Foto: Shutterstock
Veļas žāvētājs vairs nav greznuma prece, bet neaizstājama sadzīves daļa, par ko īpašu interesi izrāda jaunas ģimenes. Investējot līdzekļus nopietnai sadzīves tehnikai, ir svarīgi izvēlēties tādu, kura ne tikai kalpos ilgi un būs atbilstoša ģimenes vajadzībām, bet arī tādu, kura strādās efektīvi un atvieglos ikdienu.

Lai, aizgājuši uz sadzīves preču veikalu, zinātu vairāk par energoefektivitātes klašu kritērijiem, ''Bosch'' dalās jaunākajā informācijā par veļas žāvētājiem.

Īss moderno veļas žāvētāju raksturojums

Pašlaik tirgū var atrast trīs veidu veļas žāvētājus: tie ir jau gandrīz par vēsturi kļuvušie ventilācijas veļas žāvētāji, kondensācijas veļas žāvētāji, kuru energoefektivitātes klase ir B un zemāka, un jaunākie – kondensācijas veļas žāvētāji ar siltumsūkni. Tie mēdz būt A+ un augstākas energoefektivitātes klases ierīces.

Speciālisti iesaka izvēlieties tikai A+ vai augstākas energoefektivitātes klases kondensācijas veļas žāvētājus, kuriem ir siltumsūkņa tehnoloģija. Visiem B un zemākas energoefektivitātes klases veļas žāvētājiem šīs tehnoloģijas nebūs, tāpēc tie patērēs 2–3 reizes vairāk elektroenerģijas un žāvēs augstākā temperatūrā, jo tiem ir karsēšanas elements. Tas nozīmē, ka daudzus apģērbus žāvēt nevarēs.

Un tiešām – mūsdienīgajos veļas žāvētājos ir tik daudz dažādu programmu, ka var sareibt galva. Tomēr būtu nopietni jāapsver, vai tās visas tiešām plānots izmantot, vai bez iemesla netiks pārmaksāts.

Veļas izžāvēšana līdz gludināšanai piemērotam līmenim ilgst 40 minūtes, bet mūsdienīga veļas žāvētāja, kurā ieviestas jaunākās tehnoloģijas, vidējais trokšņa līmenis ir apmēram 65 dB. Salīdzinājumam – 50 dB skaņu rada lietus vai parasta runa.

Svarīgi neaizmirst, ka kopts veļas žāvētājs kalpos ilgāk. Katru reizi pēc žāvēšanas vajag iztīrīt pūku filtrus, reizēm izsūkt kondensatoru. Jo labāks pūku filtrs, jo mazāk to nokļūs kondensatorā. Kad kondensators netīrs, samazinās veļas žāvētāja efektivitāte, tāpēc vērts izvēlēties veļas žāvētājus, kam ir divu slāņu pūku filtri. Prātīgs risinājums – izvēlēties veļas žāvētāju, kam ir pašattīrošs kondensators.

Pieci efektīvi veļas žāvētāja lietošanas padomi:

  1. Pirms žāvēšanas veļu pēc iespējas labāk centrifugē, tā saīsināsi žāvēšanas laiku.
  2. Nepārsniedz instrukcijā norādīto veļas daudzumu un žāvē pēc veļas tipa, ja vēlies sasniegt vislabākos rezultātus. Ja ir dažāda tipa audumi, var gadīties tā, ka vienu audumu pāržāvēsi, kamēr citi vēl būs mitri.
  3. Pūku filtru vajadzētu tīrīt pēc katra žāvēšanas cikla, tā tiek nodrošināta efektīvāka un ātrāka žāvēšana.
  4. Mazgājot, bet pēc tam žāvējot, ieteicams neizmantot auduma mīkstinātāju. Veļas žāvētājā veļa automātiski kļūst mīksta, turklāt mīkstinātājs veļas žāvētājā var kaitēt mitruma sensoriem, bet žāvēšanas laikā rada blakus aromātu.
  5. Iegādājies arī speciālas piedevas, piemēram, grozus-plauktiņus, tad varēsi žāvēt arī apavus un pret mazgāšanas un žāvēšanas procesiem jutīgākus apģērbus.
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!