Foto: DELFI

"Tēja un kafija ir populārs dāvinājuma veids Latvijā. Dāvanas neizvēlas, bet no tām ir grūti atbrīvoties, jo tā taču ir dāvana," norāda zīmola "Dana ar kasti" radītāja, sertificēts koučs un organizēšanas konsultante Dana Gulbe. Viņa portāla "Tava Māja" lasītājiem atklāj, kā virtuvē efektīvi sakārtot tējas un kafijas plauktu.

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā.

Kā sakārtot tējas un kafijas krājumus

 • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – tējas un kafijas krājumus), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
 • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, vari sev uzdot jautājumus: vai man šis priekšmets ir vajadzīgs? Vai man tas rada prieku? Vai mēs ģimenē dzeram šādu tēju vai kafiju? Vai šī tēja ir garšīga?
 • Priekšmetus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
 • Lietas grupējam divās kaudzēs – lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
 • Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Whatsapp" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Whatsapp" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
 • Tēju vai kafiju var aiznest uz darbavietu vai arī atdot draugiem. Vari kaut vai "WhatsApp" draugiem uzrakstīt un aizsūtīt bildi, vai viņi nevēlas bez maksas tēju vai kafiju.
 • Ņem vērā, ka nav vērts meklēt speciālus tējas vai kafijas uzglabāšanas traukus, ja vēl nav rasta skaidrība, kas ir lieks!
 • Revidējot tējas krājumus, grupējam tēju pēc veidiem – beramā tēja, tējas maisiņi iepakojumos, tējas maisiņi bez iepakojuma.
 • Ja katrs tējas maisiņš ir savā iepakojumā un joprojām stāv oriģinālajā kastītē, izņemam visus maisiņus laukā no oriģinālā iepakojuma. Atceries – nav jēgas glabāt tukšu gaisu, tējas paciņas no pustukšās kastes ir jāizņem! Tējas maisiņiem izvēlamies jaunu kastīti, kur glīti sarindot visus maisiņus. Tējas maisiņus kastē kārto vertikāli, lai viss izskatās skaistāk un pārskatāmāk. Kasti ar raibajām tējas paciņām glabājam kādā plauktā vai atvilktnē.
 • Ja katrs tējas maisiņš nav savā iepakojumā, atstājam tos oriģinālajās kastēs. Tās var salikt kādā glītā groziņā vai kastītē.
Foto: Publicitātes foto
 • Iepakojumi plauktā izskatās ļoti raibi, tāpēc beramo tēju pārberam burciņās vai konteineros, uzlīmējam virsū etiķeti ar tējas nosaukumu. Šādi plaukts kļūs glītāks. Vajadzētu izvairīties no plastmasas iepakojumiem, bet tā vietā tēju var iebērt kaut vai auduma maisiņā.
 • Ja beramās tējas iepakojumā ir ļoti maz, tad, protams, atstājam to oriģinālajā iepakojumā, bet oriģinālos iepakojumus vienkopus saliekam pītā groziņā.
Foto: Publicitātes foto
Beramajai tējai noder arī caurspīdīgi trauciņi.

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Revīzija virtuvē: padomi virtuves sadzīves tehnikas uzglabāšanā

Foto: Publicitātes foto

Sadzīves tehnika virtuves skapīšos aizņem pietiekami daudz vietas, bet vai viss, kas ir iegādāts, tiek ikdienā izmantots? Varbūt no kādas lietas jāatvadās? Par to, kā labāk organizēt un uzglabāt sadzīves tehniku, ar portālu "Tava Māja" padomos dalās organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!