Foto: Privātais arhīvs

Arī medikamentu plauktā reizēm valda haoss – tur nereti var atrast zāles ar beigušos derīguma termiņu, nemaz nerunājot par tādiem medikamentiem, kas ir lietoti tikai vienu reizi un stāv neizlietoti. Kā ieviest kārtību savā medikamentu plauktiņā, ar portālu "Tava Māja" padomos dalās organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe.

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā.

Medikamentu plaukta sakārtošana

  • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – medikamentus), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
  • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, ņemot medikamentus, vari sev uzdot jautājumus: vai man šīs zāles ir vajadzīgas? Vai tām nav beidzies derīguma termiņš?
  • Priekšmetus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
  • Lietas grupējam divās kaudzēs – lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
  • Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Zāles vari bez maksas nodot arī aptiekās. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Whatsapp" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Whatsapp" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
  • Medikamentus varam dalīt vēl divās grupās, piemēram, šķidrie, ēdamie un tabletes, kā arī "ārējie medikamenti" jeb medicīniskie piederumi – marles, saites, termometri utt. Šīs divas lielās grupas var salikt divās kastēs.
Foto: Privātais arhīvs
  • Medikamentus kastēs liekam vertikāli. Glabājot vertikāli, kastītes un pudelītes atrodas vienā līmenī un nekas nav otram virsū, tāpēc ir ērti un pārskatāmi. Otrkārt, šķidrie medikamenti (krēmi, sīrupi u. tml.) noteikti neizlīs un nenoķēpās visu apkārt esošo.
  • Vietas taupības nolūkos var atbrīvoties arī no medikamentu lietošanas instrukcijām, jo tās var izlasīt arī internetā.
  • Atcerieties – zāles jātur bērniem neaizsniedzamā plauktā!
  • Zāles nekādā gadījumā neizmetam atkritumos vai nenoskalojam podā! Tas kaitē dabai! Zāles nododam aptiekās.
Foto: Privātais arhīvs
  • Varam izveidot kopīgu zāļu skapīti ar draugiem vai tuvākajiem ģimenes locekļiem. Medikamentus nevar kā drēbes aiznest nodot labdarībai, bet ģimenes lokā ar tiem var dalīties. Varbūt mammai vai māsai jau ir zāles, kas tev atkal jāpērk? Kāpēc jātērē nauda, ja vari aizņemties tās pašas zāles no māsas? Pirms steidz uz aptieku, pajautā saviem tuviniekiem, vai viņiem šo zāļu jau nav mājās. Vari arī izmantot ģimenes "WhatsApp" čatu un nosūtīt bildi ar visiem medikamentiem.

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā un rakstos zemāk, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!