Foto: Vida Press
Ir tāds teiciens: "Es paskatīšos, kā tu dzīvo, un es pateikšu, kāds tu esi''. Un to var attiecināt uz jebkuras tālākas vai tuvākas zemes mājām, jo tieši tā var pateikt ļoti daudz par cilvēkiem. Tā kā ''Tava Māja'' stāstu krājumos ir ne viena vien māja Anglijas lauku nomalēs, apkopojām tās, lai var salīdzināt un secināt, cik līdzīgi vai tomēr atšķirīgi dzīvojam mēs Latvijā.

Nekas nav viennozīmīgs, un arī lauku īpašumi Anglijā nemaz nav tik līdzīgi, kā varbūt varētu domāt. Viens priekšroku dod klasiskām un pārbaudītām vērtībām, kāds cits veiksmīgi apvienojis lauku šarmu un mūsdienu aktualiātes interjerā. Taču visus vieno fakts, ka lauku apkaimes tiek apdzīvotas, tur kūsā dzīvība un arī vēsturiski nami, kas varbūt sākotnēji šķiet teju neiespējami restaurējami, iegūst otro elpu.

Iespaidīgas pārvērtības piedzīvojusi kāda lauku māja, kas nu izskatās kā mūsdienu arhitektūras šedevrs, taču lauku ārēs netrūkst arī smalku namu. Bezgala grezni atjaunota un iekārtota kāda muiža ar normandiešu kapelu. Vienkāršāku lauku māju cienītāji varētu apskaust ganu namiņu, kas celts jau 15. gadsimtā, taču nu vēsturi glabā mūdienīgā iekārtojumā. Šādu un vēl interesantāku stāstu netrūkst.

Iepazīsties ar Anglijas lauku īpašumu stāstiem un iedvesmojies!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!