Foto: Shutterstock
Ja ir vēlme un varēšana, mazos remontdarbus, piemēram, krāsošanu mājās var paveikt paša spēkiem. Lai arī cik uzmanīgi mēs būtu procesa laikā, kāds krāsas piliens parasti atrod ceļu līdz biksēm vai kreklam. Taču šīs drēbes uzreiz nevajag "norakstīt" arī tad, ja traipus pamani tikai tad, kad tie jau sakaltuši.

Lai no šādas problēmas izvairītos jau pašā pamatā, remontdarbu entuziastiem vajadzētu atvēlēt drēbes, kuras domātas tikai krāsošanas darbiem. Ja nu tomēr speciālās drēbes netika uzvilktas, bet tikai veļas mazgāšanas brīdī saprati, ka uz piedurknes palikušas remonta pēdas, mājas uzkopšanas bloga "Frugally Blonde" autore Džūlija atklāj, ka krāsas traipus var likvidēt ar matu lakas palīdzību.

Pirms tīrīšanas gan svarīgi saprast, kāda krāsa uzlijusi uz drēbēm, piemēram, ūdenī šķīstošā, akrila vai eļļas. Turpmākajās rindās minētais padoms īsti varētu neizdoties ar eļļas krāsām, kuru traipus pirms mazgāšanas ieteicams apstrādāt ar terpentīna eļļu jeb krāsas šķīdinātāju.

Lai izmēģinātu ieteikto paņēmienu piekaltušu krāsas traipu tīrīšanā, tev vajadzēs matu laku un sviesta nazīti vai zobu birsti. Ar matu laku kārtīgi appūt nosmērēto vietu, līdz tā ir manāmi tumšāka nekā pārējais audums. Pēc tam ar sviesta nazīti vai mīkstu zobu birsti krāsu jācenšas maigi kasīt nost, taču pirms tam svarīgi pārbaudīt, vai apģērba materiāls to ļauj. Neuztraucies, ka krāsa sāks nedaudz izplūst.

Pēc tam drēbi skalo zem karsta, tekoša ūdens. Ļauj tai nedaudz pažūt un atkārto procesu vēlreiz no sākuma. Reižu skaits atkarīgs no tā, cik ilgi piežuvusī krāsa bijusi uz apģērba. Pēc tam drēbi mazgā veļasmašīnā, kā ierasts.

Runājot par vēl citiem variantiem, foruma "Cālis" lietotāji iesaka ūdenī šķīstošās krāsas vispirms apstrādāt ar veļas vai traipu ziepēm un tikai pēc tam mazgāt. Kas attiecas uz akrila krāsu iztīrīšanu, ieteicams vispirms sagatavot līdzekli, sajaucot spirtu ar dažiem pilieniem ožamā spirta.

Plašāk par tautas metodēm krāsas traipu likvidēšanai lasi šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!