Ceturtdien, 16. septembrī, norisinājās tiešsaistes sarunu cikla par vakcināciju pret Covid-19 nākošā tiešraide. Žurnālista Anša Bogustova vadībā uz topošo un jauno māmiņu biežāk uzdotajiem jautājumiem atbildēja Rīgas Dzemdību nama (RDN) Dzemdību centra vadītāja Anna Miskova, RDN Galvenā neonatoloģe Inese Bļodniece un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sievietes un bērna veselības klīnikas vadītāja ginekoloģe Maira Jansone.

Tiešraidei bija iespējamos sekot līdzi portālā "Delfi".

Jau trešo reizi 17. septembrī visa pasaulē tiks atzīmēta Pacientu drošības diena, 2021. gada tēma -"Mātes un jaundzimušā droša aprūpe". Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa ik dienu saņem daudz jautājumu no topošajām un jaunajām māmiņām par vakcināciju pret Covid-19. Tāpēc tiešsaistes diskusijā tiks atbildēts uz jautājumiem, tostarp – kas vairāk kaitē sievietes un vīrieša auglībai – izslimots Covid – 19 vai vakcīna pret Covid – 19? Vai vakcinācija ietekmē bērnu, kurš tiek barots ar krūti? Vai tā ietekmē zīdīšanu, vai var rasties kādas problēmas? Kad labāk vakcinēties grūtniecības laikā?

Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka 2021. gadā bijušas 355 dzemdības mātēm, kurām grūtniecības laikā ir bijis Covid-19. Šā gada septembrī Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca speciālisti izteica aicinājumu aktīvāk vakcinēties topošajām un jaunajām māmiņām, vēršot uzmanību uz to, ka viņu redzeslokā jau nonākuši vairāki desmiti grūtnieču, kurām Covid-19 ietekmē pasliktinājies veselības stāvoklis, bet atsevišķos gadījumos bērni piedzimuši nedzīvi. Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā nonākušas gan grūtnieces, kuras hospitalizētas ar Covid-19 kā pamatslimību, gan pacientes, kurām pēc pārslimota Covid-19 attīstījušies grūtniecības sarežģījumi.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) "Facebook" profilā īpašu tiešsaistes sarunu ciklu ar vadošajiem nozares ekspertiem par vakcināciju pret Covid-19 uzsāka 27. jūlijā. Pēc tiešraides visi video ir pieejami VM mājaslapā un "Facebook" profilā. Tradicionāli jautājumus kviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par vakcināciju, ir aicināts iesūtīt tos kā vēstuli VM "Facebook" profilā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!