Foto: Shutterstock
Mīlas rokturīši jeb tauki vidukļa un gurnu rajonā, kas mēdz nokarāties pāri bikšu malai, ir ļoti daudzu sieviešu un vīriešu problēma. Lai arī netrūkst cilvēku, kas uzsver, ka apaļumi gurnu rajonā sievieti daiļo, mīlas rokturīši nereti liek izjust nepārliecinātību par savu ķermeni. Tāpat jāņem vērā, ka tauki vidukļa un gurnu rajonā palielina sirds slimību risku pat tad, ja cilvēks necieš no liekā svara.

Atbrīvošanās no mīlas rokturīšiem var būt ilgstošs un sarežģīts process, jo to veidošanos ietekmē dažādi faktori. Lai sadedzinātu tauciņus, nepieciešams veikt izmaiņas ēdienkartē un vairāk kustēties. Tāpat par labu nāks tas, ja samazināsi stresa līmeni savā ikdienā un lietosi vairāk ūdens.

Tauki vidukļa un gurnu rajonā kaitīgi veselībai

Foto: Shutterstock

Vidukļa un gurnu daļa, kur veidojas mīlas rokturīši, patiešām ir viena no ķermeņa zonām, kur liekie tauki uzkrājas visātrāk, arī atbrīvošanās no tiem var šķists sarežģīta. Pirms padoties cīņai ar apaļumiem vidukļa un gurna apvidū, atceries, ka ne jau izskata dēļ tas jādara, bet gan veselības. Pat tad, ja tavs ķermeņa masas indekss ir normas robežās un tev nav liekā svara, mīlas rokturīši kaitē veselībai.

"Science Daily" skaidro, ka paaugstināts sirds slimību risks ir saistīts ne tikai ar ķermeņa masas un garuma attiecību, bet arī ar vidukļa apkārtmēru – jo tas ir lielāks, jo lielāks ir sirds mazspējas risks. Piemēram, sievietēm, kam vidukļa apkārtmērs ir 90 centimetru, ir par 80 procentiem lielāks risks ciest no sirds mazspējas nekā tām, kuru vidukļa apkārtmērs ir 70 centimetru. Mēģinot saprast, vai tev ir nepieciešams veikt izmaiņas savā dzīvesveidā, ir jāņem vērā visi šie faktori.

Mīlas rokturīšu veidošanos ietekmē ļoti dažādi faktori, tāpēc var nākties ieviest pamatīgas izmaiņas savā dzīvesveidā. "Shape.com" skaidro, ka tauku veidošanos vidukļa daļā ietekmē ne tikai uzturs un fizisko aktivitāšu daudzums un intensitāte, bet arī ikdienas stress. Ja cilvēks ir satraukts un piedzīvo stresu, izstrādājas hormons kortizols, kas veicina tauku veidošanos vidukļa daļā. Atceries, ka viens no veidiem, kā iegūt šmaugāku vidukli un atbrīvoties no mīlas rokturīšiem, ir kārtīga izgulēšanās un ikdienas stresa samazināšana.

Regulāras ēdienreizes ir tavs sabiedrotais

Foto: Shutterstock

Ne velti mēdz sacīt, ka vēderprese rodas virtuvē. Uzturs ir ļoti būtisks faktors, ja runā par tauku uzkrāšanos ķermeņa vidusdaļā – ap vidukli un gurniem. Kā norāda "Live Strong," pats pirmais solis, lai atbrīvotos no mīlas rokturīšiem, kā arī taukiem citās ķermeņa daļās, ir uztura attīstīšana no iepriekš pārstrādātiem un neveselīgiem produktiem. Tev nav jāievēro diētas un jāatsakās no ēdiena, bet jāēd citādāk.

Atsakies no kēksiņiem, čipsiem, burgeriem, eļļā vārītiem kartupelīšiem, enerģijas batoniņiem un iepriekš pārstrādātas gaļas. Tā vietā centies ēst augļus, dārzeņus, pilngraudu produktus, liesu gaļu un zivis, kā arī pākšaugus un liesus piena produktus. Tādā veidā tu neuzņemsi tā sauktās "tukšās kalorijas", tev netrūks enerģijas un organismam nepieciešamo minerālvielu, kā arī būs vieglāk iegūt slaidu vidukļa līniju.

Badošanās pilnīgi noteikti nebūs risinājums, īpaši, ja vēlies ilgtermiņa rezultātus. "Shape.com" uzsver, ka ir ļoti svarīgi maltītes ieturēt regulāri. Izlaista ēdienreize liks pieaugt kortizola līmenim, arī insulīns neizdalīsies vienmērīgi. Arī izlaistas brokastis liks pieaugt stresa hormonu daudzumam un nenāks par labu tavai figūrai gurnu un vidukļa rajonā.

Kustības, kas palīdzēs mazināt apaļumus gurnu rajonā

Foto: Shutterstock

Lai zaudētu svaru un atbrīvotos no liekajiem kilogramiem, neatkarīgi no to atrašanās vietas, ir ļoti svarīgi kustēties. Tomēr dažādu mērķu sasniegšanai ir nepieciešamas dažādas kustības. Lai atbrīvotos no mīlas rokturīšiem, tev nepieciešami kardio treniņi, uzsver "Live Strong". Tie palīdz atbrīvoties no liekajiem tauciņiem. Atkarībā no tavas sagatavotības, izvēlies dažādas intensitātes nodarbības – dodies ātrā pastaigā, skrien vai apmeklē dejošanas nodarbības.

Tāpat neaizmirsti, ka tev nepieciešami arī spēka treniņi. Tie veido muskuļus, un cilvēki, kam ir vairāk muskuļu, sadedzina vairāk kaloriju. Noteikti veic kustības, kas nodarbina vēdera daļu. Tās nepieciešamas, lai nostiprinātu attiecīgās zonas, nevis, lai mazinātu taku slāni konkrētās vietās. Neierobežo sevi tikai ar vēderpreses vingrinājumiem, palīdzēs balsta stāja, balsta stāja uz sāniem, kāju cilāšana, atrodoties guļus pozīcijā, un citas nodarbes.

Atceries, ka tev ir jātrenē ne tikai vēders un sānu daļa, bet arī mugura. Viens no vienkāršākajiem muguras vingrojumiem ir šāds: apgulies uz vēdera un izstiep rokas priekšā, mēģini pacelt taisnas rokas un kājas virs zemes un noturēt pēc iespējas ilgāk.

Noderīgi knifiņi rokturīšu noslēpšanai un vienkāršai samazināšanai

Foto: Shutterstock

Ja tavi mīlas rokturīši tev liek justies slikti, atceries, ka tos vari arī noslēpt. "Readers Digest" iesaka vilkt bikses vai svārkus ar augsto jostasvietu. Tas palīdzēs noslēpt tauciņus un neļaus tiem karāties pāri bikšu malai. Valkājot bikses ar zemu jostasvietu, visi apaļumi uz gurniem tiek vēl izcelti un izrādīti, tāpēc tās nederēs, ja vēlies noslēpt mīlas rokturīšus.

Tāpat pievērs uzmanību apģērba izmēram. Iespīlēšanās kleitā, ko ar mokām vari aiztaisīt, neglaimos nevienam, neatkarīgi no auguma aprisēm. Tāpat nevajadzētu slēpties milzu džemperos un platās biksēs. Ikvienam cilvēkam vislabāk izskatās apģērbs, kas viņam der. Ja nevari atrast apģērbu, kas tev der, iespējams, ir vērts apmeklēt šuvēju, kas pielāgos iegādāto apģērbu tavam izmēram vai arī pašūs kaut ko īpaši tev.

Ievies arī nelielas izmaiņas savā ikdienas ritmā. Tās var likt mīlas rokturīšiem lēnām sarukt pašiem no sevis. Atceries, ka jākustas ir visas dienas garumā. Uzliec atgādinājumu savā tālrunī vai datorā, lai atcerētos vismaz reizi stundā piecelties kājās un nedaudz izkustēties. Tāpat seko līdzi tam, lai dienā uzņemtu pietiekami daudz ūdens, tas palīdzēs izvairīties no našķošanās reizēs, kad patiesībā esi izslāpusi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!