Foto: Shutterstock
Ja vēlies dedzināt kalorijas un zaudēt svaru, ir nepieciešami kardio treniņi. To laikā parasti tiek izpildītas kustības bez lielas pretestības, kas atkārtojas. Treniņā nodarbina dažādas muskuļu grupas un kustības ir dinamiskas, tādējādi nodrošinot kaloriju degšanu.

Viens no populārākajiem un vienkāršākajiem kardio treniņiem ir skriešana. Tomēr netrūkst cilvēku, kam šī nodarbe nepavisam nepatīk. Tas, protams, nenozīmē, ka kardio treniņus ar prieku veikt nav iespējams. Iedvesmojoties no "Prevention", "Cosmopolitan.com" un "Live Strong", piedāvājam iepazīties ar vairākām nodarbēm, kas nav skriešana, bet kas vienalga var būt lieliski kardio treniņi.

Lēkšana ar lecamauklu

Foto: Shutterstock
Lecot ar lecamauklu, nav nepieciešams īpašs aprīkojums, ja neskaita, protams, pašu aukliņu. Veicot atkārtotas kustības un lēkājot, sirds ritms paātrināsies, ļaujot tev sadedzināt kalorijas un atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Ja šķiet, ka lēkšana ar aukliņu ir pārāk vienkārša, izvēlies lecamauklu ar smagiem rokturiem, kas paredzēti vingrojumu pretestības palielināšanai.

Tas, cik daudz kaloriju iespējams sadedzināt, lecot ar aukliņu, ir atkarīgs no cilvēka masas. Ja tu sver 70 kilogramus, tad stundas laikā varēsi sadedzināt nedaudz vairāk par 700 kalorijām, bet cilvēks, kas sver ap 90 kilogramiem, stundas laikā var sadedzināt ap 900 kalorijām.

Braukšana ar velosipēdu

Foto: Shutterstock
Neatkarīgi no tā, vai tu notraus putekļus no sava vecā velosipēda un dodies izbraucienā pa pilsētu vai lauku apvidu, vai dodies uz sporta zāli, lai iemēģinātu velotrenažieri, braukšana ar velosipēdu būs lielisks treniņš kaloriju dedzināšanai. Jāpiebilst, ka riteņbraukšana rada mazāku slodzi tavām locītavām, nekā to dara citi kardio treniņi, piemēram, skriešana vai lēkāšana ar lecamauklu.

Jāpiebilst, ka kalorijas izdosies sadedzināt pat tad, ja dosies vieglā braucienā un sevi nepārslogosi. Jau rakstījām, ka braukšana ar velosipēdu palīdz sadedzināt vairāk kaloriju nekā staigāšana. Velosipēds stundas laikā palīdzēs sadedzināt nedaudz vairāk par 200 kalorijām.

Kāpšana pa kāpnēm

Foto: Shutterstock
Šī noteikti nav tā patīkamākā nodarbe, un kāpšana pa kāpnēm lielā ātrumā var sagādāt vairāk grūtību nekā skriešana. Tomēr atceries, ka tā ir daudz praktiskāka un sadedzina vairāk kaloriju nekā skriešana pa līdzenu virsmu. Ja stundu skraidīsi augšup pa kāpnēm, varēsi sadedzināt līdz pat 800 kalorijām, kas patiešām ir daudz.

Katru reizi, kad tev ir izvēle braukt ar liftu vai kāpt uz augšējo stāvu kājām, izvēlies otro. Pēc tam sarēķini, cik ilgu laiku visas dienas garumā esi pavadījusi, kāpjot pa kāpnēm, un cik kaloriju sadedzinājusi. Atceries arī, ka fitnesa trenere Eva Dzelme kāpšanu pa kāpnēm raksturo arī kā labu veidu, lai iegūtu tvirtu un skaistu sēžamvietu.

Peldēšana

Foto: Shutterstock

Peldēšana ir vēl viens lielisks veids kaloriju dedzināšanai. To vari darīt gan baseinā, gan dīķī, gan jūrā, gan kādā citā atklātā ūdenstilpnē. Kaloriju dedzināšana būs vienlīdz efektīva visur. Vasarā, kad ne tikai gaisa, bet arī ūdens temperatūra ir augstāka nekā citos gadalaikos, peldēšanai arī nebūs nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, jo to varēsi darīt bez maksas.

Jāpiebilst, ka visas muskuļu grupas lieliski nodarbina un kalorijas palīdz dedzināt peldēšana dažādos stilos. Peldot uz muguras, iespējams sadedzināt ap 540 kalorijām stundā, bet brasā – teju 600 kalorijas. Visefektīvāk kalorijas dedzina peldēšana tauriņstilā – stundas laikā iespējams atbrīvoties no 780 kalorijām.

Dejošana

Foto: Shutterstock
Dejošanai piemīt virkne pozitīvu īpašību: tā ir ne tikai izklaidējoša, bet arī palīdz sadedzināt liekās kalorijas. Aktīva dejošana var palīdzēt sadedzināt līdz pat 420 kalorijām. Skaitās arī dejošana ballītēs, klubā un viesībās! Tomēr ņem vērā, ka tad, ja būsi lietojusi alkoholu, dejošana palīdzēs tikai samazināt to kaloriju daudzumu, kas uzņemts ar grādīgajiem dzērieniem. Par to, kā alkohols kavē cīņu ar liekajiem kilogramiem, lasi šeit.

Jau rakstījām, ka tas, cik daudz kaloriju tu sadedzināsi dejojot, ir atkarīgs gan no dejošanas veida, gan tava auguma aprisām, proti, svara un garuma. Dejošana pozitīvi ietekmē ne tikai tavu figūru, bet arī emocionālo pašsajūtu. Ir izpētīts, ka dejošana uzlabo garastāvokli, kā arī mazina stresu un nogurumu.

Staigāšana ātrā tempā

Foto: PantherMedia/Scanpix
Staigāšana ir salīdzinoši zemas intensitātes kardio treniņš, ko iespējams veikt gan uz trenažiera, gan brīvā dabā. Tā piemērota cilvēkiem, kam ir sliktāka fiziskā sagatavotība un kas vēlas sākt vairāk kustēties un dzīvot veselīgāk.

Ja vēlies palielināt treniņa intensitāti un slodzi, staigā ātrāk. Pastaiga ātrā solī noteikti būs nogurdinošāka nekā nesteidzīga staigāšana. Tāpat treniņa intensitāti vari palielināt, staigājot ar smagu mugursomu – jo smagāka tā būs, jo lielāku slodzi jutīsi. Ieteicams izvēlēties nelīdzenus apvidus – vietas, kur ir jāuzkāpj pakalniņos un jāsoļo pa tiem lejā. Šāda pastaiga palīdzēs sadedzināt vairāk kaloriju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!