Foto: Shutterstock
Lai vai cik rūpīgi attiektos pret cepeškrāsns pannām, laika gaitā uz tām paliek piedegušas ēdiena paliekas, kas nemaz nav tik viegli nomazgājamas. Tāpēc padomus, kā tās atgriezt pie sākotnējā izskata, meklējām ''Cālis'' forumā.

Ja cepešpannas nav dikti apdegušas un nepieciešamība pēc rūpīgākas mazgāšanas konstatēta laikus, tās var salikt trauku mašīnas apakšējā nodalījumā un izmazgāt tādā veidā. Pieķepušie traipi visai labi nomazgāsies, turklāt panna būs tīra pēc tam no visām pusēm. Šo paņēmienu der pielietot ik pa laikam, lai pannas ilgi saglabātos tīras.

Foruma aktivīsti vairākkārt minējuši sodas priekšrocību šādos gadījumos. Protams, var jau izmantot speciālos tīrīšanas līdzekļus, bet, ja gribas turēties pa gabalu no ķīmijas, soda būs labāka alternatīva. Uz piedegušās cepešpannas izbārsta sodu, aplej ar karstu ūdeni un ļauj mērcēties vismaz aptuveni 20 minūtēm, vai otrādi – vispirms ielej ūdeni un tad pieber sodu. Spēcīgākus piedegumus varēs nomazgāt, ja mērcēsi stundu. Piedegums atmiekšķēsies un būs viegli nomazgājams, ņemot talkā vēl viegli abrazīvu švammi. Beigās pannas jānomazgā ar siltu ziepjūdeni un jānoskalo.

Vēl labāk, ja sodu sajauksi ar etiķi, un izmantosi iegūto pastu kā tīrīšanas līdzekli. Sodas vietā izmēģini sāli – arī tas visai labi tiks galā ar netīrumu likvidēšanu.

Cepešpannas ar pamatīgiem piedegumiem vispirms var mēģināt noberzt ar kādu skrāpīti, un tad ar mazgāšanas līdzekli, sodu vai ko citu nomazgāt pārpalikumus uz virsmas.

Starp citu, ja pannas piedeguma brīdis piefiksēts, pannu var ielikt saldētavā uz dažām stundām. Pēc tam piedegušie traipi būs vieglāk nomazgājami, bet šo paņēmienu vērts pielietot tikai tad, ja piedegumi radušies īsi pirms likšanas saldētavā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!