Foto: stock.xchng
Ar kādiem līdzekļiem var attīrīt no krāsas vecu ķieģeļu mūri iekštelpā? Kā pareizi un ar ko apstrādāt notīrītos ķieģeļus, lai mūris pēc tam izskatītos glīti? Kā to darīt? Ar ko sienu apstrādāt?

Atsegtai ķieģeļu sienai raksturīgais vecišķais šarms allaž ir savdabīgs interjera akcents. Lai to iegūtu, nepieciešams pēc iespējas rūpīgāk notīrīt apmetumu, saglabājot ķieģeļu dabīgo izskatu, cik tas iespējams.

Cementa javu noņem mehāniski, mazos laukumos izmantojot meiseli un āmuru, lielākos - arī nelielu mehānisko atskaldāmo āmuru. Atsegtos ķieģeļus tīra ar metāla birsti un pielīdzina ar leņķa slīpmašīnu (fleksi) un abrazīvo ripu.

Ķieģeļu slīpēšana ir delikāta lieta. Ja tos pārmērīgi apstrādā, senatnīguma smarža var arī pazust. Vislabāk, ja izdodas dabūt tīrus ar mazgāšanu, jo metāla birstes sari var iedzīt švīkas un rievas. Ja siena mūrēta ar kaļķi, var mazgāt ar atšķaidītu (50 : 50) sālsskābi vai veikalā nopirktu speciālo tīrītāju. Kaļķis vārīdamies nāk nost, virsmu viegli nokasīt. Strādājiet uzmanīgi, jo šķidrums ir kodīgs!

Tālākā sienas apstrāde jau ir gaumes lieta. Notīrītus ķieģeļus var noklāt ar dziļumgrunti, piemēram, Tiefgrunt, kas virsmu vienkārši nofiksē, lai nekas vairs nenobirtu uz grīdas. Iespējams arī ķieģeļus pārklāt ar lineļļu vai divās kārtās ar laku uz ūdens bāzes.

Šādi tiem saglabājas matēta virsma un dabīgais tonis. Ja nu nekādi nav izdevies panākt iecerēto, sienu var arī mierīgi nokrāsot: ķieģeļus sarkanus, šuves - pelēkas. Atsegtā mūra vienīgais mīnuss ir putekļi, kas krājas uz nelīdzenās virsmas, sarežģījot tās kopšanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!