Foto: Shutterstock
Katrā mājā ir savi paradumi, taču dažkārt nemaz neaizdomājamies par to, ka ir pāris priekšmeti, kuriem nevajadzētu atrasties šajā telpā, un tos apkopojis portāls "Good Housekeeping".

Kosmētika

Foto: Shutterstock

Katram produktam ir norādīta ieteicamā vieta uzglabāšanai, un, kā izrādās, kosmētikai nepieciešama istabas temperatūra, un diemžēl vannasistaba nav tā telpa, kur tā būtu visatbilstošākā. Mitruma un temperatūru svārstību dēļ vannasistaba nav tā labākā vieta, kur uzglabāt jebkādu dekoratīvo kosmētiku. Izņēmums ir vien tad, ja vannasistaba ir tik liela, ka ir ierīkots atsevišķs spoguļgaldiņš, kas atrodas gana tālu no dušas kabīnes vai vannas, un telpa ir nodrošināta ar ventilāciju.

Medikamenti

Foto: Shutterstock

Arī medikamentiem ir savas prasības to uzglabāšanai, ko nevajadzētu ignorēt, un izlasot šos norādījumus, kļūst skaidrs, ka vannasistaba noteikti nav tā piemērotākā vieta. Medikamentiem nepieciešama vēsa un sausa vieta, tāpēc nelielajiem plauktiņiem ar izkārtotiem medikamentiem vannasistabā jāatrod cits pielietojums.

Mitruma neizturīgas elektroniskās ierīces

Lai vai kā gribētos no rītiem vannasistabā klausīties mūziku vai arī uzzināt svarīgāko ziņās pa radio, šādām ierīcēm, kas nav paredzētas mitrai gaisa videi, vannasistaba nebūs piemērotākā vieta. Taču tas nebūt nenozīmē, ka jāiztiek bez šiem ieradumiem, jo ir pieejamas gan dušas kabīnes ar mūzikas atskaņotājiem, gan arī speciālas elektroniskās ierīces, kuras var droši lietot vannasistabā.

Rotaslietas

Foto: Scanpix

Lai arī vannasistabā vairums daiļā dzimuma pārstāves klāj dekoratīvo kosmētiku un pucējas, rotaslietas vajadzētu uzglabāt kaut kur citur, lai arī cik ērti būtu tās glabāt turpat, lai spogulī varētu novērtēt to saskaņotību ar apģērbu. Vienalga, vai rotas ir no īsta zelta, sudraba vai tā ir bižutērija, jebkurai no tām nebūs piemēroti apstākļi vannasistabā, kur gaiss ir mitrs.

Dvieļi, gultas veļa un citi audumi

Foto: Shutterstock

Ne viena vien mājokļa vannasistabā tiek uzglabāti tīrie dvieļi, rokas dvieļi un, iespējams, arī gultas veļa, taču mitrais gaiss var veicināt pelējuma rašanos, kā rezultātā jebkurš audums smakos un zaudēs kvalitāti. Ja nu tomēr nav citas vietas, kur uzglabāt dvieļus vai citus auduma izstrādājumus, telpa jānodrošina ar regulāru vēdināšanu. Der atcerēties, ka tīro un izmazgāto veļu, vienmēr jānoglabā skapī, nevis jāatstāj grozā vai veļas kastē līdz gludināšanas brīdim.

Nagu lakas

Foto: Shutterstock

Visticamāk, ka retā nagu lakotāja zina, ka šo produktu kvalitāte samazinās, ja nagu lakas tiek uzglabātas šajā telpā. Nagu lakai nepieciešama vienmērīga un nemainīga temperatūra, tāpēc, ja katru dienu tā ir mainīga, tad nebūs brīnums, ka pēc pāris mēnešiem lakas jau sāks kalt vai biezēt. Nagu lakām izvēlies kādu vietu citā istabā, kur nav tik krasas temperatūras svārstības.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!