Foto: Publicitātes foto
Vai psihoterapija var izārstēt vēzi? Par ko liecina izdegšana darbā? Kur slēpjas dvēseles miera un laimes atslēga? Kāpēc sociālajos tīklos visi ir laimīgi un veiksmīgi, bet realitātē tā nav? Vai nelaimīgā ģimenē var izaugt laimīgs bērns? Par to sarunā ar "Delfi" stāsta medicīnas un filozofijas doktors, eksistenciālās analīzes dibinātājs Alfrīds Lengle, kas Latvijā bija ieradies uz starptautisku semināru par psihosomatiku.

Psiholoģijas doktors Alfrīds Lengle ir no Austrijas, viņš ir izcilā austriešu psihologa, logoterapijas izveidotāja Viktora Frankla audzēknis un ideju turpinātājs. Freida iedvesmots, Frankls pētīja depresiju un pašnāvību psiholoģiju. Kad pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados Frankls nonāca Aušvices koncentrācijas nometnē, šīs zināšanas viņam palīdzēja slepus no SS atbalstīt ieslodzītos un palīdzēt viņiem pārvarēt pirmo šoku, tādējādi novēršot pašnāvniecisku noskaņojumu. Frankls ticēja, ka objektīvs skatījums uz ciešanām palīdz izdzīvot. Un viņš arī izdzīvoja, Franklu atbrīvoja amerikāņu karavīri, pēc tam viņš sarakstīja pasaulslaveno grāmatu "Pateikt dzīvei "Jā!". Psihologs koncentrācijas nometnē" ("Trotzdem Ja Zum Leben Sagen: Ein Psychologe Erlebt das Konzentrationslager")

Lengle ar leģendāro skolotāju iepazinās 1983. gadā, turpināja un attīstīja viņa iesāktās idejas, un, balstoties uz Frankla darbiem, radīja psihoterapijā jaunu virzienu – eksistenciālo analīzi. Lengle un Frankls kopā izveidoja Starptautisko logoterapijas un eksistenciālās analīzes biedrību ("GLE International").

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!