Foto: Shutterstock
Jau šodien lielās Vecgada svinības ir klāt, un daudzi steidz pucēt ikkatru mājvietas stūri, lai 2018. gadu sagaidītu kārtībā un tīrībā. Drīz rokās tiks ņemtas glāzes un malkoti dzirkstoši dzērieni, taču pirms tam trauslie stikla priekšmeti kārtīgi jānospodrina. Lai tev palīdzētu, talkā nāk padomu izlase, kā pareizi kopt glāzes!

Miglainā kārtiņas, kas bieži parādās uz stikla traukiem, ir no karsta un kaļķaina ūdens, tāpēc spodrināšanas gadījumos ar ūdeni vien nepietiek. Dažkārt pat vairākkārt mazgājot glāzes trauku mašīnā, spožums joprojām nav atgūts, tāpēc glābiņš ir trauku skalošanas līdzeklis, taču ir arī dažas viltības, kā iegūt traukiem spozmi bez šī līdzekļa.

Ja mājās nav trauku mašīnas, tad, mazgājot ar rokām, izmanto dzeramo sodu vai etiķi. Trauku mašīnas gadījumā noteikti pievieno iepriekšminēto, speciālo skalošanas līdzekli, kas nodrošinās kristāldzidru spožumu. Ja runājam par šampanieša glāzēm, tad tās nav domātas mazgāšanai trauku mašīnā, jo tad glāzes paliek trauslākas un palielinās saplaisāšanas iespēja.

Lai glāzes būtu spožas un gatavs lietošanai, nav ieteicams uzreiz slaucīt ar papīra vai parasto dvieli, jo tad paliks pūkas un nospiedumi, taču, ja atstāsi pilnīgai nožūšanai, uz glāzes var parādīties redzami ūdens traipi.

Stikla glāžu mazgāšanā nevajadzētu lietot pārāk daudz trauku mazgājamā līdzekļa, jo arī tas veido neredzamu kārtu, kas neļaus stiklam labi nožūt – tā rezultātā var parādīties nevēlamie pleķi. Atceries, ka glāžu skalošanā noteikti jāizmanto auksts un tekošs ūdens, tas var palīdzēt izvairīties no pleķu parādīšanās.

Šajā kolekcijā atradīsi atbildes uz jautājumiem, kā visefektīvāk un pareizāk mazgāt stikla traukus, kā arī iepazīsies ar spodrināšanas principiem!

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!