet tajā nav citu organismam nepieciešamu vielu, skaidro "Authority Nutrition". Tomēr papildu kaloriju uzņemšana nav vienīgais veids, kā šis dzēriens palielina iespēju pieņemties svarā un iegūt lielāku vidukļa apkārtmēru. Tāpat ir izpētīts, ka tad, ja cilvēks regulāri dienā izdzer vairāk nekā puslitru alus, viņa organisms lēnāk sadedzina kalorijas un taukus.

Jāpiebilst, ka vīrieši nereti dzer vairāk alus nekā sievietes, un tas nozīmē, ka kungiem alus izraisīta aptaukošanās ir novērojama biežāk nekā sievietēm. Alus gan nav vienīgais alkoholiskais dzēriens, kas kaitē figūrai un neļauj atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Kāpēc un kā alkohols kavē atbrīvošanos no liekajiem kilogramiem, lasi šeit.

Izmantošana skaistumkopšanā: mērcēties un mazgāties, bet nedzert


Foto: F64

Lai arī alus dzeršana veselībai neko labu nedos, tam ir citi noderīgi izmantošanas veidi, piemēram, skaistumkopšana. Noteikti atradīsies cilvēki, kas to uzskatīs par dzēriena nevajadzīgu izšķērdēšanu, bet alu var izmantot pašsajūtas un izskata uzlabošanai, norāda "The Telegraph".

Vannošanās alū ir viena no ļoti daudzu spa centru piedāvātajām procedūrām. Tajā esošie vitamīni un raugs labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli. Tāpat brūvējums ir ieteicams kāju mērcēšanai. Tas nomierina un atvēsina. Kājas gan tāpat pēc šādas procedūras ir jānomazgā ar ūdeni.

Arī "Medical Daily" norāda, ka alus izmantošana skaistumkopšanā var palīdzēt sasniegt lieliskus rezultātus. Alu var izmantot sejas masku un sejas skrubju gatavošanai, tas noderēs arī matu skalošanai, uzlabojot to stāvokli, un ādas stāvokļa uzlabošanai. Piemēram, lai pagatavotu alus kondicionieri matiem, nepieciešama krūze alus un tējkarote jojobas eļļas. Sajauc sastāvdaļas kopā un izmanto kā kondicionieri pēc matu mazgāšanas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!