Foto: DELFI
"Man vecajā daudzdzīvokļu mājā ir vēsi, kaut arī dzīvoklī logi nomainīti. Ziema nāk virsū. Varbūt iespējams paaugstināt radiatoru siltumatdevi?" vaicā Mihails Gulbenē.

Lai dzīvoklī būtu siltāks, nepieciešams palielināt vai nu tā siltumizolācijas līmeni vai saņemto siltuma daudzumu. Pēdējo vienkārši palielināt, pieliekot lielākus radiatorus.

Piedevām pašlaik visi daudzīvokļu mājas iemītnieki par siltumu maksā vienādās daļās, rēķinot pēc dzīvokļa platības, tāpēc maksas ziņā starpības nav, tikai jānosedz radiatoru nomaiņas tēriņi.

Tomēr ir vēl viens ceļš. Izrādās, termoaudītu dati atklāj, ka viena no lielākajām siltuma zuduma vietām ir sienas ārējā daļa aiz radiatoriem. Plānās betona vai ķieģeļu sienas nespēj pietiekoši absorbēt radiatoru radīto siltumu un novada to uz ārpusi, sildot atmosfēras gaisu.

Palīdzēt var aiz radiatora novietots ekrāns - atstarojošās izolācijas "Pepi Reflekt" loksne, kas it kā atvirza radiatoru uz telpas vidu, palielinot siltuma atdevi par 20 līdz 25 procentiem, un tas nozīmē, ka istabā temperatūra pieaug par vienu - diviem grādiem. Vienkāršotā veidā šī procedūra nozīmē, ka aiz radiatora aizbāž atstarojošās izolācijas loksni.

Vispiemērotākā ir divus milimetrus biezā ar vienpusējo segumu vai piecus milimetrus biezā ar divpusējo folijas pārklājumu. Cieša piestiprināšana pie sienas nav nepieciešama. Labāk, ja starp to un sienu ir gaisa sprauga.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!