Foto: DELFI
Grieztie ziedi un to kompozīcijas ir lielisks veids, kā ātri un vienkārši atsvaidzināt telpas interjeru, radīt īpašu noskaņojumu, kā arī uzlabot savu garastāvokli. 


Delfi Māja un dārzs piedāvā īsu foto pamācību, kā pašu rokām izveidot vienkāršu, bet tajā pašā laikā neikdienišķu tulpju kompozīciju, ar kuru izrotāt māju vai izmantot kā dāvanu.

Darbam nepieciešams:

  • tulpes
  • caurspīdīga cilindriskas formas stikla vāze
  • dekoratīvas stikla lodītes
  • grīšļu lapas
  • floristikas līme vai līmlente

1. solis. Ar asu nazi apgriež ziedu kātus tā, lai tie būtu dažāda garuma, turklāt garākās tulpes nepārsniegtu vāzes augstumu. Lai ziedi vāzē varētu uzņemt pēc iespējas vairāk ūdens, kātus jāgriež slīpi. Dažām tulpēm var atstāt lapas, tomēr pašiem īsākajiem ziediem tās jānoņem pilnībā.

2. solis. Ieberam vāzē dekoratīvās lodītes un sākam kārtot ziedus, sākot ar īsākajiem. Garākās tulpes vāzē ievietojam pēdējās. Ielejam vāzē nedaudz ūdeni - tik vien, lai nosegtu tulpju kātus un pārliecinoties, ka visi ziedi saņems ūdeni.

3. solis. Ja ir vēlme, kompozīcijai var izmantot grīšļa stiebrus, ar tiem aptinot vāzes apakšējo daļu līdz ūdens līmenim. Lai nofiksētu tinumu, izmantojiet floristikas līmi vai līmlenti.

Vienkāršs veids, kā atsvaidzināt interjeru, ienesot mājās pavasari. Laba ideja dāvanai!

Padomi soli pa solim  apskatāmi arī fotogalerijā.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!