Foto: Shutterstock
Vai tas būtu dzīvoklī, kur kaimiņiem notikusi skāde ar ūdens noplūdi vai arī privātmājā no augšējā stāva vannasistabas - situācijas, kad ūdens aiz sevis uz reģipša atstājis nepievilcīgas pēdas, nav tās, ar ko labprātīgi gribētu saskarties.

Par to, kā pareizi rīkoties šādās situācijās un kas noteikti jāņem vērā, portāla TavaMāja.lv lasītājiem skaidro remonta un sadzīves pakalpojumu uzņēmuma ''Master City" vadošais speciālists Aleksandrs Kušakovs.

Situācijas, kad ūdens noplūde uz sienām vai griestiem atstājusi uzburbušas krāsas paliekas, noteikti nav tās patīkamākās. Gadījumā, ja noplūde nav bijusi spēcīga, bet ir palikuši apdares bojājumi, speciālists iesaka ļaut tām kārtīgi izžūt vismaz 2-3 nedēļu garumā. Pat tad, ja nolemts veikt kosmētisku remontu un labot defektus, to ieteicams darīt tikai tad, kad sienas un griesti ir apžuvuši.

Pēc kārtīgas izžūšanas, uzsākot apdares darbus, noteikti ir jānotīra plankumi un jāapstrādā tie ar antisēnīšu preparātu. Tad var veikt krāsošanas darbus - gruntēšanu, špaktelēšanu, sienu krāsošanu vai tapešu līmēšanu.

Ja reģipša griesti un sienas ir nopietni appludinātas un plātnes ir uzburbušas vai deformētas – palīdzēs tikai kompleksais remonts. Būs nepieciešams demontēt bojātās reģipša loksnes, montēt jaunās un veikt pilnu apdares un krāsošanas darbu kompleksu.

Gadījumā, ja reģipsis ir stiprināts uz koka profiliem, būs nepieciešama to nomaiņa, jo pēc izžūšanas profili var deformēties.

Vai šādos ūdens plūdu gadījumos mājoklis speciāli jāvēdina, jāžāvē? Kā skaidro speciālists, tad tas noteikti ir jādara, turklāt ar speciālu celtniecības sildītāju, ventilatoru. Šī ierīce, pateicoties savai jaudai, ir spējīga ātri tikt galā ar uzstādīto uzdevumu. Varat izmantot arī parasto sildītāju – ventilatoru, galvenais nodrošināt labu vēdināšanu. Lai telpa izžūtu kvalitatīvi un pilnvērtīgi, nepieciešamas 2-3 nedēļas.

Svarīgi zināt, ka ilgstoša dabiskā žāvēšana var radīt neatgriezeniskus procesus - pūšanu vai deformāciju, tāpēc labāk izmantot speciālus šādām situācijām paredzētus žāvētājus.

Kas attiecas uz gaismekļu apkopšanu šādās situācijās, tad nopietnas applūšanas gadījumos nepieciešams atvienot elektrostrāvu, lai nenotiktu īssavienojums. Speciālists rekomendē pieaicināt kvalificētu elektriķi, kurš novērtēs bojājumu apmēru, pārbaudīs elektroinstalācijas, slēdžu, rozešu un gaismas objektu stāvokli.

Var gadīties, ka pēc izžūšanas elektroinstalācija, slēdži, rozetes un gaismas objekti darbosies kā iepriekš, bet, iespējams, ka būs nepieciešama to daļēja vai pilnīga nomaiņa.

Jebkurā gadījumā, speciālists iesaka pieaicināt izvērtēt situāciju kādam meistaram, kas uz vietas novērtēs nepieciešamo darbu kompleksu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!