Foto: Shutterstock
Ir tik patīkami redzēt sava darba augļus pēc remontdarbiem, taču līdz tam parasti diezgan garš ceļš ejams. Piemēram, veco tapešu noplēšana bieži vien sagādā galvassāpes, īpaši tad, ja jānoņem ne tikai viena, bet jau vairākas kārtas.

Ja ar plēšanu vien neizdodas likvidēt tapešu slāņus uz sienām, laiks ņemt talkā pārbaudītas vērtības. Šoreiz apkopojām padomus no pieredzes stāstiem, kas aprakstīti portāla DELFI un Cālis.lv forumos.

TavaMāja.lv iesaka - pirms ķeries klāt pie veco tapešu likvidēšanas, vispirms telpa jāsagatavo šim procesam. Ja izmantosi šķidrus līdzekļus, grīda noteikti jānoklāj ar plēvi, lai nesabojātu segumu. To pašu vēlams izdarīt ar mēbelēm, kas atrodas tuvu sienām. Savukārt rokās noteikti jāuzvelk darba cimdi.

Pārbaudīta metode ir ar siltā ūdens izmantošanu, kam nedaudz piejaukts trauku mazgājamais līdzeklis. Tas palīdzēs izšķīdināt tapešu līmi. Kādā bļodā vai spainī no krāna ielej siltu ūdeni, pievieno nedaudz līdzekli, saputo, un tad iemērcē rulli. Notecini lieko šķidrumu, velc rulli gar sienu, lai virsma samirkst. Vislabāk to darīt pa posmiem. Ja visas sienas samitrināsi vienlaicīgi, tad pēc laika daļa nožūs un tapetes nenāks nost. Mitrināt sienas ar rullīti var vairākas reizes, ja tapetes uzreiz tik labi nenāk nost.

Svarīgi ievērot, ka tapetes būs viegli noņemamas, ja ļausi šķidrumam kārtīgi ievilkties. Ja plēsīsi tās uzreiz nost, nekas neizdosies, tāpēc pēc samitrināšanas ļauj mitrumam vecajās tapetēs ievilkties. Kad tapetes pietiekami samirkušas, sāc tās plēst no šuvju vietām.

Ņem vērā - jo plānākas ir tapetes, jo mazāk ūdens tām jāsmidzina, bet biezākas tapetes jāmitrina vairāk.

Tapetes, kuras neuzsūc ūdeni, piemēram, krāsojamās un mazgājamās, ieteicams noberzt ar rupju smilšpapīru un tad apstrādāt ar ūdeni.

Var izmantot arī speciālo, veikalos iegādājamo tapešu noņēmēju. Ar šo šķidrumu atsevišķus tapešu klājumus, iespējams, būs daudz vieglāk noņemt.

Tapešu noņemšanā neaizvietojams palīgs būs špaktele. Kāds pieredzējis foruma dalībnieks min, ka veikalos ir iespējams iegādāties speciālu rīku – tapešu punktotāju. Tas paredzēts tapešu saskrāpēšanai un nelielu plīsumu izveidošanai, lai pa caurumiem ūdens nonāktu aiz tapetes un vienmērīgi to samitrinātu. Vēl kāds noderīgs rīks šim procesam ir skrāpis ar asmeni. Ar to itin viegli var aizķert arī plānas tapetes un tad tās noplēst.

Ja ar tapešu noplēšanu jānodarbojas lielos laukumos un ar visām šīm metodēm process netiek atvieglots, ir vērts apsvērt domu par tapešu tvaika noņēmēja sarūpēšanu. Ar šo ierīci jebkuras tapetes būs viegli noņemt, jo visu grūto darbu tavā vietā izdara tvaiks.

Tad, kad vecās tapetes likvidētas, jāļauj sienām kārtīgi nožūt, un tikai tad var ķerties pie gruntēšanas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!