Foto: Emīls Ozoliņš
Netālu no Ķurmraga bākas savu atdzimšanu Vidzemes akmeņainās jūrmalas krastā piedzīvojis sens ēku komplekss. Savulaik tā bijusi zvejnieku māja, bet nu tā pārtapusi par pārdomātu dizaina atpūtas ēku.

Kā portālam "Tava Māja" stāsta brīvdienu mājas pārstāve Katrīna Bolevica, dzīvojamā māja un tai blakus esošā viesu māja savas skaistās pārvērtības piedzīvoja septiņu gadu laikā, un beidzot varot sacīt – tās ir pabeigtas. Abas ēkas nav celtas no jauna, bet tie ir veci nami, kas ieguvuši jaunu un mūsdienīgu veidolu. Bolevica atzīmē, ka šis komplekss ietilpst īpaši aizsargājamajā dabas teritorijā "Ziemeļvidzemes akmeņainā jūrmala", tāpēc šeit jauna būvniecība faktiski tā nemaz nebūtu iespējama. Šeit, kā skaidro kompleksa pārstāve, būtu iespējama tikai veco ēku vai ēku uz veciem pamatiem būvniecība.

Savulaik dzīvojamā māja bijusi tīklu māja – vieta, kur zvejnieki, atnākot no jūras, žāvēja savus tīklus. Kad tā būvēta, nav zināms, tāpat tās arhitekts ir nezināms. Jaunie ēkas saimnieki centušies to noskaidrot, bet pagaidām bez rezultātiem. Savukārt pirts māja būvēta padomju gados un savulaik pildījusi šķūņa funkciju. Pašlaik bijušais šķūnis pārvērsts līdz nepazīšanai, kļūstot par atpūtas māju. "Vēlējāmies maksimāli saglabāt autentiskumu un dabas klātbūtni īpašumā, lai vēstures ziņa par zvejniecības nozīmi Latvijas piekrastes zonā tiktu nodota arī nākamajām paaudzēm," skaidro Bolevica. "Ēku pārbūve tika veikta faktiski tikai iekšējās telpās, saglabājot ārējā tēla autentiskumu. Pie interjera strādājām mēs paši, bet gala etapā telpu interjera dizainu bagātināja interjera dizainere Anda Ozoliņa, kura maksimāli izmantoja dabīgos materiālus, lai izstrādātu akcentus un toņus, kas izstaro mieru un nesteidzīgumu, lai pilnvērtīgi varētu izbaudīt atpūtu, jo primāri īpašuma galvenā ideja ir nesteidzīga atpūta pie dabas."

Foto: Emīls Ozoliņš
No vecā šķūņa nav ne miņas! Tagad tas ir atpūtas namiņš.


Pārvērtības piedzīvojusi arī kompleksa apkārtne – tajā izbūvēts bruģēts basketbola laukums, ierīkots smilšu volejbola laukums un galda teniss, kā arī ierīkota picu krāsns. Profesionāļu komanda parūpējusies arī par kompleksa dārzu, tas papildināts ar jauniem augiem un krūmiem, kā arī pat Bonsai kociņu.

Foto: Emīls Ozoliņš
Mēbeles pirktas Latvijā. "Ir virkne elementu un dizaina akcentu, kā arī gleznojumi, kas ir vietējā ražojuma," tā nama pārstāve.


Cik gan izmaksājusi šāda kompleksa atjaunošana? Kā apgalvo Bolevica, detalizētus aprēķinus šo gadu laikā viņi nav veikuši. "Īpašums, kā jau katrs īpašums, prasa ikgadējus ieguldījumus, ne tikai uzturēšanā, bet arī nokalpojušo elementu nomaiņā," tā ēkas pārstāve.

Turpinājumā vari virtuāli paciemoties ēku kompleksā, kā arī, iespējams, tajā vari noskatīt kādu feinu dizaina ideju arī savam mājoklim!

Foto ieskats stilīgajā kompleksā:

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!