Ar laiku katram savā dzīves telpā gribas ieviest kādu jaunu aksesuāru, un šajās reizēs var gan meklēt jaunas lietas, gan arī pārveidot vecās, atrodot tām nedaudz citu pielietojumu. Piedāvājam kādu apnikušo foto rāmīti ar visu pamatni izmantot šobrīd dizainā tik aktuālās tāfeles izveidei. Tāfele lieliski iederēsies gan virtuvē, gan koridorī, kur atstāt ziņojumus mājiniekiem vai vienkārši izmantot to dekoratīviem nolūkiem.

Viss, kas nepieciešams, lai foto rāmi pārveidotu par stilīgu tāfeli, ir foto rāmis ar visu pamatni, kur parasti liek bildi (stiklu šoreiz nevajadzēs), tāfeles krāsa, ko var iegādāties būvniecības veikalos, un piemērota dekoratīvā krāsa, ar ko pārkrāsot pašu rāmi, ja ir tāda vēlēšanās. Ja rāmim nav pamats, tad izgriez attiecīgajā izmērā kādu plāksni vai biezu kartonu.

Izklāj uz grīdas vai kādas cietas virsmas avīzes, lai nejauši to nesasmērētu vai nenokrāsotu. Tad atdali rāmi no pamatnes, lai katru detaļu var nokrāsot atsevišķi. Vispirms nokrāso pamatnes vienu pusi ar tāfeles krāsu vienā kārtā, kārtīgi nožāvē to un tad pārkrāso vēlreiz, kā to norādījis krāsas ražotājs. Ja krāsa ir bundžā, tad izmanto rullīti vai otu, bet ja krāsa ir aerosolā, tad atliek to tikai vienmērīgi nopūst.

Ar krāsu aerosolā vai ar otas palīdzību nokrāso arī rāmi, lai tas izskatītos elegantāks un piemērotāks tāfeles noformējumam. Ja rāmis ir no koka, tad vēlams to noslīpēt ar smalku smilšpapīru. Tāpat, ja tas ir krāsots, vēlams ņemt vērā vecās un jaunās krāsas atšķirības, lai, piemēram, tumšāka un košāka vecākā krāsa nespīdētu cauri svaigajam krāsojumam. Tāpēc melnu rāmi nepārkrāso par baltu, tas var izskatīties netīrs.

Labi izskatīsies, piemēram, baltas krāsas rāmis, bet, ja nevēlies izcelt rāmi, tad krāso to melnu vai ar to pašu tāfeles krāsu. Starp citu, arī tāfeles krāsas pieejamas dažādos toņos, tāpēc var šo aksesuāru pieskaņot interjeram.

Atstāj abas daļas kārtīgi nožūt, un tikai tad pieliec pamatni pie rāmja, nostiprini to un tad izmanto tāfeli elegantam noformējumam. Piedāvājam apskatīt šo rakstu, kur netrūkst radošas idejas, kā vēl ar tāfeli var bagātināt interjeru.

Elegantu noformējumu var izveidot, ja izveidosi vairākas tāfelītes dažādos izmēros, izmantojot dažāda lieluma rāmjus, un tad tos visus piekarināsi pie sienas. Būs gan mūsdienīgs noformējums, gan radoša iespēja pierakstīt svarīgo, piemēram, uzdevumus mājiniekiem, atgādinājumus, novēlējumus vai svarīgus paziņojumus.

Video pamācība:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!